Aktuality, Zvolen    07.06.2021

Vo zvolenskej poliklinike ProCare zvládajú pandémiu s pomocou dobrovoľníkov

Radi by sme sa poďakovali tímu lekárov, sestričiek, ošetrovateľov, zamestnancov za veľké nasadenie pri riešení covidovej situácie v regióne Zvolen.

 

Ešte koncom minulého kalendárneho roka zamestnanci polikliniky cítili veľký tlak na sebe, lebo ochorenie postihlo 1/3 zamestnancov a zastupiteľnosť bola ťažko realizovateľná. Hneď od začiatku nového roka sa zdravotníci nechali zaočkovať, aby mohli plnohodnotne nastúpiť do práce a s veľkým nasadením rozbehnúť projekty, ktoré pomohli zvládať ťažkú II. vlnu pandémie.

Vo februári sme rozbehli projekty pre pomoc regiónu, a to: mobilné odberové miesto pre antigénové a PCR testovanie, ambulanciu pre pacientov s ochorením COVID-19 a vakcinačné miesto. K dnešnému dňu sme vykonali 18 tisíc testov a podali 10 tisíc očkovacích látok.

Všetky tieto aktivity sa vo zvolenskej železničnej poliklinike podarilo zvládnuť aj vďaka neuveriteľnej pomoci množstva dobrovoľníkov – vojakov, kňazov a rehoľníkov z okolia, benediktínov zo Sampora, policajtov, hasičov, študentov, zamestnancov krízového riadenia OÚ, RÚVZ, VÚC, MÚ a nemocnice Zvolen.

Nevieme aká budúcnosť nás v zdravotníctve čaká, ale sme vďační za poznanie, že sú v regióne ľudia, ktorí nás v ťažkej situácii nenechajú samých.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 23.10.2021

Ružový október aj v nákupnom centre

Pri príležitosti Dňa za zdravé prsia (15.10.) pripravilo Mammacentrum sv. Agáty stánok v nákupnom centre Európa v Banskej Bystrici.

Aktuality 22.10.2021

Medzinárodný deň za zdravé prsia

V galantskej nemocnici si pripomenuli Medzinárodný deň za zdravé prsia. 3 sekundy, približné toľko trvá vyhotovenie jednej snímky na mamografe, ktorá môže žene zachrániť život.

Aktuality 22.10.2021

Očkujeme sa proti chrípke

Cieľom Dňa očkovania v sieti našich zariadení je zvýšiť počet zdravotníkov chránených pred chrípkou očkovaním, motivovať ostatných kolegov a prispieť tak k ochrane ich zdravia a obmedzeniu cirkulácie vírusu chrípky v našich zdravotníckych zariadeniach.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO