Aktuality, Zvolen    07.06.2021

Vo zvolenskej poliklinike ProCare zvládajú pandémiu s pomocou dobrovoľníkov

Radi by sme sa poďakovali tímu lekárov, sestričiek, ošetrovateľov, zamestnancov za veľké nasadenie pri riešení covidovej situácie v regióne Zvolen.

 

Ešte koncom minulého kalendárneho roka zamestnanci polikliniky cítili veľký tlak na sebe, lebo ochorenie postihlo 1/3 zamestnancov a zastupiteľnosť bola ťažko realizovateľná. Hneď od začiatku nového roka sa zdravotníci nechali zaočkovať, aby mohli plnohodnotne nastúpiť do práce a s veľkým nasadením rozbehnúť projekty, ktoré pomohli zvládať ťažkú II. vlnu pandémie.

Vo februári sme rozbehli projekty pre pomoc regiónu, a to: mobilné odberové miesto pre antigénové a PCR testovanie, ambulanciu pre pacientov s ochorením COVID-19 a vakcinačné miesto. K dnešnému dňu sme vykonali 18 tisíc testov a podali 10 tisíc očkovacích látok.

Všetky tieto aktivity sa vo zvolenskej železničnej poliklinike podarilo zvládnuť aj vďaka neuveriteľnej pomoci množstva dobrovoľníkov – vojakov, kňazov a rehoľníkov z okolia, benediktínov zo Sampora, policajtov, hasičov, študentov, zamestnancov krízového riadenia OÚ, RÚVZ, VÚC, MÚ a nemocnice Zvolen.

Nevieme aká budúcnosť nás v zdravotníctve čaká, ale sme vďační za poznanie, že sú v regióne ľudia, ktorí nás v ťažkej situácii nenechajú samých.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 10.08.2022

Sieť polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia sa rozširuje o špecializované pracovisko Sportclinic

V sieti polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia pribudlo nové pracovisko. Najnovším členom sa stala bratislavská športová klinika Sportclinic, ktorá sa venuje nielen vrcholovým, ale už aj rekreačným športovcom. V rámci polikliník ProCare ide o 14. pracovisko siete.

Aktuality 10.08.2022

Vo svidníckej a stropkovskej nemocnici vyrobili dobrovoľníci pre pacientov vejáre

Pacienti vo svidníckej a stropkovskej nemocnici dostali vlastnoručne vyrobené vejáre. Vytvorili ich pre nich dobrovoľníci nemocničného projektu Krajší deň, aby najmä starším pacientom spríjemnili horúce letné dni. Dobrovoľníci pre pacientov vyrobili až päť desiatok vejárov.

Aktuality 08.08.2022

Piknik v tráve s laktačnou poradkyňou v galantskej nemocnici

Pri príležitosti Svetového týždňa dojčenia, sa galantská nemocnica rozhodla uskutočniť 1. 8. piknik mamičiek a budúcich mamičiek s laktačnými poradkyňami, ktoré pracujú v nemocnici.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO