Aktuality, Zvolen    07.06.2021

Vo zvolenskej poliklinike ProCare zvládajú pandémiu s pomocou dobrovoľníkov

Radi by sme sa poďakovali tímu lekárov, sestričiek, ošetrovateľov, zamestnancov za veľké nasadenie pri riešení covidovej situácie v regióne Zvolen.

 

Ešte koncom minulého kalendárneho roka zamestnanci polikliniky cítili veľký tlak na sebe, lebo ochorenie postihlo 1/3 zamestnancov a zastupiteľnosť bola ťažko realizovateľná. Hneď od začiatku nového roka sa zdravotníci nechali zaočkovať, aby mohli plnohodnotne nastúpiť do práce a s veľkým nasadením rozbehnúť projekty, ktoré pomohli zvládať ťažkú II. vlnu pandémie.

Vo februári sme rozbehli projekty pre pomoc regiónu, a to: mobilné odberové miesto pre antigénové a PCR testovanie, ambulanciu pre pacientov s ochorením COVID-19 a vakcinačné miesto. K dnešnému dňu sme vykonali 18 tisíc testov a podali 10 tisíc očkovacích látok.

Všetky tieto aktivity sa vo zvolenskej železničnej poliklinike podarilo zvládnuť aj vďaka neuveriteľnej pomoci množstva dobrovoľníkov – vojakov, kňazov a rehoľníkov z okolia, benediktínov zo Sampora, policajtov, hasičov, študentov, zamestnancov krízového riadenia OÚ, RÚVZ, VÚC, MÚ a nemocnice Zvolen.

Nevieme aká budúcnosť nás v zdravotníctve čaká, ale sme vďační za poznanie, že sú v regióne ľudia, ktorí nás v ťažkej situácii nenechajú samých.

Galéria



Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 27.01.2023

Od otvorenia novej michalovskej nemocnice sa zvýšil počet operačných výkonov o tretinu

Vyše 82 000 hospitalizovaných pacientov, 155 000 pacientov ošetrených na urgentnom príjme či 37 000 uskutočnených operácií v priebehu piatich rokov fungovania michalovskej nemocnice. Nemocnica novej generácie Svet zdravia Michalovce oslavuje svoje piate výročie a za ostatný čas sa významne rozvinula tak v personálnej, ako aj v medicínskej oblasti. V porovnaní s obdobím pôvodnej nemocnice stúpol počet operácií priemerne o tretinu, a to vďaka vyššiemu počtu operačných sál, posilnenému personálu a plávajúcim lôžkam. Nemocnica tak potvrdila svoje ambície zvýšiť dostupnosť akútnej a intervenčnej zdravotnej starostlivosti pre región východného Slovenska. Od jej otvorenia sa výška investícií vyšplhala na takmer šesť miliónov eur.

Aktuality 24.01.2023

Od operácie chrbtice až po maratónsky beh

Silný príbeh pána Juraja Slavkovského je dôkazom toho, že nádej a odhodlanie nás nemá opúšťať. Celý priebeh jeho cesty z operačného stola až po maratónsky beh si môžete prečítať v inšpiratívnom rozhovore, kde sa dozviete, ako pán Slavkovský dobehol so svojou diagnózou až do úspešného konca.

Bylinna naparka porodnica Trebisov (7)

Aktuality 23.01.2023

Ako pomáha bylinná náparka pri pôrode?

Na spokojnosti a vysokom komforte pacientiek veľmi záleží a preto si Nemocnica s poliklinikou Trebišov pripravila pre budúce mamičky novinku - bylinnú náparku.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Odteraz si môžete pohodlne a kedykoľvek online rezervovať termín u lekára, zaregistrovať svoj príchod do polikliniky, uhrádzať platby, chatovať s agentom call centra a ešte omnoho viac.

 

Nová Klientska zóna

VIAC INFO