Aktuality, Vranov nad Topľou    09.12.2019

Vo vranovskej nemocnici zahral lekár na violončelo

Chodbami vranovskej nemocnice zneli vo štvrtok 5. decembra uspávanky pre deti a vianočné melódie. Jeden z lekárov oddelenia všeobecnej a úrazovej chirurgie Michal Harčár chcel na sviatok svätého Mikuláša potešiť novorodencov a ich mamičky. A tak na oddelenie priniesol svoje violončelo.

 

„Mám veľmi rád sviatok svätého Mikuláša a keď prišiel tento nápad od vedúcej lekárky na novorodeneckom úseku, neváhal som. Na violončele som tým najmenším poslucháčom nemocnice zahral niekoľko uspávaniek, ale aj vianočné melódie pre ich mamičky. A skutočne to bol pre mňa krásny zážitok. Dúfam, že to ešte zopakujeme,“ povedal MUDr. Michal Harčár, ktorý v Nemocnici Svet zdravia Vranov nad Topľou pracuje od roku 2012. Okrem violončela hrá dokonca aj na kontrabas, klavír či gitaru.

Personál zároveň bábätká obliekol do mikulášskych periniek a v nemocničnej kuchyni mamičkám napiekli vianočné koláčiky. Spoločne si tak pri ozdobenom stromčeku vytvorili krásnu predvianočnú náladu.

„Podobnú akciu som v nemocnici ešte nezažila, bolo to milé a pán doktor veľmi pekne hral. Určite nám to spestrilo pobyt v nemocnici,“  povedala 36-ročná mamička malého Mateja z Vranova nad Topľou. Matejko má doma ešte dvoch bračekov, takže tento rok sa o mikulášske prekvapenie do vyčistenej čižmičky musel postarať ocko.

„Obvykle ráno 6. decembra si vždy ideme pozrieť, čo nám Mikuláš nechal v čižmičke a švagrinina dcéra sa preoblieka do kostýmu Mikuláša. Toto podujatie nám tú peknú predvianočnú atmosféru veľmi priblížilo,“ podotkla 32-ročná mamička z Nižného Kručova. Vo vranovskej nemocnici sa jej narodilo druhé dieťa, Janko, ktorý má doma ešte osemročnú sestričku.

Vo vranovskej nemocnici sa minulý rok narodilo 977 detí. Štyri mamičky si domov odniesli dvojičky. Medzi najčastejšími dievčenskými menami, ktoré mamičky dávali svojim novorodencom, boli Sofia, Viktória a Nela. U chlapcov dominovali mená ako Jakub, Martin a Ján.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 07.08.2020

Ambulancia cestovnej medicíny

Aké očkovania absolvovať pred cestou do tropických krajín, kedy preventívne nasadiť antimalariká a na čo všetko si dať pozor počas pobytu v trópoch?

Aktuality 07.08.2020

Medzinárodný týždeň dojčenia v Michalovciach

V Nemocnici Svet zdravia Michalovce sa tieto dni nesú v duchu medzinárodného týždňa dojčenia.

Aktuality 05.08.2020

Slovakia strongest man a varenie kotlíkových špecialít

V sobou 25. 7. 2020 sa v Sládkovičove na letisku uskutočnilo podujatie s názvom Slovakia Strongest Man, kde silní muži bojovali o titul majstra Slovenska.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO