Aktuality, Vranov nad Topľou    09.12.2019

Vo vranovskej nemocnici zahral lekár na violončelo

Chodbami vranovskej nemocnice zneli vo štvrtok 5. decembra uspávanky pre deti a vianočné melódie. Jeden z lekárov oddelenia všeobecnej a úrazovej chirurgie Michal Harčár chcel na sviatok svätého Mikuláša potešiť novorodencov a ich mamičky. A tak na oddelenie priniesol svoje violončelo.

 

„Mám veľmi rád sviatok svätého Mikuláša a keď prišiel tento nápad od vedúcej lekárky na novorodeneckom úseku, neváhal som. Na violončele som tým najmenším poslucháčom nemocnice zahral niekoľko uspávaniek, ale aj vianočné melódie pre ich mamičky. A skutočne to bol pre mňa krásny zážitok. Dúfam, že to ešte zopakujeme,“ povedal MUDr. Michal Harčár, ktorý v Nemocnici Svet zdravia Vranov nad Topľou pracuje od roku 2012. Okrem violončela hrá dokonca aj na kontrabas, klavír či gitaru.

Personál zároveň bábätká obliekol do mikulášskych periniek a v nemocničnej kuchyni mamičkám napiekli vianočné koláčiky. Spoločne si tak pri ozdobenom stromčeku vytvorili krásnu predvianočnú náladu.

„Podobnú akciu som v nemocnici ešte nezažila, bolo to milé a pán doktor veľmi pekne hral. Určite nám to spestrilo pobyt v nemocnici,“  povedala 36-ročná mamička malého Mateja z Vranova nad Topľou. Matejko má doma ešte dvoch bračekov, takže tento rok sa o mikulášske prekvapenie do vyčistenej čižmičky musel postarať ocko.

„Obvykle ráno 6. decembra si vždy ideme pozrieť, čo nám Mikuláš nechal v čižmičke a švagrinina dcéra sa preoblieka do kostýmu Mikuláša. Toto podujatie nám tú peknú predvianočnú atmosféru veľmi priblížilo,“ podotkla 32-ročná mamička z Nižného Kručova. Vo vranovskej nemocnici sa jej narodilo druhé dieťa, Janko, ktorý má doma ešte osemročnú sestričku.

Vo vranovskej nemocnici sa minulý rok narodilo 977 detí. Štyri mamičky si domov odniesli dvojičky. Medzi najčastejšími dievčenskými menami, ktoré mamičky dávali svojim novorodencom, boli Sofia, Viktória a Nela. U chlapcov dominovali mená ako Jakub, Martin a Ján.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 24.01.2020

V dunajskostredskej nemocnici sa vlani narodilo vyše 900 detí

V Nemocnici Svet zdravia Dunajská Streda sa počas minulého roku uskutočnilo 925 pôrodov, čo je najvyšší počet pôrodov za posledných päť rokov. Najviac pôrodov bolo v mesiacoch marec, august a september. Chlapcov v dunajskostredskej pôrodnici prišlo na svet len o niečo viac ako dievčat a štyrom mamičkám sa narodili dvojičky.

Aktuality 24.01.2020

V rimavskosobotskej nemocnici sa vlani narodilo 1116 detí

V Nemocnici Svet zdravia Rimavská Sobota sa vlani uskutočnilo 1105 pôrodov. Najviac ich bolo v mesiaci september, a to 115. Chlapcov prišlo na svet viac ako dievčat a 11 mamičiek si domov z pôrodnice odnieslo dvojičky.

Aktuality 22.01.2020

Vítanie Nového roka v Humennom

Je už peknou tradíciou, že s príchodom Nového roka sa zamestnanci Nemocnice Humenné stretávajú spoločne na Novoročnom večierku.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO