Aktuality, Vranov nad Topľou    15.01.2021

Vo vranovskej nemocnici sa vlani uskutočnilo o vyše 50 pôrodov viac

V Nemocnici Svet zdravia Vranov nad Topľou sa počas minulého roku narodilo 1081 novorodencov.

 

Oproti predošlému roku 2019 sa vlani v nemocnici uskutočnilo o 52 pôrodov viac. Zatiaľ čo v roku 2019 ich bolo 1023, vlani bolo pôrodov už 1075.

Nárast pôrodnosti podľa nemocnice vznikol zvýšeným záujmom rodičiek z iných okresov o pôrody vo Vranove v súvislosti s otvorením novej pôrodnice.

Na svet vo vranovskej pôrodnici prišlo vlani 544 chlapcov a 537 dievčat. Šiestim mamičkám sa narodili dvojičky.

Medzi najčastejšie dievčenské mená, ktoré rodičia dávali svojim novorodencom, patrili Ema, Melisa a Timea. U chlapcov zase dominovali mená Samuel, Michal, resp. Michael a Jakub.

V roku 2020 nemocnica otvorila novú pôrodnicu. Celý pôrodný trakt prešiel komplexnou rekonštrukciou. Vynovila sa pôvodná pôrodná sála, vybudovali dve nové pôrodné izby s vlastným sociálnym zariadením. V pôrodných izbách strávia rodičky celý pôrod od prvej pôrodnej až po záverečnú popôrodnú fázu. Zároveň tam môžu mať pri sebe sprevádzajúcu osobu.  Pôrodnica bola vybavená novými prístrojmi (ultrazvukové prístroje, kardiotokografy, odsávačky), pribudli nové pôrodné postele, operačné lampy, operačný stôl a moderný mobiliár. Novinkou je “hrajúca pôrodnica”, čo znamená, že napríklad po chodbách znejú uspávanky.

Predpôrodnú prípravu minulý rok absolvovalo 85 budúcich mamičiek. Vzhľadom na opatrenia počas pandémie prevažovala individuálna predpôrodná príprava.

Plánom pôrodnice na ďalšie obdobie je udržať si svoje dobré meno, byť aktívny pri zavádzaní nových metód v pôrodníctve a aj naďalej vylepšovať služby pre rodičky. Koncom roka 2020 pôrodnica napríklad zaviedla nový spôsob pooperačnej analgézie, čo ocenili hlavne rodičky po cisárskych rezoch.

Viac o novej pôrodnici nájdete na: https://www.procare.sk/vranovska-nemocnica-otvorila-modernu-hrajucu-porodnicu/

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 25.02.2021

Poďakovanie firme Sladučké Ovocie

Firma Sladučké Ovocie s.r.o., podporila zamestnancov rimavskosobotskej všeobecnej nemocnice Svet zdravia, a. s., darovaním čerstvého ovocia, zeleniny a produktov vlastnej výroby.

Aktuality 25.02.2021

Zdravotníci v Dunajskej Strede dostali od pacienta chutný dar

V dunajskostredskej nemocnici dostal tento týždeň personál skutočne milé poďakovanie.

Aktuality 22.02.2021

Vedúca sestra galantskej nemocnice: Častokrát sa musíme ísť vyplakať

Od 7. januára je nemocnica Svet zdravia v Galante reprofilovaná na červenú, teda covidovú nemocnicu. Na oddelení anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti (OAMIS) sa o pacientov s ochorením COVID-19 starajú sestry a lekári v celotelových overaloch, s respirátormi a ochrannými okuliarmi na tvári.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO