Aktuality, Svidník    14.01.2021

Vo svidníckej nemocnici pomáhajú kňazi

V Nemocnici Svet zdravia Svidník začali od 12. januára pomáhať aj traja kňazi Košickej arcidiecézy.

 

Kňaz Andrej Spišák pôsobiaci vo farnosti Breznica, Miloš Jalčák z farnosti Svidník a Dominik Adamčík zo Stropkova vypomáhajú priamo pri lôžkach pacientov. Pôsobia na oddelení vnútorného lekárska a pomáhajú aj pri administratíve v rámci mobilného odberového miesta. Pacienti svidníckej nemocnice už len samotnú prítomnosť kňazov oceňujú, najmä pre duchovný rozhovor. Za túto službu v nemocnici im patrí veľký obdiv a srdečná vďaka. Túto službu pre nemocnicu by mali kňazi vykonávať do skončenia lockdownu vyhláseného rozhodnutím vlády SR.

Aktuálne je na COVID lôžkach vo svidníckej nemocnici hospitalizovaných 23 pacientov, z toho dvaja potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie a 18 kyslíkovú liečbu.

Svidnícka nemocnica začala 7. januára s očkovaním svojho zdravotníckeho personálu – predovšetkým tých zdravotníkov, ktorí sa starajú o COVID pacientov v tzv. červenej zóne, zdravotníckych pracovníkov podieľajúcich sa na diagnostike ochorenia COVID, zdravotníckych pracovníkov starších ako 65 rokov a s chronickými ochoreniami a ostatných zdravotníckych pracovníkov pracujúcimi s pacientmi. Nasledovali zamestnanci nemocnice v obslužných prevádzkach, napr. upratovačky, údržbári či pracovníci kuchyne. Ďalej to boli zdravotnícki  zamestnanci tzv. prvej línie, ako sú obvodní lekári, lekári špecialisti, ich ambulantné sestry. K 15. januáru by malo byť zaočkovaných vo svidníckej nemocnici celkovo 254 osôb.

Od stredy minulého týždňa (6.1.2021) sieť nemocníc Svet zdravia spustila vakcináciu zdravotníkov vo svojich 14 nemocniciach. Za prvé tri dni sa zaočkovalo viac ako 2800 zamestnancov siete. Keďže objednávame vakcíny podľa počtu vopred nahlásených zdravotníkov, vakcíny plne využijeme. O očkovanie je medzi našimi zamestnancami záujem.

Tento týždeň by sme mali zaočkovať ďalších vyše 5100 zamestnancov. Vďaka efektívnejšiemu využitiu dodanej vakcinačnej látky dokážeme zaočkovať o 800 zamestnancov viac, ako by sme z rovnakých dávok zaočkovali minulý týždeň. Sieť totiž obstarala špeciálne striekačky (s minimálnym mŕtvym priestorom), ktoré umožnia z jednej ampulky aplikovať až šesť vakcinačných dávok (doteraz to bolo päť).

Od budúceho týždňa (18.1.2021) sa začnú očkovať v troch našich vakcinačných centrách –  nemocniciach v Michalovciach, Rožňave a Humennom (tieto vakcinačné centrá stanovilo MZ SR) – aj určené skupiny ľudí, ktorí sa prihlásia cez národný portál na voľné kapacity v rámci dňa. Stále hovoríme o konkrétne definovaných zdravotníckych pozíciách v zmysle národnej očkovacej stratégie.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 14.09.2021

Prieskum: Až 83 percent opýtaných by sa už teraz nechalo ošetriť v Nemocnici Bory

Do Nemocnice novej generácie Bratislava Bory, ktorej otvorenie je naplánované na rok 2023, by už teraz za ošetrením alebo výkonom zavítalo až 83 percent opýtaných. Vyplýva to z prieskumu, ktorý na reprezentatívnej vzorke 400 ľudí na jar pomocou online dotazníkov realizovala pre sieť nemocníc Svet zdravia prieskumná agentúra Kantar. Nemocnica Bory sa stane prvou koncovou nemocnicou siete Svet zdravia a bude poskytovať zdravotnú starostlivosť pre všetkých pacientov v rámci verejného zdravotného poistenia.

Aktuality 14.09.2021

Budúci lekári a sestry si vôbec prvýkrát spoločne zmerajú svoje sily

Spustili sme registráciu do súťaže Medik roka plus Florence roka 2021

Aktuality 11.09.2021

Mobilná vakcinácia rimavskosobotskej nemocnice pokračuje

Zdravotníci Nemocnice Svet zdravia Rimavská Sobota naďalej očkujú každý utorok aj priamo v teréne.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO