Aktuality, Svidník    14.01.2021

Vo svidníckej nemocnici pomáhajú kňazi

V Nemocnici Svet zdravia Svidník začali od 12. januára pomáhať aj traja kňazi Košickej arcidiecézy.

 

Kňaz Andrej Spišák pôsobiaci vo farnosti Breznica, Miloš Jalčák z farnosti Svidník a Dominik Adamčík zo Stropkova vypomáhajú priamo pri lôžkach pacientov. Pôsobia na oddelení vnútorného lekárska a pomáhajú aj pri administratíve v rámci mobilného odberového miesta. Pacienti svidníckej nemocnice už len samotnú prítomnosť kňazov oceňujú, najmä pre duchovný rozhovor. Za túto službu v nemocnici im patrí veľký obdiv a srdečná vďaka. Túto službu pre nemocnicu by mali kňazi vykonávať do skončenia lockdownu vyhláseného rozhodnutím vlády SR.

Aktuálne je na COVID lôžkach vo svidníckej nemocnici hospitalizovaných 23 pacientov, z toho dvaja potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie a 18 kyslíkovú liečbu.

Svidnícka nemocnica začala 7. januára s očkovaním svojho zdravotníckeho personálu – predovšetkým tých zdravotníkov, ktorí sa starajú o COVID pacientov v tzv. červenej zóne, zdravotníckych pracovníkov podieľajúcich sa na diagnostike ochorenia COVID, zdravotníckych pracovníkov starších ako 65 rokov a s chronickými ochoreniami a ostatných zdravotníckych pracovníkov pracujúcimi s pacientmi. Nasledovali zamestnanci nemocnice v obslužných prevádzkach, napr. upratovačky, údržbári či pracovníci kuchyne. Ďalej to boli zdravotnícki  zamestnanci tzv. prvej línie, ako sú obvodní lekári, lekári špecialisti, ich ambulantné sestry. K 15. januáru by malo byť zaočkovaných vo svidníckej nemocnici celkovo 254 osôb.

Od stredy minulého týždňa (6.1.2021) sieť nemocníc Svet zdravia spustila vakcináciu zdravotníkov vo svojich 14 nemocniciach. Za prvé tri dni sa zaočkovalo viac ako 2800 zamestnancov siete. Keďže objednávame vakcíny podľa počtu vopred nahlásených zdravotníkov, vakcíny plne využijeme. O očkovanie je medzi našimi zamestnancami záujem.

Tento týždeň by sme mali zaočkovať ďalších vyše 5100 zamestnancov. Vďaka efektívnejšiemu využitiu dodanej vakcinačnej látky dokážeme zaočkovať o 800 zamestnancov viac, ako by sme z rovnakých dávok zaočkovali minulý týždeň. Sieť totiž obstarala špeciálne striekačky (s minimálnym mŕtvym priestorom), ktoré umožnia z jednej ampulky aplikovať až šesť vakcinačných dávok (doteraz to bolo päť).

Od budúceho týždňa (18.1.2021) sa začnú očkovať v troch našich vakcinačných centrách –  nemocniciach v Michalovciach, Rožňave a Humennom (tieto vakcinačné centrá stanovilo MZ SR) – aj určené skupiny ľudí, ktorí sa prihlásia cez národný portál na voľné kapacity v rámci dňa. Stále hovoríme o konkrétne definovaných zdravotníckych pozíciách v zmysle národnej očkovacej stratégie.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 25.01.2021

Poďakovanie za ovocie pre vranovskú nemocnicu

Spoločnosť TESCO Stores SR sa rozhodla poďakovať zamestnancom na najvyťaženejších oddeleniach Vranovskej nemocnice.

Aktuality 22.01.2021

Natália či Oliver: To boli najčastejšie mená, ktoré dostali novorodenci v rožňavskej nemocnici

V Nemocnici Svet zdravia Rožňava sa minulý rok uskutočnilo 576 pôrodov. Na svet prišlo 301 dievčat a 275 chlapcov.

Aktuality 21.01.2021

Galantská nemocnica zdvojnásobuje zásobu kyslíka pre liečbu COVID pacientov

Galantská nemocnica od 7. januára poskytuje zdravotnú starostlivosť iba pre pacientov s ochorením COVID-19.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO