Aktuality, Svidník    27.05.2020

Vo svidníckej nemocnici dostali funkčné rúška

Zamestnanci svidníckej nemocnice dostali špeciálne rúška vyrobené z funkčného materiálu, ktorý sa využíva pri športe.

 

Hoci je epidemiologická situácia v súvislosti s koronavírusom na Slovensku aktuálne priaznivá, potreba nosenia rúšok najmä v zdravotníckych zariadeniach stále trvá. Zamestnanci chránia nosením rúšok nielen seba,  ale predovšetkým svojich pacientov.

Ochranné chirurgické rúška či respirátory, ktoré zdravotníci používajú počas výkonu svojej práce, sú určené pre potreby poskytovania zdravotnej starostlivosti. Nosiť ich však niekoľko hodín počas celej služby v nemocnici je náročné. Preto sa vedenie rozhodlo nechať pre každého zamestnanca vyrobiť funkčné rúško, ktoré by mohol využívať v čase, keď priamo zdravotnú starostlivosť neposkytuje (napríklad pri administratívnych činnostiach) a mal tak vyšší komfort. Rúška sú navyše doplnené aj fototlačou s úsmevom ako symbolom pozitivity.

Aj keď sa na svojich pacientov zdravotníci dnes môžu usmievať iba očami, tieto rúška aspoň čiastočne nahrádzajú chýbajúce úsmevy.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 08.07.2020

Dobrovoľníci v nemocnici Partizánske

Aktuality 08.07.2020

Grantová podpora z Nadácie Penta pre galantskú nemocnicu

Galantská nemocnica sa v spolupráci s Občianskym združením Templars Slovakia uchádzala začiatkom roka 2020 o grantovú podporu z Nadácie Penta.

Aktuality 06.07.2020

Pacientom s chorým srdcom pomôže nový prístroj. Je prvým v strednej Európe.

V bratislavskom Centre intervenčnej neurorádiológie a endovaskulárnej liečby CINRE pribudla pre pacientov nová sála, ktorá je vybavená jedinečným prístrojom. Angiografický systém ARTIS icono umožní vďaka špičkovej technológii a umelej inteligencii vyšetriť viac pacientov za kratší čas. CINRE je prvé zdravotnícke zariadenie v strednej Európe, v ktorom bude tento prístroj slúžiť pacientom.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO