Aktuality, Krajší deň Stropkov, Krajší deň Svidník, Stropkov, Svidník    10.08.2022

Vo svidníckej a stropkovskej nemocnici vyrobili dobrovoľníci pre pacientov vejáre

Pacienti vo svidníckej a stropkovskej nemocnici dostali vlastnoručne vyrobené vejáre. Vytvorili ich pre nich dobrovoľníci nemocničného projektu Krajší deň, aby najmä starším pacientom spríjemnili horúce letné dni. Dobrovoľníci pre pacientov vyrobili až päť desiatok vejárov.

„Naši dobrovoľníci aj počas leta obetujú čas svojho voľného času a prichádzajú za pacientmi do nemocníc, aby im spoločným rozhovorom či hraním spoločenskej hry uľahčili náročné chvíle s chorobou. Počas jednej z takýchto návštev prišli dobrovoľníci s nápadom vytvoriť pre pacientov vejáre, aby bol pobyt na oddeleniach počas horúcich dní pre nich príjemnejší,“ vysvetľuje koordinátorka dobrovoľníckeho projektu Krajší deň vo svidníckej a stropkovskej nemocnici a sociálna pracovníčka Ivana Vojtašeková.

Dobrovoľníci tak počas troch stretnutí vyrobili asi 50 jednoduchých, okrúhlych papierových vejárov s plastovým držiakom, na ktoré sami nakreslili slniečko s oblakmi a dúhu, čo tvorí aj logo projektu Krajší deň. Vejáriky potom rozdali pacientom na geriatrickom, doliečovacom, internom, chirurgickom a neurologickom oddelení, v psychiatrickej liečebni a dome ošetrovateľskej starostlivosti. Vejáriky dostali všetci, ktorým to zdravotný stav umožňoval.

„Mnohé pacientky mali potrebu na oplátku niečo venovať dobrovoľníkom a tak sme si stanovili jednotnú  odmenu, a tou bol úsmev. Niektoré pacientky to poňali veselo a rozdávali také veľké úsmevy, že v izbách bolo zrazu množstvo smiechu. Okrem radosti či prekvapenia sme dokonca zažili aj slzičky dojatia a opäť sme si potvrdili, že niekedy stačí len trochu pozornosti, pár milých slov či malý darček, aby mal človek krajší deň. A my sme ho vďaka pacientom mali tiež,“ dodáva Vojtašeková.

Dobrovoľnícky projekt Krajší deň funguje vo svidníckej nemocnici už od októbra 2018 a v tej stropkovskej od apríla 2022, kedy ich slávnostne otvoril ich ambasádor Tomáš Bezdeda. Záujemcovia, ktorí majú chuť venovať časť svojho voľného času pacientom v týchto dvoch nemocniciach, sa môžu prihlásiť na krajsiden.sk@svetzdravia.com. Všetky informácie nájdu na www.krajsi-den.sk.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 22.09.2022

Týždeň dobrovoľníctva v partizánskej nemocnici

Aj tento rok patrí veľká vďaka žiakom zo Strednej odbornej školy Jána Antonína Baťu Partizánske a dobrovoľníkom z organizácie LIGA PROTI RAKOVINE (LPR), ktorí sa spoločne a s dobrou náladou pustili do čistenia areálu partizánskej nemocnice a sadenia okrasných drevín.

Aktuality 20.09.2022

V topoľčianskej nemocnici vynovili pôrodnú sálu

Vynovená pôrodná sála, čakacia izba či vyšetrovňa. Budúce mamičky gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice Svet zdravia Topoľčany sa budú opäť cítiť o čosi komfortnejšie. Nemocnica zrekonštruovala časť priestorov, aby prispela k väčšej bezpečnosti a pohode rodičiek.

Aktuality 20.09.2022

Týždeň dobrovoľníctva v nemocnici A. Leňa v Humennom

Pri príležitosti Týždňa dobrovoľníctva sme sa s našimi dobrovoľníkmi venovali našim malým pacientom na pediatrickom oddelení,

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO