Blog, Procare, Rady lekárov, Medissimo    05.04.2018

Viete, ktoré moderné choroby najviac ohrozujú naše zdravie?

Moderné choroby ľudstva, alebo aj civilizačné choroby, sa v posledných rokoch veľmi rozšírili v celej populácii. Dokonca sa dostali na prvé miesta v chorobnosti a úmrtnosti.

 

Po zlikvidovaní respektíve obmedzení parazitárnych a infekčných ochorení sa do popredia dostali tieto choroby tzv. moderného sveta. Patrí medzi nich:

  • obezita,
  • cukrovka,
  • nádorové ochorenia,
  • choroby dýchacích ciest,
  • nervové a psychické poruchy,
  • ochorenia srdcovocievneho systému, ako ischemická choroba srdca, infarkt myokradu, cievne mozgové príhody,
  • alergie.

Moderné choroby vznikajú kvôli výraznej zmene životného štýlu obyvateľstva

Ľudia využívajú technológie, ktoré prináša rozvíjajúca sa civilizácia. Menej sa pohybujú, mnohí majú nesprávne stravovacie návyky a zlozvyky ako sú fajčenie, nadmerná konzumácia alkoholu a podobne. K mnohým ochoreniam prispieva vysoký stres a nemalý vplyv má aj znečistenie životného prostredia.

Viac o moderných chorobách a ich liečbe sa môžete dozvedieť v nasledovnom videu.

Páčila sa vám táto rada od MUDr. Sásikovej z ProCare Vlčie Hrdlo? Viac rád od našich lekárov si môžete prečítať v blogu O zdraví.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 31.03.2020

Ako ochrániť deti pred prenosom COVID-19?

Aby ste deti uchránili pred prenosom ochorenia COVID-19, mali by ste ich častejšie upozorňovať na preventívne odporúčania, až sa z nich stanú postupne správne návyky.

Aktuality 18.03.2020

Môžu sa nakaziť koronavírusom aj deti? Zmizne vírus s prichádzajúcim otepľovaním?

Chceli by ste aj vy vedieť odpovede na tieto otázky? Opýtali sme sa ich za vás našej hlavnej epidemiologičky Jany Skalovej.

Aktuality 17.03.2020

Mimoriadny oznam pre pacientov ProCare Prešov

Naše polikliniky su Vám naďalej k dispozícii a poskytujú zdravotnú starostlivosť pre tých, ktorí majú neodkladné zdravotné problémy, ktoré nesúvisia s možnou nákazou COVID-19. V prípade, že máte plánovanú prevenciu alebo máte podozrenie na infekciu COVID-19, prosíme Vás, aby ste na vyšetrenia nechodili.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO