Aktuality, Krajší deň Svidník, Svidník    06.12.2022

Vianočný stromček spolupatričnosti

Adventné obdobie je asi tým najkrajším obdobím v roku, kedy majú ľudia k sebe o čosi viac bližšie, sú súdržnejší, vyjadrujú svoju solidaritu, príslušnosť k sebe navzájom, jedným slovom spolupatričnosť.

Dobrovoľníci „Krajšieho dňa“ pri Nemocnici Svidník vyjadrili svoju spolupatričnosť jedinečným spôsobom, prípravou vlastnoručne vyrobených vianočných ozdôb, ktorými ozdobili vianočný stromček pri fyziatricko – rehabilitačnom pracovisku. Nakoľko vyrobili a doniesli množstvo ozdôb,  potešili nielen pacientov/verejnosť v spoločných priestoroch nemocnice, ale ich práce sa stali súčasťou aj vianočnej výzdoby na lôžkových oddeleniach.

Nemocnica Svidník ďakuje týmto dobrovoľníkom:

  • žiakom ZŠ Komenského Svidník, ktorí priniesli anjelov z papiera s červeným srdcom, ako symbol zdravotníkov, ale aj ozdoby robené  žiakmi doma spolu s rodičmi,
  • žiakom Spojenej školy internátnej Svidník, ktorí svoju spolupatričnosť vložili do voňavých vianočných perníkov, ozdoby z látky, ozdoby z modulitu a drevených špachtličiek, pozdrav,
  • žiakom Cirkevnej základnej školy sv. Juraja Svidník za ich vianočné gule z farebného papiera,
  • žiakom Spojenej školy Svidník za nádhernú ručnú výrobu vianočných sadrových odliatkov,
  • žiakom ZŠ ul. Karpatská Svidník, ktorí prispeli k vianočnej výzdobe rôznorodými ozdobami, ako vlnené čiapočky, ligotavé mini vence z machovej gumy, stromčeky z filcu, hlinenými ozdobami.

Aj vďaka týmto dobrovoľníkom budú mať tohtoročné vianočné sviatky krajšie všetci pacienti, ktorí budú musieť tento čas stráviť na nemocničnom lôžku, ako aj personál nemocnice, ktorí obetavo stojí pri svojich pacientoch aj počas najkrajších sviatkov roka. Ďakujeme za Vašu spolupatričnosť.

 

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 27.01.2023

Od otvorenia novej michalovskej nemocnice sa zvýšil počet operačných výkonov o tretinu

Vyše 82 000 hospitalizovaných pacientov, 155 000 pacientov ošetrených na urgentnom príjme či 37 000 uskutočnených operácií v priebehu piatich rokov fungovania michalovskej nemocnice. Nemocnica novej generácie Svet zdravia Michalovce oslavuje svoje piate výročie a za ostatný čas sa významne rozvinula tak v personálnej, ako aj v medicínskej oblasti. V porovnaní s obdobím pôvodnej nemocnice stúpol počet operácií priemerne o tretinu, a to vďaka vyššiemu počtu operačných sál, posilnenému personálu a plávajúcim lôžkam. Nemocnica tak potvrdila svoje ambície zvýšiť dostupnosť akútnej a intervenčnej zdravotnej starostlivosti pre región východného Slovenska. Od jej otvorenia sa výška investícií vyšplhala na takmer šesť miliónov eur.

Aktuality 24.01.2023

Od operácie chrbtice až po maratónsky beh

Silný príbeh pána Juraja Slavkovského je dôkazom toho, že nádej a odhodlanie nás nemá opúšťať. Celý priebeh jeho cesty z operačného stola až po maratónsky beh si môžete prečítať v inšpiratívnom rozhovore, kde sa dozviete, ako pán Slavkovský dobehol so svojou diagnózou až do úspešného konca.

Aktuality 23.01.2023

Ako pomáha bylinná náparka pri pôrode?

Na spokojnosti a vysokom komforte pacientiek veľmi záleží a preto si Nemocnica s poliklinikou Trebišov pripravila pre budúce mamičky novinku - bylinnú náparku.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Odteraz si môžete pohodlne a kedykoľvek online rezervovať termín u lekára, zaregistrovať svoj príchod do polikliniky, uhrádzať platby, chatovať s agentom call centra a ešte omnoho viac.

 

Nová Klientska zóna

VIAC INFO