Aktuality, Banská Štiavnica, Žiar nad Hronom    29.12.2022

Vianočné darčeky od Cirkevného zboru Pliešovce

Vianoce sú sviatky lásky, pokoja a radosti, kedy si všetci navzájom prajeme len to najlepšie. Nie vždy sa však počas týchto sviatkov všetci môžeme stretnúť so svojimi blízkymi. Žiaľ sú pacienti, ktorí počas týchto dní museli byť hospitalizovaní v nemocnici. Máme veľkú radosť, že sme vďaka cirkevnému zboru obce Pliešovce s pani farárkou Zaťkovou mali možnosť obdarovať pacientov nemocnice v Žiari nad Hronom a Banskej Štiavnici, veľkým množstvo darčekov, ktoré k nám priniesli.

Tešíme sa, že aj v dnešnej neľahkej dobe sa nájde, tak veľmi veľa ľudí, ktorí chcú pomôcť a obdarovať druhých ľudí. Čas vianočný je práve obdobím, kedy máme viac priestoru na dobré skutky a na vytvorenie radostí aj ľudom nám neznámym, ktorí to práve potrebujú.

Detičky hospitalizované na pediatrickom oddelení si v darčekoch našli rôzne hračky, knihy, omaľovanky, pastelky, hygienické potreby a pod.
Najmenšie detičky na novorodeneckom oddelení dostali plienočky a iné hygienické potreby.

„Koľko lásky sa zmestí do škatule od topánok“, takýto názov má kampaň darovania darčekov pre seniorov v rôznych zariadeniach. Pani farárka, však doniesla škatuľky pre pacientov omnoho väčšieho rozmeru ako škatuľky od topánok. Veľký kus lásky ľudia z Pliešoviec zabalili pre pacientov hospitalizovaných na oddelení dlhodobo chorých a dome ošetrovateľskej starostlivosti v nemocnici Banská Štiavnica.

Ďakujeme Cirkevnému zboru obce Pliešovce.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 27.01.2023

Od otvorenia novej michalovskej nemocnice sa zvýšil počet operačných výkonov o tretinu

Vyše 82 000 hospitalizovaných pacientov, 155 000 pacientov ošetrených na urgentnom príjme či 37 000 uskutočnených operácií v priebehu piatich rokov fungovania michalovskej nemocnice. Nemocnica novej generácie Svet zdravia Michalovce oslavuje svoje piate výročie a za ostatný čas sa významne rozvinula tak v personálnej, ako aj v medicínskej oblasti. V porovnaní s obdobím pôvodnej nemocnice stúpol počet operácií priemerne o tretinu, a to vďaka vyššiemu počtu operačných sál, posilnenému personálu a plávajúcim lôžkam. Nemocnica tak potvrdila svoje ambície zvýšiť dostupnosť akútnej a intervenčnej zdravotnej starostlivosti pre región východného Slovenska. Od jej otvorenia sa výška investícií vyšplhala na takmer šesť miliónov eur.

Aktuality 24.01.2023

Od operácie chrbtice až po maratónsky beh

Silný príbeh pána Juraja Slavkovského je dôkazom toho, že nádej a odhodlanie nás nemá opúšťať. Celý priebeh jeho cesty z operačného stola až po maratónsky beh si môžete prečítať v inšpiratívnom rozhovore, kde sa dozviete, ako pán Slavkovský dobehol so svojou diagnózou až do úspešného konca.

Aktuality 23.01.2023

Ako pomáha bylinná náparka pri pôrode?

Na spokojnosti a vysokom komforte pacientiek veľmi záleží a preto si Nemocnica s poliklinikou Trebišov pripravila pre budúce mamičky novinku - bylinnú náparku.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Odteraz si môžete pohodlne a kedykoľvek online rezervovať termín u lekára, zaregistrovať svoj príchod do polikliniky, uhrádzať platby, chatovať s agentom call centra a ešte omnoho viac.

 

Nová Klientska zóna

VIAC INFO