Aktuality, Michalovce    30.09.2021

Vedúca sestra z michalovskej nemocnice Juliana Seničová získala ocenenie Biele srdce

Vedúca sestra klastra anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti a urgentného príjmu Nemocnice Svet zdravia Michalovce Juliana Seničová získala ocenenie Biele srdce. Ocenenie každoročne udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier a Roku sestry a pôrodnej asistentky. V piatok už štrnástykrát na slávnostnom podujatí odovzdali Biele srdce 28 sestrám a jednej pôrodnej asistentke.

svet zdravia biele srdce 2021 06

Biele srdce je celosvetový symbol sestier. Jeho tvar je prejavom humánnej komunikácie a pomoci a súčasne miestom, odkiaľ pramení kvalita ošetrovateľskej starostlivosti. Biela farba zas symbolizuje prelínanie sa všetkých farieb, ktoré svet pozná, tak ako sestra prijíma všetkých ľudí sveta.

Ocenenie za pracovné nasadenie

„V prvom rade pociťujem veľkú radosť a dojatie z toho, že si moju prácu vážia. Zamýšľam sa nad prežitými rokmi a nemyslím si, že som nejako výnimočná. Biele srdce si zaslúži každá sestra, ktorá do svojej práce dá to svoje srdiečko. Dôležité je byť otvorený novým možnostiam. Ocenenie ma veľmi zaväzuje pristupovať do budúcna k výzvam ešte zodpovednejšie. Vždy sa dajú veci robiť lepšie a kvalitnejšie. Ak to uplatníme v práci, potom nastane radosť, šťastie a možno i úspech,“ hovorí Juliana Seničová, vedúca sestra klastra anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti a urgentného príjmu Nemocnice Svet zdravia Michalovce.

Zo života držiteľky ocenenia Biele srdce

Po ukončení štúdia v roku 1990 v Košiciach, Juliana Seničová pracovala na septickej chirurgii, ktorá ju oslovila a ostala jej srdcovou záležitosťou do dnešných dní. Neskôr pracovala na jednotke intenzívnej starostlivosti chirurgických odborov v Michalovciach. V súčasnosti je vedúcou sestrou klastra OAMIS a urgent v Nemocnici Svet zdravia Michalovce. Je aktívnou členkou RKSaPA v Michalovciach a sekcie sestier pracujúcich v chirurgických odboroch, kde sa venuje vzdelávacím aktivitám. Je spoluorganizátorkou viacerých Celoslovenských konferencií sestier pracujúcich v chirurgických odboroch i aktivít sústavného vzdelávania na regionálnej úrovni. Dvadsaťpäť rokov sa aktívne venuje práci a poradenstvu pacientom so stómiou. Prijíma výzvy a teší ju uspokojenie v zmysluplnej práci. Podporuje prácu s mladými ľuďmi, spolupracuje a zapája ich do aktivít v súkromnom i profesijnom živote. V jej prístupe cítiť pokoru, empatiu, trpezlivosť a zároveň radosť z každého ich úspechu. Snaží sa pridržiavať životného kréda a nezabudnúť, že pozitívny prístup a úsmev vedia urobiť zázraky i na takýchto často smutných miestach ako je nemocnica.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 15.10.2021

V humenskej nemocnici spustili nový mamograf

Nemocnica Svet zdravia Humenné symbolicky na Medzinárodný deň za zdravé prsia (15. októbra) spustila v plnej prevádzke nový mamograf, ktorý je súčasťou rádiologického oddelenia. Vďaka novému mamografu budú odteraz vedieť za rovnaký čas vyšetriť viac pacientiek. Práca s ním je efektívnejšia a kvalita obrazu vyššia.

Aktuality 13.10.2021

4. ZEMPLÍNSKE PEDIATRICKÉ KAZUISTIKY

Pod záštitou riaditeľa Nemocnice Svet zdravia Michalovce sa 14. októbra uskutočnia 4. Zemplínske kazuistiky v hotely Glamour na Zemplínskej Šírave.

svet zdravia biele srdce 2021 12

Aktuality 30.09.2021

Námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť vranovskej nemocnice Alena Tančáková získala ocenenie Biele srdce

Námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou Alena Tančáková získala ocenenie Biele srdce. Ocenenie každoročne udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier a Roku sestry a pôrodnej asistentky. V piatok už štrnástykrát na slávnostnom podujatí odovzdali Biele srdce 28 sestrám a jednej pôrodnej asistentke.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO