Blog, Svet Zdravia, Partizánske    06.07.2016

Vďaka firemným dobrovoľníkom nemocnica Partizánske opäť o niečo krajšia

Nadácia Pontis 10 rokov rozvíja firemné dobrovoľníctvo prostredníctvom podujatia Naše Mesto. „Tisícky zamestnancov rôznych firiem ročne venujú svoj čas, manuálne zručnosti a vedomosti, aby prispievali k spoločenskej zmene. Čoraz viac sú firemné dobrovoľnícke aktivity vnímané ako novodobá forma teambuildingu. 

Tento rok takmer 9500 dobrovoľníkov bolo zapojených v piatok a v sobotu 10. a 11. júna v 28 mestách a obciach po celom Slovensku.

V Partizánskom sa do tohto projektu už po tretí raz zapojila aj Nemocnica Partizánske člen siete nemocníc Svet Zdravia.

  Pontis_spolocna_dobrovolnici.JPG

Už tretí ročník úspešného interného projektu Svetu Zdravia „Pekná nemocnica“ vytvára dostatok príležitostí dobrovoľníckym nadšencom z radov zamestnancov i verejnosti.  Areál plný zelene síce dotvára príjemné a pokojné prostredie, do ktorého je nemocnica zasadená, odvďačiť sa mu však treba pravidelnými úpravami a údržbou.

2.jpg

Náter_lavičiek.JPG 

Do tých sa v piatok 10. júna popoludní aktívne zapojili zamestnanci nemocnice spolu so 35 dobrovoľníkmi firmy Partizánske Building Components – SK (PBC-SK) a našimi hádzanárkami z partnerského HK Slávia Partizánske. Nemocnica pre ochotných dobrovoľníkov pripravila viacero aktivít, ktoré nadviazali na minuloročné spolupráce. Vlani sa zamestnanci spoločnosti PBC-SK podieľali na vybudovaní mlatového chodníka v parku, úprava terénnych nerovností. Skupina dobrovoľníkov pracovala aj v interiéri. Vďaka novým náterom ožil priestor vo vestibule. V tomto roku pokračovali v úprave parku a trávnatých  plôch, obnovili nátery všetkých exteriérových  lavičiek a stĺpov verejného osvetlenia. V interiéri   farebne vymaľovali  izby na detskom oddelení, obnovili nátery na nadštandardných izbách na gynekológií i  na chodbách v poliklinickej časti a v suteréne, čím sa docielilo spríjemnenie prostredia pre pacientov a návštevníkov nemocnice.

1.jpg

Už tradične pracovníci nemocnice pripravili pre dobrovoľníkov i svojich kolegov kotlíkový guláš. Zahanbiť sa nenechali „kuchári“ z chirurgického oddelenie. Mali zdatnú konkurenciu, partnerský HK Slávia Partizánske  si na varenie guláša pozval Vila Haba známeho z televíznych relácií o varení. Od všetkých  zúčastnených zaznela pochvala výbornému kotlíkovému gulášu a výborne zorganizovanej akcií. Riaditeľ nemocnice Michal Orihel,  vyjadril poďakovanie dobrovoľníkom i svojim kolegom za dobre odvedenú  prácu. 

3.jpg

„ Z toho  čo všetko sa stihlo a z akým elánom sa pracovalo, sme všetci veľmi nadšení “, povedal koordinátor projektu Pekná nemocnica i projektu Naše mesto Martin Mariani.

4.jpg

5.jpgĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 19.02.2018

Humenská nemocnica dostala pre bábätká neonatologické prístroje

Prístroj na kyslíkovú liečbu, fototerapeutická lampa či výhrevné lôžko. Nemocnica Svet zdravia Humenné dostala od spoločnosti Lidl set neonatologických prístrojov pre novorodencov za približne 19-tisíc eur. Darovať ich nemocnici pomohli zákazníci potravinového reťazca, ktorí sa zapojili do projektu Dobré rozprávky. Urobili tak už tretí rok po sebe.

Aktuality 19.02.2018

Michalovská nemocnica dostala pre bábätká neonatologické prístroje

Prístroj na kyslíkovú liečbu, fototerapeutická lampa či výhrevné lôžko. Nemocnica Svet zdravia Michalovce dostala od spoločnosti Lidl set neonatologických prístrojov pre novorodencov za približne 19-tisíc eur. Darovať ich nemocnici pomohli zákazníci potravinového reťazca, ktorí sa zapojili do projektu Dobré rozprávky. Urobili tak už tretí rok po sebe.

Aktuality 19.02.2018

Začína sa štvrtý ročník súťaže Medik roka 2018

Sieť nemocníc Svet zdravia vyhlasuje spoločne s partnermi už štvrtý ročník odbornej súťaže určenej pre študentov 5. a 6. ročníka lekárskych fakúlt Medik roka 2018. Budúci lekári v odbore všeobecné lekárstvo si v nej môžu preveriť a zmerať svoje teoretické poznatky. Aprílové vyvrcholenie súťaže v Michalovciach ponúkne následne 20 finalistom kombináciu odborných workshopov a napínavého súťaženia v praktických podmienkach skutočnej nemocnice. Na jedného víťaza čaká finančná výhra v hodnote 3000 eur. Všetkým finalistom bude súčasne ponúknuté garantované pracovné miesto v nemocnici siete Svet zdravia, traja najlepší si budú môcť vybrať oddelenie podľa vlastného výberu. Registrácia do súťaže prebieha na stránke www.medikroka.sk do 18. marca 2018.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO