Aktuality, Svet Zdravia, Svidník    15.02.2018

Valentínska kvapka krvi vo Svidníku

Spolu 53 darcov zavítalo na Valentína do nemocnice Svet zdravia Svidník, aby ľuďom, ktorí to potrebujú, darovali tú najvzácnejšiu tekutinu. Na hematologicko-transfuziologickom oddelení tak 14. februára odštartovali kampaň Valentínska kvapka krvi, ktorú nemocnica organizuje spolu so Slovenským Červeným krížom.

 

Z celkového počtu bolo 12 prvodarcov, úctyhodný 117-sty odber mal v tento deň darca Ján Dančišin. Každý darca krvi dostal od nemocnice symbolický darček – antistresovú pomôcku v tvare srdca. Všetkým darcom v mene našich pacientov veľmi pekne ďakujeme!

Nestihli ste ešte počas kampane darovať krv a radi by ste tiež pomohli? Do nemocnice môžete prísť každú stredu medzi 6:00 a 8:30 hod. Valentínska kvapka krvi trvá do 16. marca. Vlani nemocnica zaznamenala počas akcie 1458 odberov.

„Ak ste zdraví, vo veku od 18 do 60 rokov a máte chuť sa stať členom veľkej rodiny darcov krvi, ktorých spája túžba nezištne pomôcť iným, tešíme sa na vás,“ vyzýva darcov kolektív hematologicko-transfuziologického oddelenia svidníckej nemocnice.

Valentínska kvapka krvi prebieha aj v nemocniciach Svet zdravia Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Nová Ves a Rimavská Sobota

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 21.03.2018

Kaplnka v Nemocnici novej generácie má byť srdcom nemocnice

V novej budove michalovskej nemocnice sa prvý jarný deň, 20. marca 2018, uskutočnil akt požehnania nemocničnej kaplnky.

Aktuality 19.03.2018

Aj „sladký život“ môže byť nebezpečný

Sladký život, alebo život diabetika, ľudovo povedané cukrovkára pri oneskorenej  liečby či nesprávnej životospráve môže byť pre kvalitu života, ako aj jeho dĺžku nebezpečný. V tejto súvislosti  nemocnica Svetu Zdravia vo Svidníku prostredníctvom personálu Diabetologickej ambulancie zrealizovala prednášky  pre klientov denného stacionára ATRIUM a pre klientov Senior dom SVIDA vo Svidníku.

Aktuality 16.03.2018

Sladké srdiečka pre prvodarcov

Empatia patrí k jedným zo základných znakov ľudskosti, a touto vlastnosťou sa vyznačuje aj pani Marieta Koščíková, ktorá sa postarala o milé prekvapenie v podobe sladkého perníkového srdiečka.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO