Aktuality, Svet Zdravia, Spišská Nová Ves    12.02.2019

Valentínska kvapka krvi v spišskonovoveskej nemocnici

Vo štvrtok 14. februára zavítajú do spišskonovoveskej nemocnice klauni, foklóristi, choduliari, žonglér Stano, tanečné duo Heads Ball Ladies či Edo Drewo ako živý strom. A po ceste zavolajú so sebou všetkých, ktorí budú chcieť v tento deň urobiť dobrý skutok. Pôjdu totiž spolu darovať krv!

 

Nemocnica Svet zdravia Spišská Nová Ves na Valentína organizuje Valentínsku kvapku krvi, počas ktorej zároveň riaditeľka nemocnice Renáta Šuláková spolu s primátorom mesta Pavlom Bečarikom ocenia dlhoročných darcov tejto vzácnej tekutiny.

Do Valentínskej kvapky krvi sa zapoja aj umelci z občianskeho združenia Divadelný svet. Aby podporili peknú myšlienku a spropagovali darcovstvo krvi, o 9.00 h pred nemocnicou vytvoria sprievod a spolu s bubeníkom budú volať na darovanie krvi aj ostatných okoloidúcich.

Záujemcovia môžu prísť vo štvrtok darovať krv na hematologicko-transfúzne oddelenie nemocnice už od 7.00 h alebo od 9.00 h spoločne s umelcami Divadelného sveta. Darovať krv v rámci Valentínskej kvapky krvi bude možné až do 14.00 h. Každý darca dostane od nemocnice malý darček.

Krv od darcov najčastejšie potrebujú onkologickí a dialyzovaní pacienti, ženy po náročnom pôrode, pacienti počas a po operačných zákrokoch alebo takí, u ktorých došlo k náhlym a veľkým stratám krvi, napríklad po autonehode.

Darcom môže byť každý zdravý človek vo veku od 18 do 60 rokov (pri opakovanom darovaní do 65 rokov), ktorý má viac ako 50 kilogramov. Počas jedného odberu darca venuje 450 ml krvi. Interval darovania je pre mužov každé tri mesiace a pre ženy každé štyri mesiace.

Pred odberom krvi je potrebné:

  • minimálne šesť hodín pred odberom nepite alkohol
  • 24 hodín pred odberom sa nevystavujte priveľkej psychickej a telesnej námahe, vynechajte tréningy a návštevu posilňovne
  • pred odberom pite dostatok tekutín (vodu, minerálku, čaje, ovocné šťavy) a ráno pred odberom si doprajte 500 ml tekutín, povolená je aj čierna káva
  • dbajte na to, aby ste boli oddýchnutí, čerství, po výdatnom spánku
  • na odber krvi nikdy nechoďte nalačno

Radi by sme vás spolu s umelcami na štvrtkovú Valentínsku kvapku krvi do spišskonovoveskej nemocnice pozvali. Prebiehať bude od 7.00 do 14.00 h, program s umelcami a poďakovaním darcom sa začína o 9.00 h sprievodom pred nemocnicou.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 23.04.2019

Jarná zamestnanecká brigáda

Keďže k nám zavítala dlho očakávaná jar, opäť sme spojili svoje sily a rozhodli sme sa pre každoročnú jarnú brigádu. Tešili sme sa vysokej účasti zamestnancov, ktorí si aj napriek hektickej dobe našli čas a s veľkými plastovými vrecami sa rozdelili do skupín po celom areáli nemocnice, aby vyzbierali smeti.

Aktuality 23.04.2019

Beh Galantou 2019

Nemocnica s poliklinikou Sv. Lukáša Galanta, a. s. sa tento rok po druhýkrát zapojila do tradičného mestského podujatia s nadregionálnym charakterom a síce do 37. ročníka Behu Galantou - Behu oslobodenia, pri príležitosti 782. výročia založenia mesta. Podujatie sa konalo v sobotu 13. apríla 2019 a bolo zaradené medzi top 10 bežeckých podujatí na Slovensku. Zároveň išlo o prvé reprezentačné podujatie nemocnice v tomto kalendárnom roku.

Aktuality 23.04.2019

Turnaj pre pacientov v michalovskej nemocnici

Na Onkologickom oddelení sme s dobrovoľníčkami pripravili turnaj pre pacientov  v spoločenskej hre "Človeče nehnevaj sa".

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO