Aktuality, Trebišov    11.01.2022

V trebišovskej nemocnici sa vlani narodilo 705 detí

V Nemocnici Svet zdravia Trebišov sa počas minulého roka uskutočnilo 694 pôrodov. Na svet prišlo 337 dievčat a 368 chlapcov. Až jedenástim mamičkám sa narodili dvojičky.

Medzi najčastejšie dievčenské mená, ktoré rodičia dávali svojim novorodencom, patrili Nela, Ema a Jasmína. U chlapcov zase dominovali mená Lukáš, Jozef a Jakub.

„Oproti predošlému roku sa v trebišovskej nemocnici uskutočnilo o presne 30 pôrodov viac, v roku 2020 ich bolo 664. Pripisujeme to zmene organizácie oddelenia a hlavne kompletnej rekonštrukcii pôrodníckeho traktu a neonatologického oddelenia,“ vysvetľuje riaditeľ nemocnice Juraj Bazár.

Zdravotníci v trebišovskej pôrodnici počas minulého roka zvládli aj niekoľko náročných pôrodov.

„Jedným z nich bola aj záchrana rodičky s ťažkým patologickým nálezom a krvácaním, u ktorej bola, žiaľ, vzhľadom na veľmi rizikový zdravotný stav veľmi zlá prognóza. Pacientka mala navyše pozitívne výsledky na ochorenie COVID-19. Napriek závažnosti klinického stavu pacientky však pôrod dopadol úspešne a mamička aj novorodenec odišli domov zdraví,“ priblížil riaditeľ.

Pacientky trebišovskej nemocnice majú možnosť vytvoriť si v spolupráci s personálom individuálny pôrodný plán a naplánovať si tak spoločne všetky detaily pôrodu. Nemocnica poskytuje tiež laktačné poradenstvo, realizuje predpôrodnú prípravu (aktuálne pre epidemiologickú situáciu obmedzené), bonding a rooming in, ponúka aromaterapiu či muzikoterapiu a mamičky si môžu z nemocnice požičať domov aj monitor dychu pre svoje bábätko. Nemocnica by chcela v tomto roku najmä pracovisko personálne posilniť a opätovne obnoviť kurzy pre pacientky.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 24.01.2022

Dar pre novorodenecké oddelenie vranovskej nemocnice

Novorodenecké oddelenie nemocnice vo Vranove nad Topľou dostalo do daru výbavu pre novorodencov v podobe zavinovačiek, podbradníkov a detských body.

Aktuality 24.01.2022

Láskavosť cez sladkosť potešila zdravotníkov v humenskej nemocnici

Žiaci zo ZŠ Pugačevova sa spolu s učiteľkami zapojili do sladkej výzvy a v školskej kuchynke napiekli zákusky pre zdravotníkov nemocnice A. Leňa v Humennom.

Aktuality 19.01.2022

Ema a Martin: To boli najčastejšie mená novorodencov v žiarskej nemocnici

V Nemocnici Svet zdravia Žiar nad Hronom sa počas minulého roka uskutočnilo 550 pôrodov. Dievčat sa narodilo viac (285) ako chlapcov (266), dvojičky si domov odniesla iba jedna mamička. Na svet prišlo v žiarskej pôrodnici vlani aj 10 COVID novorodencov.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO