Polikliniky ProCare 0907 888 999
Nemocnice Svet zdravia 055 / 327 7777
Kontakty Klientská zóna
Aktuality, Topoľčany    20.09.2022

V topoľčianskej nemocnici vynovili pôrodnú sálu

Vynovená pôrodná sála, čakacia izba či vyšetrovňa. Budúce mamičky gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice Svet zdravia Topoľčany sa budú opäť cítiť o čosi komfortnejšie. Nemocnica zrekonštruovala časť priestorov, aby prispela k väčšej bezpečnosti a pohode rodičiek.

Vynovená pôrodnica

„S radosťou môžem povedať, že naša nemocnica neustále napreduje. Takmer každé jedno oddelenie sa nám už podarilo obnoviť alebo zrekonštruovať. Tentokrát ma teší, že budúce mamičky privedú svoje detičky na svet už vo vynovenej pôrodnej sále. Pôrod je pre ženu nezabudnuteľným okamihom, a preto pre nás bolo dôležité skvalitniť aj tieto priestory,“ uviedol Viktor Dudáš, riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Topoľčany.

Nárast počtu pôrodov v Topoľčanoch

„Len od roku 2017 vzrástol počet pôrodov v našej nemocnici z 534 na 731, čo je o takmer 200 pôrodov za rok viac. Pre čo najpohodovejší a najbezpečnejší pôrod mamičky sú dôležité aj priestory. Je veľmi podstatné, aby sa rodička cítila v rámci možností komfortne a dieťa privádzala na svet v príjemnom prostredí. To môže ovplyvniť aj jej celkovú pohodu, a tým samotný pôrod,“ povedal Tibor Čaradský, primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice Svet zdravia Topoľčany.

V rámci rekonštrukčných prác vymenili podlahy a priestory vymaľovali antibakteriálnou farbou. Na pôrodnej sále tiež vymenili nábytok. Vynovili čakaciu izbu, sekčnú sálu a vizuálne zútulnili chodby. Celkovo do prác nemocnica investovala približne 25-tisíc eur.

Topoľčianska pôrodnica zaviedla aj novú tradíciu

 Každé novonarodené dieťatko v topoľčianskej pôrodnici dostane drobný darček, háčkovaného macíka. Tento nápad vznikol po tom, ako sa slečna Natália Švajlenová rozhodla nemocnici darovať 100 kusov ňou ručne vyrobených takýchto hračiek. Nemocnica sa od nej rozhodla odkúpiť aj ďalších medvedíkov, a tým zaviesť novú tradíciu – na detičky, ktoré sa v nemocnici narodia, bude čakať toto milé prekvapenie. Prvého macíka novonarodenému dieťatku symbolicky odovzdala primátorka mesta Topoľčany Alexandra Gieciová.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 26.09.2023

Michalovská nemocnica spustila očkovanie proti HPV vírusu

Ľudský papilomavírus (HPV) je skupina vírusov, ktoré napádajú ľudské bunky. Je to najbežnejšia pohlavne prenášaná infekcia v súčasnosti. Tieto vírusy sa môžu prenášať prostredníctvom pohlavného styku a iných foriem intímnych kontaktov. Väčšina typov HPV neprejavuje žiadne symptómy a infekcia odznie bez liečenia. Niektoré typy však môžu spôsobiť ochorenia a je známe, že niektoré z nich sú pôvodcami bradavíc na rukách a chodidlách. Taktiež existuje riziko spojené s určitými typmi HPV, ktoré môžu priniesť zvýšené riziko rakoviny, ako napríklad rakovinu krčka maternice.

Aktuality 26.09.2023

Svidnícka nemocnica v rámci Dňa vďačnosti ocenila ostatných zdravotníckych a nezdravotníckych pracovníkov

Dvadsiaty prvý september je označovaný za Svetový deň vďačnosti. Pri tejto príležitosti dnes (26.9.) riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Svidník Marek Pytliak srdečne poďakoval za profesionálnu prácu všetkým kolegom v pracovnej kategórii OZP – ostatným zdravotníckym pracovníkom – „ochrancom zdravia pacientov“, ako aj nezdravotníckym pracovníkom.

Aktuality 25.09.2023

Trebišovská nemocnica kompletne zrekonštruovala centrálne operačné sály

Šesť nových operačných sál, samostatný vstup na oddelenie ARO, moderná pred a pooperačná starostlivosť. Nemocnica Svet Zdravia Trebišov zrekonštruovala oddelenie centrálnych operačných sál. Nové centrálne operačné sály navýšili svoju kapacitu až o dve operačné sály. Priestrannejší a lepšie vnútorne organizovaný priestor zabezpečuje lepší manažment pacienta a vďaka tomu skrátenie čakacích lehôt. Prostredie je bezpečnejšie a starostlivosť o pacienta ešte kvalitnejšia. Vďaka spolupráci s michalovskou nemocnicou zabezpečí pre región tiež nové ortopedické výkony. Rekonštrukcia bola spolufinancovaná z eurofondov. Celková investícia sa vyšplhala na takmer dva a pol milióna eur.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Odteraz si môžete pohodlne a kedykoľvek online rezervovať termín u lekára, zaregistrovať svoj príchod do polikliniky, uhrádzať platby, chatovať s agentom call centra a ešte omnoho viac.

 

Nová Klientska zóna

VIAC INFO