Polikliniky ProCare 0907 888 999
Nemocnice Svet zdravia 055 / 327 7777
Kontakty Klientská zóna
Aktuality, Topoľčany    20.09.2022

V topoľčianskej nemocnici vynovili pôrodnú sálu

Vynovená pôrodná sála, čakacia izba či vyšetrovňa. Budúce mamičky gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice Svet zdravia Topoľčany sa budú opäť cítiť o čosi komfortnejšie. Nemocnica zrekonštruovala časť priestorov, aby prispela k väčšej bezpečnosti a pohode rodičiek.

Vynovená pôrodnica

„S radosťou môžem povedať, že naša nemocnica neustále napreduje. Takmer každé jedno oddelenie sa nám už podarilo obnoviť alebo zrekonštruovať. Tentokrát ma teší, že budúce mamičky privedú svoje detičky na svet už vo vynovenej pôrodnej sále. Pôrod je pre ženu nezabudnuteľným okamihom, a preto pre nás bolo dôležité skvalitniť aj tieto priestory,“ uviedol Viktor Dudáš, riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Topoľčany.

Nárast počtu pôrodov v Topoľčanoch

„Len od roku 2017 vzrástol počet pôrodov v našej nemocnici z 534 na 731, čo je o takmer 200 pôrodov za rok viac. Pre čo najpohodovejší a najbezpečnejší pôrod mamičky sú dôležité aj priestory. Je veľmi podstatné, aby sa rodička cítila v rámci možností komfortne a dieťa privádzala na svet v príjemnom prostredí. To môže ovplyvniť aj jej celkovú pohodu, a tým samotný pôrod,“ povedal Tibor Čaradský, primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice Svet zdravia Topoľčany.

V rámci rekonštrukčných prác vymenili podlahy a priestory vymaľovali antibakteriálnou farbou. Na pôrodnej sále tiež vymenili nábytok. Vynovili čakaciu izbu, sekčnú sálu a vizuálne zútulnili chodby. Celkovo do prác nemocnica investovala približne 25-tisíc eur.

Topoľčianska pôrodnica zaviedla aj novú tradíciu

 Každé novonarodené dieťatko v topoľčianskej pôrodnici dostane drobný darček, háčkovaného macíka. Tento nápad vznikol po tom, ako sa slečna Natália Švajlenová rozhodla nemocnici darovať 100 kusov ňou ručne vyrobených takýchto hračiek. Nemocnica sa od nej rozhodla odkúpiť aj ďalších medvedíkov, a tým zaviesť novú tradíciu – na detičky, ktoré sa v nemocnici narodia, bude čakať toto milé prekvapenie. Prvého macíka novonarodenému dieťatku symbolicky odovzdala primátorka mesta Topoľčany Alexandra Gieciová.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 08.06.2023

Deň detí na pediatrickom oddelení v Žiari nad Hronom

Prvý Medzinárodný deň detí, tak ako ho poznáme teraz, sa začal sláviť až v roku 1950. Hlavnou myšlienkou Medzinárodného dňa je nárok všetkých na prežitie šťastného detstva.

Aktuality 08.06.2023

Krásny dar pre oddelenie rádiológie

Netradičné poďakovanie od pacienta a akademického maliara Juraja Tkáčika za príjemný, ľudský a profesionálny prístup zdravotníckeho personálu počas vyšetrenia na magnetickej rezonancii. Podnetom k podarovaniu obrazu bola vyšetrovňa magnetickej rezonancie, kde na stene miestnosti sa nachádza tapeta s divokými makmi. Pacientovi to pripomenulo príbeh z prvej svetovej vojny, posledný výstrel na poli s divokými makmi. Divoké maky sa tak stali symbolom nádeje za nové začiatky. V mene celého oddelenia rádiológie ďakujeme za tento výnimočný dar. Veríme, že našich zdravotníkov to úprimne potešilo a povzbudilo v ďalšej náročnej práci.

Aktuality 02.06.2023

Neurologické oddelenie Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou získalo ocenenie ESO Angels Awards

Neurologické oddelenie Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou získalo za starostlivosť o pacientov s cievnou mozgovou príhodou medzinárodné ocenenie ESO Angels Awards. Opakovane mu ho udelila Európska organizácia pre liečbu cievnych mozgových príhod (European Stroke Organization – ESO). Neurológiu vranovskej nemocnice pritom zaradila na diamantovú úroveň.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Odteraz si môžete pohodlne a kedykoľvek online rezervovať termín u lekára, zaregistrovať svoj príchod do polikliniky, uhrádzať platby, chatovať s agentom call centra a ešte omnoho viac.

 

Nová Klientska zóna

VIAC INFO