Aktuality, Topoľčany    20.09.2022

V topoľčianskej nemocnici vynovili pôrodnú sálu

Vynovená pôrodná sála, čakacia izba či vyšetrovňa. Budúce mamičky gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice Svet zdravia Topoľčany sa budú opäť cítiť o čosi komfortnejšie. Nemocnica zrekonštruovala časť priestorov, aby prispela k väčšej bezpečnosti a pohode rodičiek.

Vynovená pôrodnica

„S radosťou môžem povedať, že naša nemocnica neustále napreduje. Takmer každé jedno oddelenie sa nám už podarilo obnoviť alebo zrekonštruovať. Tentokrát ma teší, že budúce mamičky privedú svoje detičky na svet už vo vynovenej pôrodnej sále. Pôrod je pre ženu nezabudnuteľným okamihom, a preto pre nás bolo dôležité skvalitniť aj tieto priestory,“ uviedol Viktor Dudáš, riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Topoľčany.

Nárast počtu pôrodov v Topoľčanoch

„Len od roku 2017 vzrástol počet pôrodov v našej nemocnici z 534 na 731, čo je o takmer 200 pôrodov za rok viac. Pre čo najpohodovejší a najbezpečnejší pôrod mamičky sú dôležité aj priestory. Je veľmi podstatné, aby sa rodička cítila v rámci možností komfortne a dieťa privádzala na svet v príjemnom prostredí. To môže ovplyvniť aj jej celkovú pohodu, a tým samotný pôrod,“ povedal Tibor Čaradský, primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice Svet zdravia Topoľčany.

V rámci rekonštrukčných prác vymenili podlahy a priestory vymaľovali antibakteriálnou farbou. Na pôrodnej sále tiež vymenili nábytok. Vynovili čakaciu izbu, sekčnú sálu a vizuálne zútulnili chodby. Celkovo do prác nemocnica investovala približne 25-tisíc eur.

Topoľčianska pôrodnica zaviedla aj novú tradíciu

 Každé novonarodené dieťatko v topoľčianskej pôrodnici dostane drobný darček, háčkovaného macíka. Tento nápad vznikol po tom, ako sa slečna Natália Švajlenová rozhodla nemocnici darovať 100 kusov ňou ručne vyrobených takýchto hračiek. Nemocnica sa od nej rozhodla odkúpiť aj ďalších medvedíkov, a tým zaviesť novú tradíciu – na detičky, ktoré sa v nemocnici narodia, bude čakať toto milé prekvapenie. Prvého macíka novonarodenému dieťatku symbolicky odovzdala primátorka mesta Topoľčany Alexandra Gieciová.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 27.01.2023

Od otvorenia novej michalovskej nemocnice sa zvýšil počet operačných výkonov o tretinu

Vyše 82 000 hospitalizovaných pacientov, 155 000 pacientov ošetrených na urgentnom príjme či 37 000 uskutočnených operácií v priebehu piatich rokov fungovania michalovskej nemocnice. Nemocnica novej generácie Svet zdravia Michalovce oslavuje svoje piate výročie a za ostatný čas sa významne rozvinula tak v personálnej, ako aj v medicínskej oblasti. V porovnaní s obdobím pôvodnej nemocnice stúpol počet operácií priemerne o tretinu, a to vďaka vyššiemu počtu operačných sál, posilnenému personálu a plávajúcim lôžkam. Nemocnica tak potvrdila svoje ambície zvýšiť dostupnosť akútnej a intervenčnej zdravotnej starostlivosti pre región východného Slovenska. Od jej otvorenia sa výška investícií vyšplhala na takmer šesť miliónov eur.

Aktuality 24.01.2023

Od operácie chrbtice až po maratónsky beh

Silný príbeh pána Juraja Slavkovského je dôkazom toho, že nádej a odhodlanie nás nemá opúšťať. Celý priebeh jeho cesty z operačného stola až po maratónsky beh si môžete prečítať v inšpiratívnom rozhovore, kde sa dozviete, ako pán Slavkovský dobehol so svojou diagnózou až do úspešného konca.

Bylinna naparka porodnica Trebisov (7)

Aktuality 23.01.2023

Ako pomáha bylinná náparka pri pôrode?

Na spokojnosti a vysokom komforte pacientiek veľmi záleží a preto si Nemocnica s poliklinikou Trebišov pripravila pre budúce mamičky novinku - bylinnú náparku.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Odteraz si môžete pohodlne a kedykoľvek online rezervovať termín u lekára, zaregistrovať svoj príchod do polikliniky, uhrádzať platby, chatovať s agentom call centra a ešte omnoho viac.

 

Nová Klientska zóna

VIAC INFO