Aktuality, Topoľčany    15.01.2021

V topoľčianskej nemocnici sa vlani zvýšil počet pôrodov o 47

V Nemocnici Svet zdravia Topoľčany sa počas minulého roku narodilo spolu 681 detí.

 

Počet pôrodov oproti predošlému roku stúpol o 47. Zatiaľ, čo v roku 2019 sa v topoľčianskej pôrodnici uskutočnilo 633 pôrodov, v roku 2020 ich bolo 680.

Chlapcov prišlo minulý rok na svet 350, dievčat 331. Jednej mamičke sa narodili dvojičky. Zároveň nemocnica dobre zvládla aj pôrod troch mamičiek, ktoré mali ochorenie COVID-19.

Medzi najčastejšie dievčenské mená, aké rodičia dávali svojim novorodencom, patrili Emma, Eliška a Nina. U chlapcov zase dominovali mená Jakub, Adam, Šimon a Michal.

Mamičky môžu v topoľčianskej nemocnici absolvovať predpôrodnú prípravu, a to v novovytvorených priestoroch. Vlani tak urobilo 228 budúcich mamičiek. Pred epidemiologickú situáciu sa predpôrodná príprava nerealizovala asi počas štyroch mesiacov.

Mamičky si zároveň môžu vytvoriť s pomocou personálu aj individuálny pôrodný plán, vlani tak urobilo 32 mamičiek.

Nemocnica v roku 2019 komplexne vynovila lôžkovú časť gynekologicko-pôrodníckeho a novorodeneckého oddelenia. Pre budúce mamičky zároveň pripravila nové priestory pre kurzy predpôrodnej prípravy. Počas tohto roka plánuje zrekonštruovať priestory pôrodnej sály.

Viac o pôrodnici nájdu mamičky na https://www.procare.sk/moja-porodnica-topolcany/

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 25.02.2021

Zdravotníci v Dunajskej Strede dostali od pacienta dar

Náš pacient, ktorý je hospitalizovaný na COVIDovom oddelení, poďakoval personálu nemocnice netradičnou formou, dodaním energie vo forme rôznych šalátov v počte 200 ks.

Aktuality 22.02.2021

Vedúca sestra galantskej nemocnice: Častokrát sa musíme ísť vyplakať

Od 7. januára je nemocnica Svet zdravia v Galante reprofilovaná na červenú, teda covidovú nemocnicu. Na oddelení anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti (OAMIS) sa o pacientov s ochorením COVID-19 starajú sestry a lekári v celotelových overaloch, s respirátormi a ochrannými okuliarmi na tvári.

Aktuality 22.02.2021

Vakcinácia učiteľov v Humennom

Od pondelka 22. februára sa v Nemocnici A. Leňa v Humennom začalo s očkovaním pedagogických pracovníkov proti koronavírusu, ktorí sa prihlásia prostredníctvom on-line formulára.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO