Aktuality, Svet Zdravia, Topoľčany    26.09.2018

V topoľčianskej nemocnici chystajú celoslovenskú konferenciu o bezpečnosti

O bezpečnosti pacienta i zdravotníka, efektívnej komunikácii i o tom, či má pacient právo na všetko, čo si sám vyberie. Aj to budú témy celoslovenskej konferencie s medzinárodnou účasťou, ktorú chystá Nemocnica Svet zdravia Topoľčany. Konať sa bude 27. a 28. septembra v Dome kultúry v Topoľčanoch.

 

Témou prvého bloku prednášok je nemocničná epidemiológia a hygiena. Bude sa hovoriť najmä o prevencii proti infekciám v rôznych nemocniciach i špecializovaných zdravotníckych zariadeniach na Slovensku alebo Poľsku. Účastníci budú napríklad diskutovať aj tom, či je možné chrániť seba a pacientov pred respiračnými nákazami.

Kvalita verzus pochybenia je názov druhého bloku prednášok, v rámci ktorého sa bude preberať najmä bezpečnosť pacienta či už z pohľadu nových diagnostických štandardov alebo podávania liekov. Aké nepredvídané situácie zdravotníkov stretávajú a ako ich riešiť? Aj o tom sa bude diskutovať.

O tom, či musia zdravotníci vyhovieť všetkým pacientovým želaniam, sa bude hovoriť v rámci tretieho bloku. Aká je teória a prax rešpektovania vôle pacienta a či je pacient vlastne spotrebiteľ sa účastníci dozvedia počas druhého prednáškového dňa. Konferencia končí blokom s názvom Efektívna komunikácia. Spíkri povedia viac o tom, ako počúvať srdcom a že komunikácia môže liečiť.

Všetky informácie sú dostupné na www.procare.sk/celoslovenska-konferencia-topolcany/

 Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 20.02.2019

Dunajskostredská nemocnica opäť pripravila pre mamičky deň s laktačnou poradkyňou

Ako správne dojčiť novorodenca a čo robiť, ak nastanú problémy – aj to sa mamičky dozvedia v utorok 26. februára v Nemocnici Svet zdravia Dunajská Streda. Nemocnica pre nich už po druhýkrát pripravila deň s laktačnou poradkyňou. Medzi 9.00 a 15.00 h sa tak mamičky budú môcť opýtať na všetko, čo o dojčení potrebujú vedieť i konzultovať svoje problémy.

V trebišovskej nemocnici dostávajú mamičky pri narodení svojich detí jedinečn

Aktuality 19.02.2019

Darček trebišovským mamičkám

V trebišovskej nemocnici dostávajú mamičky pri narodení svojich detí jedinečnú spomienkovú pozornosť od zdravotníckeho personálu novorodeneckého oddelenia.

Aktuality 15.02.2019

Na darovanie krvi v Spišskej Novej Vsi lákali aj bubnovačkou

Do spišskonovoveskej nemocnice na Valentína zavítali snehuliak Olaf, Edo Drewo ako živý strom, choduliari, žonglér Stano či tanečné duo Heads Ball Ladies. A po ceste so sebou volali všetkých, ktorí chceli urobiť dobrý skutok a darovať krv. Nemocnica Svet zdravia Spišská Nová Ves totiž 14. februára organizovala Valentínsku kvapku krvi.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO