Aktuality, Svet Zdravia, Topoľčany    26.09.2018

V topoľčianskej nemocnici chystajú celoslovenskú konferenciu o bezpečnosti

O bezpečnosti pacienta i zdravotníka, efektívnej komunikácii i o tom, či má pacient právo na všetko, čo si sám vyberie. Aj to budú témy celoslovenskej konferencie s medzinárodnou účasťou, ktorú chystá Nemocnica Svet zdravia Topoľčany. Konať sa bude 27. a 28. septembra v Dome kultúry v Topoľčanoch.

 

Témou prvého bloku prednášok je nemocničná epidemiológia a hygiena. Bude sa hovoriť najmä o prevencii proti infekciám v rôznych nemocniciach i špecializovaných zdravotníckych zariadeniach na Slovensku alebo Poľsku. Účastníci budú napríklad diskutovať aj tom, či je možné chrániť seba a pacientov pred respiračnými nákazami.

Kvalita verzus pochybenia je názov druhého bloku prednášok, v rámci ktorého sa bude preberať najmä bezpečnosť pacienta či už z pohľadu nových diagnostických štandardov alebo podávania liekov. Aké nepredvídané situácie zdravotníkov stretávajú a ako ich riešiť? Aj o tom sa bude diskutovať.

O tom, či musia zdravotníci vyhovieť všetkým pacientovým želaniam, sa bude hovoriť v rámci tretieho bloku. Aká je teória a prax rešpektovania vôle pacienta a či je pacient vlastne spotrebiteľ sa účastníci dozvedia počas druhého prednáškového dňa. Konferencia končí blokom s názvom Efektívna komunikácia. Spíkri povedia viac o tom, ako počúvať srdcom a že komunikácia môže liečiť.

Všetky informácie sú dostupné na www.procare.sk/celoslovenska-konferencia-topolcany/

 Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 07.12.2018

Tradičná Mikulášska oslava v galantskej nemocnici

Mikuláš ako obvykle v deň svojho veľkého sviatku neobišiel ani galantskú nemocnicu a detičky, ktoré sú v nej hospitalizované aj v tomto období. Vedenie nemocnice, spoločne s vedením Oddelenia pediatrie a jeho zamestnancami, pripravili na podnet Občianskeho združenia Templars Slovakia, parádnu Mikulášsku oslavu.

Mikuláš v Nemocnici Svet zdravia Michalovce

Aktuality 07.12.2018

Mikuláš v michalovskej nemocnici

Prišiel aj k nám! Spolu s anjelom a čertom! V stredu 5. decembra potešil detských pacientov na oddelení pediatrie a vo štvrtok 6. decembra dokonca aj pacientov na oddelení dlhodobo chorých a geriatrie.

Nemocnica Svet zdravia Dunajská Streda odštartovala dobrovoľnícky projekt Krajší deň

Aktuality 07.12.2018

Pacientom v dunajskostredskej nemocnici sa budú venovať dobrovoľníci

Prečítajú im noviny, vypočujú trápenia, zahrajú sa spoločenské hry alebo len budú mlčky nablízku. Detským a starším pacientom v Nemocnici Svet zdravia Dunajská Streda budú chvíle strávené v nemocnici spríjemňovať dobrovoľníci. Dunajskostredská nemocnica totiž slávnostne odštartovala projekt dobrovoľníckych centier Krajší deň a stala sa tak desiatou v sieti Svet zdravia, ktorá sa doň oficiálne zapojila. Ambasádorom Krajšieho dňa v Dunajskej Strede sa stal spevák Tomáš Bezdeda. Počas slávnostného otvorenia pritom nechýbal ani Mikuláš, ktorý obdaroval deti aj starších a práve dobrovoľníci sa stali jeho pomocníkmi.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO