Aktuality, Svet Zdravia, Topoľčany    26.09.2018

V topoľčianskej nemocnici chystajú celoslovenskú konferenciu o bezpečnosti

O bezpečnosti pacienta i zdravotníka, efektívnej komunikácii i o tom, či má pacient právo na všetko, čo si sám vyberie. Aj to budú témy celoslovenskej konferencie s medzinárodnou účasťou, ktorú chystá Nemocnica Svet zdravia Topoľčany. Konať sa bude 27. a 28. septembra v Dome kultúry v Topoľčanoch.

 

Témou prvého bloku prednášok je nemocničná epidemiológia a hygiena. Bude sa hovoriť najmä o prevencii proti infekciám v rôznych nemocniciach i špecializovaných zdravotníckych zariadeniach na Slovensku alebo Poľsku. Účastníci budú napríklad diskutovať aj tom, či je možné chrániť seba a pacientov pred respiračnými nákazami.

Kvalita verzus pochybenia je názov druhého bloku prednášok, v rámci ktorého sa bude preberať najmä bezpečnosť pacienta či už z pohľadu nových diagnostických štandardov alebo podávania liekov. Aké nepredvídané situácie zdravotníkov stretávajú a ako ich riešiť? Aj o tom sa bude diskutovať.

O tom, či musia zdravotníci vyhovieť všetkým pacientovým želaniam, sa bude hovoriť v rámci tretieho bloku. Aká je teória a prax rešpektovania vôle pacienta a či je pacient vlastne spotrebiteľ sa účastníci dozvedia počas druhého prednáškového dňa. Konferencia končí blokom s názvom Efektívna komunikácia. Spíkri povedia viac o tom, ako počúvať srdcom a že komunikácia môže liečiť.

Všetky informácie sú dostupné na www.procare.sk/celoslovenska-konferencia-topolcany/

 Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 18.04.2019

Stredná zdravotnícka škola v Košiciach bude mať virtuálnu anatomickú učebňu

Aké svaly má človek v tele, kadiaľ prechádzajú cievy či z koľkých častí sa skladá kostra sa budú študenti Strednej zdravotníckej školy na Kukučínovej ulici v Košiciach učiť v 3D priestore. V súťaži, ktorú organizovala sieť nemocníc Svet zdravia, spoločnosť Samsung a Virtual Medicine, totiž vyhrali zriadenie virtuálnej anatomickej učebne (VAU). Porazili ďalších 16 stredných zdravotníckych škôl.

Aktuality 15.04.2019

Workshop endoskopie v nemocnici Rimavská Sobota

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice Svet zdravia Rimavská Sobota v spolupráci so spoločnosťou RADIX spol. s r. o.  a Medtronic Slovakia s. r. o. zrealizovalo prvý Endoskopický workshop na tému laparoskopická hysterektómia.

Aktuality 15.04.2019

Prevádzka call centra počas veľkonočných sviatkov

Prevádzka call centra bude počas veľkonočných sviatkov dostupná pre klientov nasledovne:

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO