Aktuality, Svet Zdravia, Topoľčany    26.09.2018

V topoľčianskej nemocnici chystajú celoslovenskú konferenciu o bezpečnosti

O bezpečnosti pacienta i zdravotníka, efektívnej komunikácii i o tom, či má pacient právo na všetko, čo si sám vyberie. Aj to budú témy celoslovenskej konferencie s medzinárodnou účasťou, ktorú chystá Nemocnica Svet zdravia Topoľčany. Konať sa bude 27. a 28. septembra v Dome kultúry v Topoľčanoch.

 

Témou prvého bloku prednášok je nemocničná epidemiológia a hygiena. Bude sa hovoriť najmä o prevencii proti infekciám v rôznych nemocniciach i špecializovaných zdravotníckych zariadeniach na Slovensku alebo Poľsku. Účastníci budú napríklad diskutovať aj tom, či je možné chrániť seba a pacientov pred respiračnými nákazami.

Kvalita verzus pochybenia je názov druhého bloku prednášok, v rámci ktorého sa bude preberať najmä bezpečnosť pacienta či už z pohľadu nových diagnostických štandardov alebo podávania liekov. Aké nepredvídané situácie zdravotníkov stretávajú a ako ich riešiť? Aj o tom sa bude diskutovať.

O tom, či musia zdravotníci vyhovieť všetkým pacientovým želaniam, sa bude hovoriť v rámci tretieho bloku. Aká je teória a prax rešpektovania vôle pacienta a či je pacient vlastne spotrebiteľ sa účastníci dozvedia počas druhého prednáškového dňa. Konferencia končí blokom s názvom Efektívna komunikácia. Spíkri povedia viac o tom, ako počúvať srdcom a že komunikácia môže liečiť.

Všetky informácie sú dostupné na www.procare.sk/celoslovenska-konferencia-topolcany/

 Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 16.08.2019

Nemocnica v Dunajskej Strede štartuje rozsiahlu prestavbu: Bude mať moderný urgentný príjem

Nemocnica Svet zdravia Dunajská Streda štartuje rozsiahlu prestavba. Za vyše 3,5 milióna eur vznikne v jej priestoroch moderný urgentný príjem, prebudovať plánuje i jednotky intenzívnej starostlivosti a chirurgické traumatologické oddelenie pretvoriť na spoločný klaster. Do nemocnice tiež pribudne nové medicínske vybavenie a pacienti získajú v izbách vyšší komfort. Investícia je financovaná z eurofondov a spolufinancovaná z prostriedkov siete Svet zdravia.

Aktuality 14.08.2019

Galantské trhy 2019

Jednou z najobľúbenejších udalostí obyvateľov mesta Galanta a blízkeho okolia sú každoročne sa konajúce Galantské trhy. Tento rok išlo už o 35. ročník a konali sa od 8. – 10. 8. 2019

Aktuality 09.08.2019

O prácu v nemocniciach Svet zdravia sa uchádza tento rok najvyšší počet absolventov

Nemocnice siete Svet zdravia prijali v tomto roku najvyšší počet žiadostí o prácu od absolventov lekárskych fakúlt. Najviac ich pritom prišlo z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a Univerzity Komenského v Bratislave. Do zamestnania nemocnice mohli prijať každého tretieho uchádzača. Zároveň sa oproti vlaňajšku počas prvého pol roka zvýšil aj celkový počet žiadostí, a to o vyše 20 percent.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO