Aktuality, Svet Zdravia, Spišská Nová Ves    08.03.2019

V spišskonovoveskej nemocnici oslavovali deň žien

Po chodbách spišskonovoveskej nemocnice dnes chodili jej pacientky s novými strihmi a profesionálnymi účesmi. Nemocnica totiž pre ne prichystala malý darček k Medzinárodnému dňu žien a pozvala do svojich priestorov budúce kaderníčky. Tie potešili novým účesom asi tri desiatky pacientiek.

 

„Chceli sme urobiť tento deň pre pacientky trochu výnimočným, napriek tomu, že sa nachádzajú v nemocnici. Vytvorili sme si tak našu spoločnú oslavu sviatku žien a myslím si, že dnes pacientky na chvíľu skutočne zabudli na svoje choroby. To bol náš cieľ a veľmi sa z toho tešíme,“ povedala riaditeľka Nemocnice Svet zdravia Spišská Nová Ves Renáta Šuláková.

Do nemocnice dnes ráno zavítalo päť študentiek, budúcich kaderníčok, zo Strednej odbornej školy na Markušovskej ceste v Spišskej Novej Vsi spolu so svojou učiteľkou. Vlasy pacientiek od 8.00 do 13.00 h v spoločenských miestnostiach nemocnice strihali, česali či natáčali a pacientky tak potešili peknými účesmi.

Budúce kaderníčky spríjemňovali dnešný deň pacientkam na troch oddeleniach nemocnice – na oddelení dlhodobo chorých, oddelení vnútorného lekárstva a chirurgickom oddelení. „Veľmi som sa na to tešila, keď som sa o podujatí dozvedela. Som tu hospitalizovaná už pár dní a takýto ženský deň mi urobil dobre. A samozrejme, teším sa z nového strihu. Dievčatá boli šikovné a milé, všetko, ako má byť,“ povedala pani Janka, jedna z pacientiek, ktorá sa dnes tešila z nového účesu.

Skrášlené však dnes nechodili po chodbách len pacientky, príležitosť si nakoniec nenechali ujsť ani niektoré zamestnankyne nemocnice.

 

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 20.03.2019

Galantská nemocnica zrekonštruovala psychiatrické oddelenie

Pacienti s duševnými poruchami v Nemocnici Svet zdravia Galanta sa budú liečiť v krajších a modernejších priestoroch, ktoré pre nich budú počas procesu uzdravovania zároveň neporovnateľne podnetnejším prostredím. Galantská nemocnica totiž niekoľko týždňov rekonštruovala svoje psychiatrické oddelenie a do jeho komplexnej obnovy investovala takmer 57-tisíc eur. Oddelenie zároveň začína poskytovať aj novú, biologickú formu liečby a pacientov tak už nebude musieť prekladať do iných zariadení.

Žiarska nemocnica otvorila tri vynovené ambulancie

Aktuality 18.03.2019

Žiarska nemocnica otvorila tri vynovené ambulancie

Pacienti Nemocnice Svet zdravia Žiar nad Hronom dostali tri nové ambulancie. Nemocnica vyše dva mesiace rekonštruovala svoje priestory a pripravila komplexne nové zázemie pre ambulanciu úrazovej chirurgie, ambulanciu cievnej chirurgie a gastroenterologickú ambulanciu. Ambulancie zároveň presťahovala z pôvodných do nových priestorov, čo významne zlepšilo logistiku pacientov. Dnes priestory slávnostne otvorila.

Aktuality 14.03.2019

Vyhodnotenie súťaže michalovských školákov

Drobnou pozornosťou sme odmenili piatich žiakov Základnej školy v Michalovciach na Okružnej ulici.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO