Aktuality, Svet Zdravia, Spišská Nová Ves    08.03.2019

V spišskonovoveskej nemocnici oslavovali deň žien

Po chodbách spišskonovoveskej nemocnice dnes chodili jej pacientky s novými strihmi a profesionálnymi účesmi. Nemocnica totiž pre ne prichystala malý darček k Medzinárodnému dňu žien a pozvala do svojich priestorov budúce kaderníčky. Tie potešili novým účesom asi tri desiatky pacientiek.

 

„Chceli sme urobiť tento deň pre pacientky trochu výnimočným, napriek tomu, že sa nachádzajú v nemocnici. Vytvorili sme si tak našu spoločnú oslavu sviatku žien a myslím si, že dnes pacientky na chvíľu skutočne zabudli na svoje choroby. To bol náš cieľ a veľmi sa z toho tešíme,“ povedala riaditeľka Nemocnice Svet zdravia Spišská Nová Ves Renáta Šuláková.

Do nemocnice dnes ráno zavítalo päť študentiek, budúcich kaderníčok, zo Strednej odbornej školy na Markušovskej ceste v Spišskej Novej Vsi spolu so svojou učiteľkou. Vlasy pacientiek od 8.00 do 13.00 h v spoločenských miestnostiach nemocnice strihali, česali či natáčali a pacientky tak potešili peknými účesmi.

Budúce kaderníčky spríjemňovali dnešný deň pacientkam na troch oddeleniach nemocnice – na oddelení dlhodobo chorých, oddelení vnútorného lekárstva a chirurgickom oddelení. „Veľmi som sa na to tešila, keď som sa o podujatí dozvedela. Som tu hospitalizovaná už pár dní a takýto ženský deň mi urobil dobre. A samozrejme, teším sa z nového strihu. Dievčatá boli šikovné a milé, všetko, ako má byť,“ povedala pani Janka, jedna z pacientiek, ktorá sa dnes tešila z nového účesu.

Skrášlené však dnes nechodili po chodbách len pacientky, príležitosť si nakoniec nenechali ujsť ani niektoré zamestnankyne nemocnice.

 

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 16.08.2019

Nemocnica v Dunajskej Strede štartuje rozsiahlu prestavbu: Bude mať moderný urgentný príjem

Nemocnica Svet zdravia Dunajská Streda štartuje rozsiahlu prestavba. Za vyše 3,5 milióna eur vznikne v jej priestoroch moderný urgentný príjem, prebudovať plánuje i jednotky intenzívnej starostlivosti a chirurgické traumatologické oddelenie pretvoriť na spoločný klaster. Do nemocnice tiež pribudne nové medicínske vybavenie a pacienti získajú v izbách vyšší komfort. Investícia je financovaná z eurofondov a spolufinancovaná z prostriedkov siete Svet zdravia.

Aktuality 14.08.2019

Galantské trhy 2019

Jednou z najobľúbenejších udalostí obyvateľov mesta Galanta a blízkeho okolia sú každoročne sa konajúce Galantské trhy. Tento rok išlo už o 35. ročník a konali sa od 8. – 10. 8. 2019

Aktuality 09.08.2019

O prácu v nemocniciach Svet zdravia sa uchádza tento rok najvyšší počet absolventov

Nemocnice siete Svet zdravia prijali v tomto roku najvyšší počet žiadostí o prácu od absolventov lekárskych fakúlt. Najviac ich pritom prišlo z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a Univerzity Komenského v Bratislave. Do zamestnania nemocnice mohli prijať každého tretieho uchádzača. Zároveň sa oproti vlaňajšku počas prvého pol roka zvýšil aj celkový počet žiadostí, a to o vyše 20 percent.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO