Aktuality, Krajší deň Svidník, Svidník    23.09.2019

V nemocnici vo Svidníku máme dôkaz, že dobré skutky sa dejú

V termíne 16. -  22. septembra 2019 vo všetkých krajoch Slovenska prebiehal Týždeň dobrovoľníctva. Nemocnica Svetu Zdravia vo Svidníku a Dobrovoľnícke centrum Krajší deň v spolupráci s Prešovským dobrovoľníckym centrom, o.z. už druhý krát reagovali na túto celonárodnú kampaň a pripravili zaujímave dobrovoľnícke aktivity. Príležitosť zapojiť sa mala široká verejnosť mesta Svidník i okolia.

Dobrovoľníci z 9. A triedy Základnej školy na ul. 8.mája vo Svidníku v doprovode Mgr. Daniely Kosťovej podľa vopred pripravenej predlohy, vystrihovali zo samolepiacej tapety komponenty s detským motívom určené na detské oddelenie.

Študenti gymnázia na Konštantinovej ulici v Stropkove v doprovode pani riaditeľky PaedDr. Ivany Jecuškovej  a Mgr. Valérie Senajovej, učiteľky pomáhali pri dvoch aktivitách. Študentky spolu s pani riaditeľkou sa venovali kreatívnej činnosti a vyrábali jesennú výzdobu určenú na oddelenia. Študenti – chlapci pomáhali s úpravou staršieho kvetinového záhona, ktorému chcem dať nový, pútavejší vzhľad. Pri práci im pomáhala spomínaná pani učiteľka Senajová.

Ako predošlý rok, ani tentokrát nezaostávali v dobrovoľníctve samotní zamestnanci nemocnice. V piatok 20. 9. 2019 sa stretli v areáli nemocnice Svidník a podieľali sa na jeho úprave, čistení, výsadbe kvetov a celkovom skrášlení.

Týždeň dobrovoľníctva v nemocnici vo Svidníku bol zároveň symbolickou oslavou prvého roka existencie Dobrovoľníckeho centra Krajší deň. Pred rokom o tomto čase otvorila nemocnica svoje brány mladým dobrovoľníkom, ktorí v rámci svojich možností prichádzali a  naďalej prichádzajú do nemocnice, aby spríjemnili čas hospitalizovaným pacientom.

Autorkou a garantkou projektu Dobrovoľnícke centra Krajší deň v sieti regionálnych nemocníc Svet zdravia, a.s. je PhDr. Tatiana Kosťová, PhD., MPH. Ambasádorom projektu vo svidníckej nemocnici sa stal Tomáš Bezdeda. Oslava sa nezaobišla bez gratulantov a úprimných prianí. Dobrovoľníkom sa prihovoril riaditeľ nemocnice Ing. Slavko Rodák a nešetril slovami vďaky, Bc. Dana Kopčová,dipl.s., námestníčka pre OŠE a Mgr. Ivana Vojtašeková, PhD, koordinátorka Dobrovoľníckeho centra Krajší deň v nemocnici vo Svidníku

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 18.10.2019

Stretnutie zamestnancov Nemocnice novej generácie Michalovce

Aj tento rok Nemocnica novej generácie Michalovce zorganizovala stretnutie zamestnancov nemocnice, na ktorom sme zhodnotili progres nemocnice za posledné obdobie.

Aktuality 14.10.2019

Žiarska nemocnica zrekonštruovala oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny

Nemocnica Svet zdravia Žiar nad Hronom vyše dva mesiace rekonštruovala svoje priestory a pripravila nové zázemie pre pacientov a zamestnancov oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM).

Aktuality 11.10.2019

Pozvánka na Deň otvorených dverí psychiatrickej ambulancie

Nemocnica Svet zdravia Trebišov a Liga za duševné zdravie Vás pozývajú na deň otvorených dverí psychiatrickej ambulancie 14. októbra 2019.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO