Aktuality, Krajší deň Svidník, Svidník    23.09.2019

V nemocnici vo Svidníku máme dôkaz, že dobré skutky sa dejú

V termíne 16. -  22. septembra 2019 vo všetkých krajoch Slovenska prebiehal Týždeň dobrovoľníctva. Nemocnica Svetu Zdravia vo Svidníku a Dobrovoľnícke centrum Krajší deň v spolupráci s Prešovským dobrovoľníckym centrom, o.z. už druhý krát reagovali na túto celonárodnú kampaň a pripravili zaujímave dobrovoľnícke aktivity. Príležitosť zapojiť sa mala široká verejnosť mesta Svidník i okolia.

Dobrovoľníci z 9. A triedy Základnej školy na ul. 8.mája vo Svidníku v doprovode Mgr. Daniely Kosťovej podľa vopred pripravenej predlohy, vystrihovali zo samolepiacej tapety komponenty s detským motívom určené na detské oddelenie.

Študenti gymnázia na Konštantinovej ulici v Stropkove v doprovode pani riaditeľky PaedDr. Ivany Jecuškovej  a Mgr. Valérie Senajovej, učiteľky pomáhali pri dvoch aktivitách. Študentky spolu s pani riaditeľkou sa venovali kreatívnej činnosti a vyrábali jesennú výzdobu určenú na oddelenia. Študenti – chlapci pomáhali s úpravou staršieho kvetinového záhona, ktorému chcem dať nový, pútavejší vzhľad. Pri práci im pomáhala spomínaná pani učiteľka Senajová.

Ako predošlý rok, ani tentokrát nezaostávali v dobrovoľníctve samotní zamestnanci nemocnice. V piatok 20. 9. 2019 sa stretli v areáli nemocnice Svidník a podieľali sa na jeho úprave, čistení, výsadbe kvetov a celkovom skrášlení.

Týždeň dobrovoľníctva v nemocnici vo Svidníku bol zároveň symbolickou oslavou prvého roka existencie Dobrovoľníckeho centra Krajší deň. Pred rokom o tomto čase otvorila nemocnica svoje brány mladým dobrovoľníkom, ktorí v rámci svojich možností prichádzali a  naďalej prichádzajú do nemocnice, aby spríjemnili čas hospitalizovaným pacientom.

Autorkou a garantkou projektu Dobrovoľnícke centra Krajší deň v sieti regionálnych nemocníc Svet zdravia, a.s. je PhDr. Tatiana Kosťová, PhD., MPH. Ambasádorom projektu vo svidníckej nemocnici sa stal Tomáš Bezdeda. Oslava sa nezaobišla bez gratulantov a úprimných prianí. Dobrovoľníkom sa prihovoril riaditeľ nemocnice Ing. Slavko Rodák a nešetril slovami vďaky, Bc. Dana Kopčová,dipl.s., námestníčka pre OŠE a Mgr. Ivana Vojtašeková, PhD, koordinátorka Dobrovoľníckeho centra Krajší deň v nemocnici vo Svidníku

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 04.12.2019

Vianočná kvapka krvi v michalovskej nemocnici

Aktuality 26.11.2019

Topoľčianska nemocnica vynovila lôžkovú časť pôrodnice

Nemocnica Svet zdravia Topoľčany posledné týždne rekonštruovala svoje priestory, investovala vyše 61-tisíc eur a komplexne vynovila lôžkovú časť gynekologicko-pôrodníckeho a novorodeneckého oddelenia. Pre budúce mamičky zároveň pripravila nové priestory, ktoré budú využívané pre kurzy predpôrodnej prípravy. Dnes vynovené časti slávnostne symbolicky otvorila.

Aktuality 22.11.2019

Zemplínsky deň ošetrovateľstva 2019

Ôsmy ročník Zemplínskeho dňa ošetrovateľstva sa niesol v téme: Multiodborová spolupráca záruka kvality ošetrovateľskej starostlivosti.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO