Aktuality, Krajší deň Svidník, Svidník    23.09.2019

V nemocnici vo Svidníku máme dôkaz, že dobré skutky sa dejú

V termíne 16. -  22. septembra 2019 vo všetkých krajoch Slovenska prebiehal Týždeň dobrovoľníctva. Nemocnica Svetu Zdravia vo Svidníku a Dobrovoľnícke centrum Krajší deň v spolupráci s Prešovským dobrovoľníckym centrom, o.z. už druhý krát reagovali na túto celonárodnú kampaň a pripravili zaujímave dobrovoľnícke aktivity. Príležitosť zapojiť sa mala široká verejnosť mesta Svidník i okolia.

Dobrovoľníci z 9. A triedy Základnej školy na ul. 8.mája vo Svidníku v doprovode Mgr. Daniely Kosťovej podľa vopred pripravenej predlohy, vystrihovali zo samolepiacej tapety komponenty s detským motívom určené na detské oddelenie.

Študenti gymnázia na Konštantinovej ulici v Stropkove v doprovode pani riaditeľky PaedDr. Ivany Jecuškovej  a Mgr. Valérie Senajovej, učiteľky pomáhali pri dvoch aktivitách. Študentky spolu s pani riaditeľkou sa venovali kreatívnej činnosti a vyrábali jesennú výzdobu určenú na oddelenia. Študenti – chlapci pomáhali s úpravou staršieho kvetinového záhona, ktorému chcem dať nový, pútavejší vzhľad. Pri práci im pomáhala spomínaná pani učiteľka Senajová.

Ako predošlý rok, ani tentokrát nezaostávali v dobrovoľníctve samotní zamestnanci nemocnice. V piatok 20. 9. 2019 sa stretli v areáli nemocnice Svidník a podieľali sa na jeho úprave, čistení, výsadbe kvetov a celkovom skrášlení.

Týždeň dobrovoľníctva v nemocnici vo Svidníku bol zároveň symbolickou oslavou prvého roka existencie Dobrovoľníckeho centra Krajší deň. Pred rokom o tomto čase otvorila nemocnica svoje brány mladým dobrovoľníkom, ktorí v rámci svojich možností prichádzali a  naďalej prichádzajú do nemocnice, aby spríjemnili čas hospitalizovaným pacientom.

Autorkou a garantkou projektu Dobrovoľnícke centra Krajší deň v sieti regionálnych nemocníc Svet zdravia, a.s. je PhDr. Tatiana Kosťová, PhD., MPH. Ambasádorom projektu vo svidníckej nemocnici sa stal Tomáš Bezdeda. Oslava sa nezaobišla bez gratulantov a úprimných prianí. Dobrovoľníkom sa prihovoril riaditeľ nemocnice Ing. Slavko Rodák a nešetril slovami vďaky, Bc. Dana Kopčová,dipl.s., námestníčka pre OŠE a Mgr. Ivana Vojtašeková, PhD, koordinátorka Dobrovoľníckeho centra Krajší deň v nemocnici vo Svidníku

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 23.09.2020

Dobré skutky sa dejú – týždeň dobrovoľníctva v humenskej nemocnici

Dobrovoľnícke centrum KRAJŠÍ DEŇ Humenné si v rámci týždňa dobrovoľníctva, ktorý bol na celom Slovensku vyhlásený 16. – 22.9.2020 pripravilo niekoľko milých aktivít.

Aktuality 22.09.2020

Nemocnica Svet zdravia Svidník sa stala súčasťou národnej kampane Týždeň dobrovoľníctva

Týždeň dobrovoľníctva 2020 je realizovaný s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a organizácie Iuventa - Slovenský inštitút mládeže.

Aktuality 17.09.2020

Východné Slovensko súrne potrebuje nové centrá intervenčnej rádiológie

Michalovská nemocnica je technologicky pripravená, žiada však väčšiu podporu zo strany najväčšej štátnej zdravotnej poisťovne.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO