Aktuality, Michalovce    27.01.2021

V michalovskej nemocnici sa vlani narodilo 1049 detí

V Nemocnici Svet zdravia Michalovce sa počas minulého roku uskutočnilo 1041 pôrodov, čo je o 13 pôrodov viac oproti predošlému roku 2019. Najviac novorodencov prišlo na svet v septembri, a to 113.

 

Chlapcov sa v michalovskej nemocnici vlani narodilo 552, dievčat 497. Osem mamičiek si domov z pôrodnice odnieslo dvojičky. Zdravotníci pomohli na svet aj štyrom bábätkám, ktorých mamičky mali ochorenie COVID-19. Novorodenci sa narodili zdraví.

Medzi najčastejšie dievčenské mená, ktoré rodičia dávali svojim novorodencom, patrili Emma, Nina, Sofia, Anna a Mária. U chlapcov zase dominovali mená Tomáš, Patrik, Ján a Samuel.

Zdravotníci počas minulého roka zažili aj viacero výnimočných pôrodov. Spomínajú si najmä na fyziologický pôrod zdravého vyše 4600-gramového chlapčeka Mareka. A cisárskym rezom sa zase vlani narodila Dorotka a Timonko, ktorí vážili po narodení okolo piatich kíl, na čo tiež personál nezabudne.

Michalovská pôrodnica sa stala koncom roka 2017 súčasťou novopostavenej nemocnice novej generácie. Pôrodné boxy nahradili v novej pôrodnici štyri moderné pôrodné izby s vlastným sociálnym zariadením, kde prebieha celý pôrod, keďže sú vybavené ako plnohodnotné pôrodné sály. Rodička sa tak nemusí nikam presúvať a izba poskytuje mamičkám komfortné a intímne prostredie. Na pôrod sa tiež môže pripravovať za prítomnosti blízkych osôb, či už partnera, matky alebo duly.

Pôrodnica poskytuje mamičkám možnosť absolvovať predpôrodnú prípravu či vytvoriť si individuálny pôrodný plán. Mamičkám poradia dve profesionálne laktačné poradkyne. Tento rok plánujú v pôrodnici začať poskytovať mechanickú preindukciu pôrodu balónikom či podávať nový liek na zníženie bolesti pri pôrode.

Galéria



Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 25.02.2021

Poďakovanie firme Sladučké Ovocie

Firma Sladučké Ovocie s.r.o., podporila zamestnancov rimavskosobotskej všeobecnej nemocnice Svet zdravia, a. s., darovaním čerstvého ovocia, zeleniny a produktov vlastnej výroby.

Aktuality 25.02.2021

Zdravotníci v Dunajskej Strede dostali od pacienta chutný dar

V dunajskostredskej nemocnici dostal tento týždeň personál skutočne milé poďakovanie.

Aktuality 22.02.2021

Vedúca sestra galantskej nemocnice: Častokrát sa musíme ísť vyplakať

Od 7. januára je nemocnica Svet zdravia v Galante reprofilovaná na červenú, teda covidovú nemocnicu. Na oddelení anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti (OAMIS) sa o pacientov s ochorením COVID-19 starajú sestry a lekári v celotelových overaloch, s respirátormi a ochrannými okuliarmi na tvári.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO