Aktuality, Michalovce    13.05.2021

V michalovskej nemocnici oslavovali deň sestier a pôrodných asistentiek: Jedna zo sestier oslavuje 50-ročné pracovné jubileum

V Nemocnici Svet zdravia Michalovce, rovnako ako v celej sieti nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare, včera oslavovali sviatok sestier a pôrodných asistentiek. 12. máj je totiž Medzinárodný deň sestier a 5. máj Medzinárodný deň pôrodných asistentiek.

 

Pri tejto príležitosti vedenie nemocnice poďakovalo svojim sestrám a pôrodným asistentkám za ich každodennú obetavú prácu a potešilo ich malou pozornosťou s tematikou úsmevu.

Zároveň vedenie ocenilo ďakovným diplomom a ružičkou sestry a pôrodné asistentky, ktoré pracujú v nemocnici najdlhšie (viac ako 40 rokov) a tiež kolegyne, ktoré dosiahli za obdobie posledného roka (13.5.2020–12.5.2021) v nemocnici svoje okrúhle pracovné jubileum. Sieť tak pokračuje v tradícii, ktorú tento rok v marci zaviedla aj v rámci sviatku lekárov.

Ocenených je celkovo 54 sestier a pôrodných asistentiek, z toho 38 z nich pôsobí v nemocnici už 40 a viac rokov. Jedna zo sestier oslavovala dokonca 50-ročné pracovné jubileum. Gabriela Tepperová nastúpila do nemocnice v júli pred 50 rokmi, aktuálne pôsobí na centrálnych operačných sálach. Ostatné kolegyne oslavovali 15- až 35-ročné pracovné jubileum.

Celý včerajší deň sa niesol v duchu Kde je sestra, tam je srdce. V sieti polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia pôsobí 3761 sestier a pôrodných asistentiek. Celkovo včera v sieti ocenili až 404 sestier a pôrodných asistentiek, pričom až 219 z nich pôsobí v zariadeniach 40 a viac rokov a tri sestry oslavovali už 50-ročné pracovné jubileum.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 22.06.2021

Neurologický deň 3. ročník v rimavskosobotskej nemocnici

V stredu 16. júna 2021 sa vo Hviezdnom dome na Daxnerovej ulici uskutočnil v spolupráci s firmou Solen, s.r.o., 3.ročník odborného podujatia pod názvom Neurologický deň. Odborným garantom a realizátorom podujatia bola MUDr. Erika Zacharová, ktorá je zároveň primárkou Neurologického oddelenia vo Všeobecnej nemocnici Svet zdravia, a.s., Rimavská Sobota.

Aktuality 21.06.2021

Vo vranovskej nemocnici oceňovali elitu darcov krvi pri folklórnych tónoch

Pri príležitosti svetového dňa darcov krvi (14. júna) vo vranovskej nemocnici ocenili darcovskú elitu a spoločne im za tento opakovaný ušľachtilý čin poďakovali.

Aktuality 21.06.2021

OZ Chobotničky na návšteve vo vranovskej nemocnici

Pletené chobotničky a šité rybičky sa stali súčasťou dobrovoľníckeho projektu, ktorý sa na Slovensku každým rokom viac a viac dostáva do povedomia zdravotníckej a širšej verejnosti.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO