Aktuality, Michalovce    01.04.2021

V michalovskej nemocnici oslavovali Deň lekárov

V Nemocnici Svet zdravia Michalovce si tento týždeň pripomenuli Deň lekárov, ktorý sa oslavuje 30. marca.

 

Pri tejto príležitosti nemocnica poďakovala lekárkam a lekárom za ich každodennú náročnú prácu, ocenila ich drobným darčekom a odznakom s červeným karafiátom, ktorý je symbolom tohto dňa. V michalovskej nemocnici aktuálne pôsobí 176 lekárov.

V sieti nemocníc Svet zdravia vrátanej michalovskej nemocnice taktiež započali novú tradíciu. V rámci sviatku lekárov oceňujú najdlhšie slúžiacich kolegov (40+) a tých, ktorí dosiahli za obdobie posledného roka v nemocnici svoje okrúhle pracovné jubileum. Riaditeľ nemocnice Marián Haviernik spoločne s námestníkmi pre ocenených jubilantov pripravili darčekové tašky a ocenené dámy obdarovali aj kytičkami. Nemocnica ocenila celkovo 11 lekárov, z toho štyria oslavovali 25-ročné pracovné jubileum, jeden 40-ročné jubileum a zvyšní šiesti sa starajú v nemocnici o pacientov už viac ako 40 rokov!

Deň lekárov si pripomínali v celej sieti nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare. Celkovo ocenili 123 lekárov v 27 entitách vrátane troch lekárov Pracovnej zdravotnej služby. Najviac ocenených bolo medzi lekármi pôsobiacimi v sieti vyše 40 rokov. V ProCare a Svet zdravia však pracuje aj šesť lekárov, ktorí sa starajú v nemocnici o pacientov už viac ako 50 rokov!

V sieti ProCare a Svet zdravia si pri príležitosti Dňa lekárov pripomenuli aj významné lekárske osobnosti, po ktorých sú pomenované niektoré nemocnice siete. Tento rok sa rozhodli pripomenúť si prvých troch z nich, aby ich medicínsky odkaz mohol inšpirovať aj súčasné generácie lekárov – MUDr. Andreja Leňa z humenskej nemocnice, MUDr. Štefana Kukuru z michalovskej nemocnice a MUDr. Eugena Gressnera z topoľčianskej nemocnice.

V michalovskej nemocnici zároveň tento týždeň natáčali video o doktorovi Kukurovi a vedenie nemocnice sa rozhodlo umiestniť originálnu bustu MUDr. Kukuru na čestné miesto do átria nemocnice. Ľudia budú mať možnosť vo vitríne vidieť aj dobové predmety, ako napríklad umelé srdce na mimotelový obeh alebo chirurgické nástroje z daného obdobia.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 15.04.2021

Nová Nemocnica Bory: Do svojich radov hľadá špičkových odborníkov s tímovým duchom

Niektorí uchádzači o prácu v novej nemocnici si myslia, že hľadáme kozmonautov. Je to však jedinečná možnosť raz za život postaviť niečo od základov. Aj toto prezradila v rozhovore HR riaditeľka Nemocnice Bory Jana Pálenčárová.

Aktuality 14.04.2021

Galantská nemocnica po 97 dňoch prestáva byť červenou

Nemocnica postupne obnovuje zdravotné výkony pre pacientov s inými diagnózami ako iba COVID-19

Aktuality 13.04.2021

Michalovská a spišskonovoveská nemocnica začína výjazdovo očkovať

V našej sieti nemocníc Svet zdravia začínajú fungovať v rámci spišskonovoveskej a michalovskej nemocnice výjazdové očkovacie služby (VOS). Očkovať budú klientov a zamestnancov zariadení sociálnych služieb.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO