Aktuality, Vranov nad Topľou    06.12.2021

V hrajúcej pôrodnici vo Vranove nad Topľou sa narodilo tisíce bábätko

Malá Ernestínka prišla na svet v noci zo stredy na štvrtok. Podľa vyjadrenia lekárky išlo o nekomplikovaný pôrod, aký by si priala každá rodička.

 

„Tento pôrod je v poradí tisícim pôrodom a znamená, že táto pôrodnica sa zaraďuje medzi pracoviská s najvyšším počtom pôrodov v celom regióne východu Slovenska, mysliac na regionálne nemocnice. Naša pôrodnica zabezpečuje spádovú oblasť pre viac ako 80 000 obyvateľov a je pre tento región nevyhnutnosťou. Preto sa tešíme, že vo vranovskej nemocnici vieme zabezpečiť plnohodnotnú starostlivosť o matku a jej dieťa,“ poznamenal Eugen Lešo, riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou.

Dieťatko je pokojné a pekne spinká. Mamičke Erike z obce Čičava a jej dcérke prišlo pri príležitosti tisíceho pôrodu zablahoželať vedenie nemocnice s drobnými darmi.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 19.01.2022

Ema a Martin: To boli najčastejšie mená novorodencov v žiarskej nemocnici

V Nemocnici Svet zdravia Žiar nad Hronom sa počas minulého roka uskutočnilo 550 pôrodov. Dievčat sa narodilo viac (285) ako chlapcov (266), dvojičky si domov odniesla iba jedna mamička. Na svet prišlo v žiarskej pôrodnici vlani aj 10 COVID novorodencov.

Aktuality 19.01.2022

Nová detská kardiologická ambulancia v poliklinike ProCare Prešov

Vzhľadom na zvýšený dopyt po kardiologických vyšetreniach u detí s vrodenými srdcovými chybami, so zachyteným vysokým krvným tlakom, či s pocitmi srdcových nepravidelností, búšením srdca po prekonanej Covidovej infekcií, zriaďujeme na poliklinike ProCare Prešov ďalšiu pediatrickú kardiologickú ambulanciu.

Aktuality 18.01.2022

Jakub či Eliška: To boli vlani najčastejšie mená detí narodených v humenskej nemocnici

V Nemocnici Svet zdravia Humenné sa počas minulého roka uskutočnilo 587 pôrodov. V pôrodnici sa narodilo 313 chlapcov a 281 dievčat. Sedem mamičiek sa tešilo z dvojičiek.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO