Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    10.01.2019

V galantskej nemocnici sa vlani narodilo 1225 detí, jedenásť mamičiek priviedlo na svet dvojičky

V Nemocnici Svet zdravia Galanta sa vlani uskutočnilo 1214 pôrodov. Chlapcov prišlo na svet viac ako dievčat a 11 mamičiek si z galantskej pôrodnice domov odnieslo dvojičky.

Kurz predpôrodnej prípravy v pôrodnici Svet zdravia Galanta

 

Zatiaľ čo v roku 2016 sa v nemocnici uskutočnilo 1021 pôrodov, v roku 2017 ich bolo 1280 a vlani 1214. Chlapcov sa minulý rok v galantskej nemocnici narodilo 623, dievčat zase 602. Medzi najčastejšie dievčenské mená, aké rodičia dávali svojim novorodencom, patrili Viktória, Sofia a Mia. U chlapcov dominovali mená Jakub, Adam a Alex.

Mamičky spolu s oteckami majú v galantskej nemocnici možnosť absolvovať predpôrodnú prípravu. Dozvedia sa tak, ako zvládnuť tehotenstvo i samotný pôrod, aj ako sa následne starať o bábätko. Na jeho príchod sa tak dokážu oveľa lepšie pripraviť, získajú praktické návyky a zoznámia sa s priestormi i personálom oddelenia. Predpôrodný kurz minulý rok absolvovalo 92 mamičiek.

Spolu so zdravotníckym personálom si mamičky môžu aj naplánovať, ako by mal ich pôrod vyzerať, a to od prijatia do nemocnice až po starostlivosť o novorodenca. Vlani možnosť vytvoriť si individuálny pôrodný plán využilo 42 mamičiek.

Pred troma rokmi prešla pôrodnica rekonštrukciou, aby bola rodičkám zabezpečená aj väčšia intimita.  Na oddelení sa tak dnes nachádzajú tri pôrodné izby, z ktorých dve sú nadštandardné  s novou pôrodnou posteľou. Mamičky môžu využiť i možnosť alternatívnej polohy pri pôrode, nemocnica uplatňuje bonding, zabezpečuje relaxačnú hudbu alebo aromaterapiu a mamičky môžu využiť i fitloptu či hydromasáž na zmiernenie bolesti. Pôrodnica tiež umožňuje požičať si monitor dychu bábätka domov, aby mali mamičky istotu, že ich dieťatko je v poriadku.

Počas tohto roku plánuje galantská pôrodnica rozšíriť poskytovanie epidurálnej analgézie i počet nadštandardných izieb či profesionálne vyškoliť laktačnú poradkyňu a lekára zaoberajúceho sa podporou laktácie.

 Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 20.03.2019

Galantská nemocnica zrekonštruovala psychiatrické oddelenie

Pacienti s duševnými poruchami v Nemocnici Svet zdravia Galanta sa budú liečiť v krajších a modernejších priestoroch, ktoré pre nich budú počas procesu uzdravovania zároveň neporovnateľne podnetnejším prostredím. Galantská nemocnica totiž niekoľko týždňov rekonštruovala svoje psychiatrické oddelenie a do jeho komplexnej obnovy investovala takmer 57-tisíc eur. Oddelenie zároveň začína poskytovať aj novú, biologickú formu liečby a pacientov tak už nebude musieť prekladať do iných zariadení.

Žiarska nemocnica otvorila tri vynovené ambulancie

Aktuality 18.03.2019

Žiarska nemocnica otvorila tri vynovené ambulancie

Pacienti Nemocnice Svet zdravia Žiar nad Hronom dostali tri nové ambulancie. Nemocnica vyše dva mesiace rekonštruovala svoje priestory a pripravila komplexne nové zázemie pre ambulanciu úrazovej chirurgie, ambulanciu cievnej chirurgie a gastroenterologickú ambulanciu. Ambulancie zároveň presťahovala z pôvodných do nových priestorov, čo významne zlepšilo logistiku pacientov. Dnes priestory slávnostne otvorila.

Aktuality 14.03.2019

Vyhodnotenie súťaže michalovských školákov

Drobnou pozornosťou sme odmenili piatich žiakov Základnej školy v Michalovciach na Okružnej ulici.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO