Aktuality, Galanta    27.01.2021

V galantskej nemocnici sa vlani narodilo 1141 detí

V Nemocnici Svet zdravia Galanta sa počas minulého roka uskutočnilo 1131 pôrodov. Najviac bábätiek prišlo na svet v mesiaci október, a to 107.

 

Dievčat sa v galantskej pôrodnici vlani narodilo 543, chlapcov 598. Až desať mamičiek si domov z pôrodnice odnieslo dvojičky. Zdravotníci zvládli aj pôrod piatich mamičiek, ktoré mali ochorenie COVID-19. Novorodenci sa narodili zdraví.

Medzi najčastejšie dievčenské mená, aké rodičia dávali svojim novorodencom, vlani patrili Viktória, Lea a Mia. U chlapcov zase dominovali mená Filip, Tomáš a Samuel.

Zdravotníkov na gynekologicko-pôrodníckom oddelení počas minulého roka mimoriadne potešilo poďakovanie od jednej z mamičiek.

„Po toľkých stratách a ťažkostiach spojených s tehotenstvom a pandémiou sme po príchode na oddelenie a operačnú sálu s manželom konečne cítili, že sme v dobrých rukách. Tím oddelenia sa celý čas snažil byť čo najústretovejší, pokojný, čím nás veľmi povzbudili, že všetko bude v poriadku. Vďaka nim sme už teraz rodina,“ napísala do nemocnice mamička.

Galantská pôrodnica poskytuje mamičkám možnosť absolvovať predpôrodnú prípravu (aktuálne ovplyvnené epidemiologickou situáciou) či vytvoriť si individuálny pôrodný plán. Vlani si ho spoločne s personálom vytvorilo 125 mamičiek. Pôrodnica poskytuje laktačné poradenstvo či edukáciu, ako sa o bábätko starať, realizuje metódy bonding a skin to skin a na oddelení je rooming in systém. Mamičky si môžu z nemocnice domov požičať aj monitor dychu pre bábätko.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 25.02.2021

Poďakovanie firme Sladučké Ovocie

Firma Sladučké Ovocie s.r.o., podporila zamestnancov rimavskosobotskej všeobecnej nemocnice Svet zdravia, a. s., darovaním čerstvého ovocia, zeleniny a produktov vlastnej výroby.

Aktuality 25.02.2021

Zdravotníci v Dunajskej Strede dostali od pacienta chutný dar

V dunajskostredskej nemocnici dostal tento týždeň personál skutočne milé poďakovanie.

Aktuality 22.02.2021

Vedúca sestra galantskej nemocnice: Častokrát sa musíme ísť vyplakať

Od 7. januára je nemocnica Svet zdravia v Galante reprofilovaná na červenú, teda covidovú nemocnicu. Na oddelení anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti (OAMIS) sa o pacientov s ochorením COVID-19 starajú sestry a lekári v celotelových overaloch, s respirátormi a ochrannými okuliarmi na tvári.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO