Aktuality, Svet Zdravia, Dunajská Streda    27.08.2019

V dunajskostredskej pôrodnici chystajú deň otvorených dverí

Mamičky z Dunajskej Stredy a okolia môžu prísť spoznať prostredie, v ktorom privedú na svet svoje bábätko. Nemocnica Svet zdravia Dunajská Streda totiž budúci týždeň 4. septembra chystá pre verejnosť deň otvorených dverí svojho gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Mamičkám personál nemocnice zodpovie všetky otázky, ktoré ich budú zaujímať a čaká ich aj bezplatné predpôrodné poradenstvo. Prehliadky dunajskostredskej pôrodnice sa budú konať v časoch o 9.00, 11.00 a 13.00 h.

 

Mnohé mamičky majú nedostatok informácií o ponuke pôrodnice a cítia strach z neznámeho prostredia. Počas dňa otvorených dverí im preto chceme ukázať naše priestory a môžu sa porozprávať s personálom, ktorý sa o nich bude starať a povzbudí ich. Dúfame, že im to pomôže prekonať obavy,“ hovorí riaditeľka Nemocnice Svet zdravia Dunajská Streda Sylvia Bock.

Mamičky si budú mať možnosť pozrieť pôrodnú sálu, novorodenecké oddelenie či štandardné a nadštandardné izby. Sprevádzať ich pri tom bude vedúca pôrodná asistentka Éva Lapos, ktorá mamičkám povie viac aj o rôznych polohách pri pôrode, možnostiach tlmenia bolesti či odbere pupočníkovej krvi.

Certifikovaná lektorka Gabriela Haverová si zase pre mamičky pripravila prednášku o príprave na pôrod, kurz predpôrodnej prípravy a bezplatné poradenstvo. S lektorkou môžu mamičky konzultovať svoje konkrétne problémy, ktoré ich trápia či podeliť sa o skúsenosti s inými mamičkami. Haverová povie viac aj o najčastejších problémoch v tehotenstve.

Stretnutie sa uskutoční v edukačnej miestnosti pre kurz predpôrodnej prípravy na druhom poschodí pavilónu G. Na mamičky čaká aj malé prekvapenie.

Pôrodnica v Dunajskej Strede získala aj tento rok v expertnom hodnotení pôrodníc prvenstvo v Trnavskom kraji. Prieskum pripravil Health Policy Institute (HPI) v spolupráci s portálom www.rodinka.sk.

Počas minulého roku sa v pôrodnici uskutočnilo 908 pôrodov. Oproti predošlému roku 2017 počet pôrodov stúpol z 844. Medzi najčastejšie dievčenské mená, aké rodičia dávali svojim novorodencom, patrili Viktória, Sofia a Lara. U chlapcov zase dominovali mená Dávid, Máté a Áron. Chlapcov sa dunajskostredskej nemocnici vlani narodilo 453, dievčat 461.

POZVÁNKA
MEGHÍVÓĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 23.09.2019

Mali by ísť nezaočkované deti do materskej školy?

Očkovanie patrí k najvýznamnejším objavom v histórii medicíny. Realizácia očkovania sa prejavila vo výraznom poklese chorobnosti a úmrtnosti detskej populácie a došlo k eliminácii až eradikácii (vykoreneniu) niektorých detských infekčných ochorení.

Blog 19.09.2019

Endorfín má podporné účinky na imunitu

Endorfíny sú endogénne opioidné neuropeptidy, ktoré patria do veľkej skupiny endogénnych opiátov .

Aktuality 18.09.2019

Prešovská poliklinika ProCare vytvorila pre mamičky prvý dojčenský kútik

Najväčšia poliklinika v meste zrekonštruovala aj dve pediatrické ambulancie.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO