Aktuality, Dunajská Streda    18.01.2022

V dunajskostredskej nemocnici sa vlani narodilo 938 detí

V Nemocnici Svet zdravia Dunajská Streda sa minulý rok uskutočnilo 931 pôrodov. V pôrodnici sa vlani narodilo 474 dievčat a 464 chlapcov. Dvojičky si z pôrodnice odnieslo 7 mamičiek.

 

Najčastejšími menami, ktoré rodičia vybrali pre svoje novonarodené dievčatká, boli Sofia, Hanna a Anna. U chlapcov dominovali mená Dávid, Dániel a Bence.

Prvé dieťatko, ktoré prišlo v dunajskostredskej nemocnici na svet tento rok, je chlapček Radoslav. Narodil sa 2. januára o 10.17 hod. Po narodení vážil 3150 gramov a meral 50 centimetrov.

Mamičky si môžu v spolupráci s personálom vytvoriť individuálny pôrodný plán a naplánovať si tak spoločne všetky detaily pôrodu. Nemocnica tiež realizuje predpôrodnú prípravu a mamičky si môžu požičať domov aj monitor dychu pre svoje bábätko.

Minulý rok sa v nemocnici uskutočnilo 882 pôrodov. Počet pôrodov sa v dunajskostredskej nemocnici medziročne zásadne nemení.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 19.05.2022

OCENENIE BIELE SRDCE

Námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Nemocnice Svet zdravia Žiar nad Hronom a Banská Štiavnica Mgr. Eva Valentová získala ocenenie Biele srdce. Ocenenie každoročne udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier.

Aktuality 18.05.2022

Krajší deň v záhrade

Pokračovanie úspešného projektu Krajší deň v záhrade sme odštartovali s pracovníkmi spoločnosti Syráreň Bel Slovensko a.s., ktorí priložili ruku k dielu a revitalizovali časť onkologickej záhrady.

Aktuality 18.05.2022

5. výročie otvorenia Dobrovoľníckeho centra Krajší deň v nemocnici Trebišov

Na oddelení dlhodobo chorých sa pri príležitosti 5. výročia otvorenia Dobrovoľníckeho centra Krajší deň v nemocnici Trebišov uskutočnila akcia, na ktorú boli pozvané dobrovoľníčky Katka, Zuzanka, Boženka a Evička z Denného centra 1 Trebišov, ktoré vykonávajú dobrovoľnícku činnosť od jeho začiatku.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO