Ušno-nosno-krčné oddelenie (ORL) Trebišov

Otorinolaryngologické kompetenčné centrum v Trebišove poskytuje špičkovú liečebno – preventívnu starostlivosť v ORL oblasti pre pacientov v rámci regiónu Zemplína a širšieho okolia.
Otorinolaryngológia je samostatný chirurgický odbor, ktorý sa zaoberá prevenciou, diagnostikou, terapiou, rehabilitáciou a posudkovou činnosťou pri chorobách ucha, dýchacích orgánov, tváre a krku, maxilofaciálnej oblasti, hltana, hrtana, pažeráka, slinných žliaz, zmyslového orgánu pre vnímanie čuchu, chuti, sluchu a rovnováhy. Skúsený tím špecialistov vykonáva vyše 1200 operačných výkonov ročne.

 
 

Prečo si vybrať ušno-nosno-krčné oddelenie v Trebišove

O oddelení

Otorinolaryngologické kompetenčné centrum v Trebišove poskytuje špičkovú liečebno – preventívnu starostlivosť v ORL oblasti pre pacientov v rámci regiónu Zemplína a širšieho okolia.
Otorinolaryngológia je samostatný chirurgický odbor, ktorý sa zaoberá prevenciou, diagnostikou, terapiou, rehabilitáciou a posudkovou činnosťou pri chorobách ucha, dýchacích orgánov, tváre a krku, maxilofaciálnej oblasti, hltana, hrtana, pažeráka, slinných žliaz, zmyslového orgánu pre vnímanie čuchu, chuti, sluchu a rovnováhy. Skúsený tím špecialistov vykonáva vyše 1200 operačných výkonov ročne.
Po kompletnej stavebnej rekonštrukcii bola v januári 2014 otvorená ORL lôžková časť, ktorá poskytuje ubytovacie služby hlavne pacientom po operačných zákrokoch. Nové priestory prispievajú k vysokému komfortu pacienta. Zriadenie novej detskej izby má veľký ohlas u našich malých pacientov – hlavne svet rozprávkových bytostí na nástenných maľbách. Izby pre dospelých sú štandardného typu trojposteľové. Pre pacientov sú v ponuke za poplatok aj dve nadštandardné izby hotelového typu s vlastným sociálnym zariadením.

SLUŽBY

 • Nos a prínosové dutiny

  Poskytujeme komplexnú diagnostiku, konzervatívnu a chirurgickú liečbu nosa a prinosových dutín. Využívame diagnostické metódy ako endoskopické vyšetrenie nosa, vyšetrenie čuchu, CT a RTG diagnostiku prinosových dutín.

  Viac...
 • Ucho

  Našim pacientom zabezpečujeme komplexnú diagnostiku vrodených ale aj získaných ochorení ucha a rovnovážneho aparátu. Pri liečbe využívame konzervatívnu protizápalovú liečbu, protizávratovú liečbu, liečbu hučania v ušiach (liečba tinnitu).

  Viac...
 • Ústna dutina a hltan

  Tím špecialistov ušno-nosovo-krčného oddelenia Trebišov poskytuje komplexnú diagnostiku a liečbu dutiny ústnej a hltana konzervatívnym spôsobom ako aj chirurgicky.

  Viac...
 • Hltan, hrtan, priedušnica a pažerák

  Pri zdravotnej indikácii problémov s hltanom, hrtanom, priedušnicou a pažerákom poskytujeme našim pacientom komplexnú diagnostiku ich ochorenia a adekvátnu liečbu akútnych i chronických zdravotných stavov.

  Viac...
 • Slzné cesty

  Tím lekárov ušno-nosovo-krčného oddelenia Trebišov úzko spolupracuje s odborníkmi v oblasti očného oddelenia (oftalmológie) pri zabezpečovaní chirurgickej liečby tumorov v oblasti mediálneho kútika oka.

  Viac...
 • Hlava a krk

  V spolupráci s rádiologickým oddelením Nemocnice Trebišov zabezpečujeme našim pacientom diagnostiku a liečbu vrodených, zápalových a nádorových ochorení hlavy a krku.

  Viac...

Náš tím lekárov a špecialistov ušno-nosno-krčného oddelenia v Trebišove

 • MUDr. Ľudmila Vasilková

  Špecializácie: Otorinolaryngológia 1. a 2. stupňa, Foniatria, certifikát Audioprotetika
  Od roku 2006 pôsobí na pozícii primárky ORL oddelenia v Trebišove. Štúdium na Lekárskej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach ukončila v roku 1987.

  Viac...
 • MUDr. Martina Telepovská

  Venuje sa komplexnej ORL diagnostike vrátane endoskopických  vyšetrení nosa, nosohltana, otomikroskopickej diagnostike.

  Viac...
 • Mgr. Miroslava Jakabová

  Na ORL oddelení zodpovedá za úroveň a kvalitu poskytovanej ošetrovateľskej starostlivosti a koordinuje činnosť sestier a pomocného personálu.

  Viac...
 • MUDr. Katarína Karabinošová

  Venuje sa základným diagnostickým vyšetreniam a špecializovaným diagnostickým výkonom.

  Viac...
 • MUDr. Zuzana Chomčová

  Vykonáva samostatnú diagnostiku a preventívno-liečebnú činnosť na lôžkovom oddelení operačného odboru a v ambulancii.

  Viac...
 • MUDr. Novikmecová Júlia

POĎAKOVANIA

 • V ORL Trebišov som absolvovala výber krčných mandlí a následne som po dobrej skúsenosti neváhala dať obe moje deti na výber nosných mandlí práve do Trebišova. Vysoko vyzdvihujem prístup sestier a lekárok. Syn sa skamarátil veľmi rýchlo s personálom a cítili sme sa tu preto ako doma.
  Veronika Tejková, Filip Tejko, 3 roky, Trebišov

 • Syn mal zápal a veľmi rýchlo, do dvoch týždňov, sme už boli prijatí na ORL oddelenie na operáciu. Lekárky a zdravotné sestry boli veľmi ústretové, všetko nám vysvetlili. Boli sme veľmi spokojní.
  Silajová Zuzana, Silaj Lukáš, 5 rokov, Dvorianky pri Trebišove

 • Prišla som sem kvôli chrápaniu. Odporučil mi sem prísť jeden lekár, tak som neváhala. Operovali ma minulý rok, najskôr hrdlo, potom nos. Moje okolie aj ja pociťujem želaný efekt. Som spokojná. Čo sa týka oddelenia, vnímam to tak, že keď je primár dobrý, celé oddelenie je super a tu to presne platí. Poriadok, čistota, milý personál. Všetko tu podľa mňa funguje výborne. Stále sa nás pýtajú, či sme v poriadku. toto je ozaj perfektné oddelenie.
  Magdaléna Šamová, 59 rokov, Vranov nad topľou

 • Mala som zhrubnuté mušličky v nose a tiež cystu, tak som došla do Trebišova na operačný zákrok. Dopadlo to veľmi dobre, nemala som žiadne ťažkosti po operácii. Veľmi milý personál, empatická pani primárka je tu. A vôbec. Všetky sestry aj lekárky sú tu veľmi milé a ochotné, kamarátske. Poradili, pomohli…oddelenie je tiež veľmi pekné. Cítila som sa tu ako na wellness pobyte. Všetko čisté, také provensálske detaily, levanduľa. Veľmi milé. Oceňujem aj televíznu miestnosť a balkón na izbe. Ozaj môžem len odporúčať.
  Alžbeta Taššová, 59 rokov, Trebišov

 • Mala som problémy s chrápaním. Nemohla som už ani dýchať. Skúšala som riešiť tento problém aj v Košiciach, ale nebola som spokojná s návrhmi riešenia. Potom som čítala v časopise rozhovor s pani primárkou a rodina ma presvedčila, aby som šla do Trebišova. Zatiaľ mám po operovaní iba hrdlo, ale už pociťujem zlepšenie. Lepšie sa mi dýcha. Čaká ma ešte spriechodnenie nosa. Neváham. Som tu spokojná. Milí ľudia, prístup lekárov a sestier je perfektný.
  Gabriela Brutovská, 52 rokov, Košice

 • Bol tu môj známy a bol spokojný, tak som prišla sem do Trebišova tiež. Mala som zakrivenú nosovú prepážku aj cystu, tak som si to tu dala operovať. Bola som veľmi spokojná. Milé sestričky, všetko mi vysvetlili. Hlavne oceňujem prístup personálu, ten bol ozaj výborný, na úrovni.
  Lenka Valigová, 29 rokov, Jankovce okres Humenné

 • Už 6 rokov sa liečim v Trebišove, dôverujem tu personálu. Je tu čisto, poriadok a naozaj skvelý personál. Mám rada súkromie, preto som si vybrala nadštandardnú izbu s vlastným sociálnym zariadením.
  Katarína Hirešová, 47 rokov, Veľké Kapušany

 • Som po prvýkrát hospitalizovaný, preto to nemám s čím porovnať, ale som veľmi spokojný so starostlivosťou. Najviac oceňujem wifi na oddelení, aspoň nie som odrezaný od sveta a rýchlejšie mi plynie čas.
  Marek Lasek, 42 rokov, Sirnik

 • Nevedeli mi nikde pomôcť, nemohla som ani vonku vychádzať, tak mi slzili oči. Ale našťastie mi poradili vyhľadať pani primárku v Trebišove a tá mi pomohla. Na jej oddelení som bola spokojná so všetkým, so stravou, čistotou, všetko bolo veľmi príjemné. ORL v Trebišove odporúčam aj ostatným.
  Marta Kudláčová, 63 rokov, Porubka pri Sobranciach

 • Operovali ma už v Šaci, Vojenskej nemocnici, ale vždy sa mi polypy po roku vrátili. Vyhľadal som pani primárku a odkedy ma ona operovala, polypy sa mi už štyri roky nevrátili. Som jej vďačný. Som prekvapený ako je to tu vynovené, plastové okná, rozvoniava tu levanduľa, príjemne to tu vyzerá. Úplne iné ako pred štyrmi rokmi, keď som tu bol hospitalizovaný. Je to na úrovni.
  Michal Bojko, 68 rokov, Cejkov

Kontakt

NEMOCNICA S POLIKLINIKOU TREBIŠOV, A.S.
SNP 1079/76
075 01 Trebišov
Pracovisko sa nachádza na 6. poschodí budovy nemocnice (pavilón C).
Telefonický kontakt: +421 (0) 56 671 8724
E-mail:recepcia.tv@svetzdravia.com
ORDINAČNÉ HODINY
ORL ambulancia
Po – Pia: 07:30 – 16:00
Foniatrická ambulancia
Ut: 07:30 – 16:00
Št: 12:00 – 16:00
Audiometria
Po, St, Pia: 07:30 – 16:00
Št: 07:30 – 12:00
NÁVŠTEVNÉ HODINY
Po – Ne: 14:00 – 16:00

Nenašli ste, čo ste hľadali? Napíšte nám

Max. file size: 32 MB.
(Required)