Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    06.12.2016

Ukončenie rekonštrukcie výťahov v galantskej nemocnici

V galantskej nemocnici bol na konci mesiaca november 2016 uvedený do prevádzky nový osobný výťah v priestoroch polikliniky, ktorého úlohou je uľahčiť pohyb pacientov medzi jednotlivými poschodiami spomínanej polikliniky bez toho, aby jej návštevníci museli prechádzať do hlavnej budovy nemocnice.

Kapacita osobného výťahu je 8 osôb a 630 kg, pričom premáva medzi prízemnou a prvou nadzemnou stanicou. Krátko pred dokončením spomínaného výťahu bola ukončená aj rekonštrukcia pôvodných výťahov v hlavnej budove nemocnice.

DSC_0467.JPG

Pôvodných osem výťahových veží siahajúcich až do desiateho poschodia bolo opatrených kabínami, ktoré mali nosnosť 500 kg a boli určené pre maximálne 6 osôb. Rekonštrukcia týchto výťahov, ktorá trvala viac ako 6 mesiacov dnes prináša kapacitu jednej kabíny na úrovni 27 osôb, s celkovou nosnosťou 2050 kg a rýchlosťou pohybu 1,5 metra za sekundu. Prepravná kapacita výťahov sa tak niekoľkonásobne zvýšila a zrýchlila tak pohyb osôb po nemocnici.

DSC_0460.JPG

Nemocnica preto pristúpila k opatreniu, že polovica z ôsmych výťahových veží je určená pre pohyb pacientov a návštev a druhá polovica pre prevádzku nemocnice. Štyri z ôsmych výťahov sú určené pre naliehavé transporty, rozvoz stravy a pohyb hospitalizovaných pacientov v sprievode zdravotníckych pracovníkov, pričom v prípade mimoriadnej udalosti môžu slúžiť aj ako evakuačné výťahy. Každý zo štyroch výťahov slúži osobitnému účelu a jeho ovládanie je možné iba prostredníctvom elektronického čipu. Toto opatrenie bolo prijaté aj vo vzťahu k hygienicko-epidemiologického režimu v rámci nemocnice ako takej.

DSC_0463.JPG

Celková investícia na rekonštrukciu výťahov, vrátane stavby nového presiahla 600 000 €. Žiaľ krátko po zahájení rekonštrukcie došlo vo februári 2016, pri demontáži jednej z výťahových kabín, k smrteľnému pracovnému úrazu u externého dodávateľa služieb, pri ktorom zahynul 22 ročný mladý muž z východného Slovenska. Napriek tomu, že situácia nastala priamo v nemocnici, zranenia ktoré mladík utrpel boli natoľko vážne, že mu už privolaní zdravotníci nedokázali jeho život zachrániť. Česť jeho pamiatke.

DSC_0465.JPGĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 20.03.2019

Galantská nemocnica zrekonštruovala psychiatrické oddelenie

Pacienti s duševnými poruchami v Nemocnici Svet zdravia Galanta sa budú liečiť v krajších a modernejších priestoroch, ktoré pre nich budú počas procesu uzdravovania zároveň neporovnateľne podnetnejším prostredím. Galantská nemocnica totiž niekoľko týždňov rekonštruovala svoje psychiatrické oddelenie a do jeho komplexnej obnovy investovala takmer 57-tisíc eur. Oddelenie zároveň začína poskytovať aj novú, biologickú formu liečby a pacientov tak už nebude musieť prekladať do iných zariadení.

Žiarska nemocnica otvorila tri vynovené ambulancie

Aktuality 18.03.2019

Žiarska nemocnica otvorila tri vynovené ambulancie

Pacienti Nemocnice Svet zdravia Žiar nad Hronom dostali tri nové ambulancie. Nemocnica vyše dva mesiace rekonštruovala svoje priestory a pripravila komplexne nové zázemie pre ambulanciu úrazovej chirurgie, ambulanciu cievnej chirurgie a gastroenterologickú ambulanciu. Ambulancie zároveň presťahovala z pôvodných do nových priestorov, čo významne zlepšilo logistiku pacientov. Dnes priestory slávnostne otvorila.

Aktuality 14.03.2019

Vyhodnotenie súťaže michalovských školákov

Drobnou pozornosťou sme odmenili piatich žiakov Základnej školy v Michalovciach na Okružnej ulici.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO