Aktuality, Svet Zdravia, Trebišov    05.04.2018

Týždeň venovaný študentom

O tom, že kvalitné ošetrovateľstvo sa robí aj v malých nemocniciach sme sa snažili presvedčiť študentov VŠZASP sv. Alžbety v Michalovciach, ktorí u nás absolvovali odbornú stáž na Psychiatrickom oddelení.

 

Aj keď psychiatria patrí medzi základné odbory, študenti sa na toto oddelenie nedostanú v rámci štúdia často a po absolvovaní štátnic pri pracovných pohovoroch je pre nich práca na tomto oddelení často veľkou neznámou.  Počas šiestich dní sme 26 študentom tretieho ročníka denného štúdia snažili priblížiť prácu oddelenia, ktoré je špecifické skladbou pacientov, diagnózami, ale hlavne zaujímavou prácou, zameranou hlavne na vhodnú komunikáciu.  Na záverečnom stretnutí pri káve a čaji sme sa zhodli na tom najdôležitejšom „ Všetko je o ľuďoch“. A náš pocit zo študentov? Stále máme mladých ľudí, ktorí chcú byť profesionáli a navyše majú srdce 😊.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 25.03.2019

V humenskej nemocnici hľadali Medika roka 2019

Víťazom piateho ročníka súťaže Medik roka 2019, ktorú organizuje sieť nemocníc Svet zdravia, sa stal 25-ročný Lukáš Weiss z Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského (UK) v Martine. Lukáš sa stal najlepším spomedzi 20 finalistov, ktorí tento víkend (23.3.-24.3.) súťažili v praktických i teoretických úlohách na pôde nemocnice v Humennom. Víťaz si domov odnáša 3000 eur a všetci finalisti získali od Sveta zdravia ponuku garantovaného pracovného miesta.

Aktuality 25.03.2019

Ceníme si statočnosť našich najmenších pacientov

Na pediatrickom oddelení nemocnice Svidník začali dobrovoľníci nemocnice v spolupráci s personálom oddelenia novú tradíciu.

Aktuality 20.03.2019

Galantská nemocnica zrekonštruovala psychiatrické oddelenie

Pacienti s duševnými poruchami v Nemocnici Svet zdravia Galanta sa budú liečiť v krajších a modernejších priestoroch, ktoré pre nich budú počas procesu uzdravovania zároveň neporovnateľne podnetnejším prostredím. Galantská nemocnica totiž niekoľko týždňov rekonštruovala svoje psychiatrické oddelenie a do jeho komplexnej obnovy investovala takmer 57-tisíc eur. Oddelenie zároveň začína poskytovať aj novú, biologickú formu liečby a pacientov tak už nebude musieť prekladať do iných zariadení.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO