Aktuality, Svet Zdravia, Trebišov    05.04.2018

Týždeň venovaný študentom

O tom, že kvalitné ošetrovateľstvo sa robí aj v malých nemocniciach sme sa snažili presvedčiť študentov VŠZASP sv. Alžbety v Michalovciach, ktorí u nás absolvovali odbornú stáž na Psychiatrickom oddelení.

 

Aj keď psychiatria patrí medzi základné odbory, študenti sa na toto oddelenie nedostanú v rámci štúdia často a po absolvovaní štátnic pri pracovných pohovoroch je pre nich práca na tomto oddelení často veľkou neznámou.  Počas šiestich dní sme 26 študentom tretieho ročníka denného štúdia snažili priblížiť prácu oddelenia, ktoré je špecifické skladbou pacientov, diagnózami, ale hlavne zaujímavou prácou, zameranou hlavne na vhodnú komunikáciu.  Na záverečnom stretnutí pri káve a čaji sme sa zhodli na tom najdôležitejšom „ Všetko je o ľuďoch“. A náš pocit zo študentov? Stále máme mladých ľudí, ktorí chcú byť profesionáli a navyše majú srdce 😊.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 19.07.2018

Rimavskosobotská nemocnica otvorila pracovisko urgentného príjmu

Nemocnica Svet zdravia Rimavská Sobota v týchto dňoch spustila do prevádzky nové pracovisko urgentného príjmu. Pomoc akútnym pacientom tak poskytuje v nepretržitej prevádzke na jednom mieste.

Aktuality 19.07.2018

Dunajskostredská nemocnica má novú komerčnú zónu

Nemocnica Svet zdravia Dunajská Streda dnes verejnosti predstavila vynovený vstupný vestibul a novú spojovaciu komerčnú zónu. Vďaka tomu majú pacienti a návštevníci nemocnice k dispozícii nové služby na jednom mieste. K recepcii, ktorá bola sprevádzkovaná ešte v septembri minulého roka, pribudla nová pobočka zdravotnej poisťovne Dôvera, nové samostatné bufetové priestory s oddeleným sedením, očná optika a pekáreň. Vstupné a prechodné priestory do nemocničnej časti získali moderný vzhľad, viac svetla a celkovo pôsobia priestrannejšie. V rámci tejto zóny vznikla aj nová ortopedická ambulancia s kompletným zázemím. Spomínaná rekonštrukcia si vyžiadala investície presahujúce 180-tisíc eur.

Aktuality 19.07.2018

Pitný režim v trebišovskej nemocnici

Príjemné osvieženie je na nezaplatenie najmä počas horúcich letných dní. O to viac to vedia oceniť pacienti čakajúci na vyšetrenie, ktorí čakaním a samotným vyšetrením vedia stráviť aj pár hodín. Preto aj toto leto je v trebišovskej nemocnici zabezpečený pitný režim pre čakajúcich pacientov a návštevníkov nemocnice. Na chodbách nemocnice môžete stretnúť mladého študenta s vozíkom s nápojmi, ktorý Vás rád obslúži.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO