Aktuality, Svet Zdravia, Trebišov    05.04.2018

Týždeň venovaný študentom

O tom, že kvalitné ošetrovateľstvo sa robí aj v malých nemocniciach sme sa snažili presvedčiť študentov VŠZASP sv. Alžbety v Michalovciach, ktorí u nás absolvovali odbornú stáž na Psychiatrickom oddelení.

 

Aj keď psychiatria patrí medzi základné odbory, študenti sa na toto oddelenie nedostanú v rámci štúdia často a po absolvovaní štátnic pri pracovných pohovoroch je pre nich práca na tomto oddelení často veľkou neznámou.  Počas šiestich dní sme 26 študentom tretieho ročníka denného štúdia snažili priblížiť prácu oddelenia, ktoré je špecifické skladbou pacientov, diagnózami, ale hlavne zaujímavou prácou, zameranou hlavne na vhodnú komunikáciu.  Na záverečnom stretnutí pri káve a čaji sme sa zhodli na tom najdôležitejšom „ Všetko je o ľuďoch“. A náš pocit zo študentov? Stále máme mladých ľudí, ktorí chcú byť profesionáli a navyše majú srdce 😊.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 14.12.2018

Pôrodnice Sveta zdravia sú pripravené na rodičky z okresov Svidníka a Stropkova

Dnes je posledný deň, kedy pôrodnícke oddelenie svidníckej nemocnice prijíma rodičky na plánované alebo akútne zákroky pred jeho definitívnym uzavretím, v pondelok 17. decembra 2018. Všetky rodičky sú pripravené prijať tri okolité gynekologicko-pôrodnícke oddelenia v Humennom, Vranove nad Topľou a v Michalovciach. Na plánované pôrody je pripravená bezplatná doprava, ktorú je možné objednať cez regionálne gynekologické ambulancie. V nemocnici budú zachované gynekologické výkony na úrovni jednodňovej chirurgie. Toto rozhodnutie nijakým spôsobom neovplyvňuje zamestnanosť nemocnice.

Jesenný camp internistov v Nemocnici Svet zdravia Rožňava

Aktuality 12.12.2018

Jesenný kemp mladých internistov v Rožňave

Celkom jedenásť lekárov sa zišlo na druhom ročníku štvordňového Campu pre mladých internistov v rožňavskej nemocnici. Cieľom stretnutia je čo najviac rozšíriť odborné obzory lekárom v predatestačnej príprave a odovzdať im praktické skúsenosti, ktoré by v bežnej praxi získavali oveľa pomalšie.

Neurologická ambulancia v nemocnici Svet zdravia Žiar nad Hronom

Aktuality 10.12.2018

V žiarskej nemocnici liečia aj zriedkavé choroby

V Nemocnici Svet zdravia Žiar nad Hronom sa zaoberajú aj chorobami, ktoré sú zriedkavé. Tie postihujú menej ako jednu osobu z 2000 obyvateľov a ešte donedávna sa zväčša nedali ani liečiť. Na neurologickom pracovisku sa začali špecializovať na neuromuskulárne ochorenia, z ktorých veľká časť je vzácna a pracovisko sa tak stáva prirodzeným regionálnym centrom pre tieto diagnózy.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO