Aktuality, Krajší deň Svidník, Svidník    16.09.2022

Týždeň otvorených dverí dobrovoľníckeho centra Krajší deň odštartovaný

V piatok 16.septembra 2022 nemocnica Svidník otvorila dvere dobrovoľníckeho centra Krajší deň pre verejnosť. Táto aktivita je realizovaná v rámci národnej kampane Týždeň dobrovoľníctva.

Spoznať prácu dobrovoľníkov Krajšieho dňa  sa rozhodli  aj žiaci Základnej školy, ulica 8. mája vo Svidníku, ktorí sa po vstupnom oboznámení sa, čo takáto práca vyžaduje, aj aktívne zapojili do prvých dobrovoľníckych prác. 

 Každý účastník dňa otvorených dverí môže priniesť knihu – detskú či pre dospelých.  Darovanú knihu dobrovoľník označí pečiatkou s logom Krajší deň a môže do nej vložiť predpripravenú záložku. Na záložke bude bianko časť, do ktorej napíše darca knihy odkaz pre pacientov. Záložku vloží do darovanej knihy a tú do zberných boxov.  Takto pripravené knihy budú môcť aktívni dobrovoľníci počas celého roka  roznášať hospitalizovaným pacientom priamo k ich lôžkam, aby im spríjemnili pobyt v nemocnici. 

 Podporiť myšlienku projektu „Krajší deň“ v rámci dňa otvorených dverí sa rozhodla aj primátorka mesta Svidník Marcela Ivančová a viceprimator mesta Svidník Michal Goriščák. Nielen knihy ktoré osobne darovali, ale aj ďalšie darované inými dobrovoľníkmi, doplnili svojimi osobnými želaniami, ktoré napísali do záložky knihy. Vyskúšali si priamo na mieste byť chvíľu dobrovoľníkom. 

 Ak sa chcete aj vy dozvedieť viac o práci dobrovoľníkov v nemocnici Svidník máte možnosť tak urobiť ešte v dňoch 19.- 20.09.2022 v čase od 09:00 – 14:00 hod. v priestoroch knižnice nemocnice Svidník- miesto dobrých skutkov, ktorého súčasťou môžete byť aj Vy. 

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 22.09.2022

Týždeň dobrovoľníctva v partizánskej nemocnici

Aj tento rok patrí veľká vďaka žiakom zo Strednej odbornej školy Jána Antonína Baťu Partizánske a dobrovoľníkom z organizácie LIGA PROTI RAKOVINE (LPR), ktorí sa spoločne a s dobrou náladou pustili do čistenia areálu partizánskej nemocnice a sadenia okrasných drevín.

Aktuality 20.09.2022

V topoľčianskej nemocnici vynovili pôrodnú sálu

Vynovená pôrodná sála, čakacia izba či vyšetrovňa. Budúce mamičky gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice Svet zdravia Topoľčany sa budú opäť cítiť o čosi komfortnejšie. Nemocnica zrekonštruovala časť priestorov, aby prispela k väčšej bezpečnosti a pohode rodičiek.

Aktuality 20.09.2022

Týždeň dobrovoľníctva v nemocnici A. Leňa v Humennom

Pri príležitosti Týždňa dobrovoľníctva sme sa s našimi dobrovoľníkmi venovali našim malým pacientom na pediatrickom oddelení,

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO