Aktuality, Svidník    16.10.2020

Tri za zdravé prsia vo svidníckej nemocnici

V nemocnici Svidník a vo všetkých nemocniciach spoločnosti Svet zdravia v mesiaci október prebieha kampaň zameraná na včasnú prevenciu ochorení prsníkov.

Aktuálne je najčastejšou komunikovanou témou pandémia ochorenia COVID -19, pritom aj ochorenia prsníkov, sú žiaľ, rovnako závažné. Rakovina prsníka patrí k najčastejším typom rakoviny u žien, no zároveň najlepšie liečiteľným, pokiaľ je včas zachytená.

Prevencia je najúčinnejší začiatok liečby. Preto sme sa rozhodli upozorniť a zároveň edukovať verejnosť o dôležitosti samodiagnostiky.

Kampaň nesie názov 3 (prsty) za zdravé prsia. Trojka je v tejto kampani symbolická hneď niekoľko krát: pri vyšetrení používame bruška troch prostredných prstov, odporúča sa samovyšetrovať aspoň jeden krát za tri mesiace, ideálne tretí deň po menštruácii.

V rámci Medzinárodného dňa zdravých prsníkov, ktorý je 15. októbra, zamestnanci nemocnice Svidník upozornili na dôležitosť prevencie tým, že sa do práce, ale aj v práci obliekli do ružového, prípadne celý deň mali na svojej hrudi symbolicky ružovú stužku.

Viac informácii k tejto téme si môžete nájsť na webovej podstránke: www.mojaprevencia.sk

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 28.10.2020

Zdravotníci z našich nemocníc a polikliník pomôžu štátu a zapoja sa do celoplošného testovania na COVID-19

Zdravotníci najväčšej siete súkromných nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare sa zapoja do víkendového celoplošného testovania obyvateľstva antigénovými testami.

Aktuality 26.10.2020

Reakcia MUDr. Mareka Pytliaka na odkaz pre svidnícku nemocnicu

Člen krízového štábu MUDr. Peter Visolajský a predseda Zachráňme zdravotníctvo odkázal svidníckym zdravotníkom: „Vaša nemocnica je malá a bezvýznamná“.

Aktuality 22.10.2020

Manažment – diagnostika a liečba pacientov s náhlou cievnou mozgovou príhodou

Dňa 9. septembra 2020 sa pod záštitou Neurologického oddelenia nemocnice  v Galante, konalo multiodborové stretnutie radiologických a neurologických pracovísk z viacerých nemocníc na tému diagnostika a liečba cievnych mozgových príhod.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO