Aktuality, Svidník    16.10.2020

Tri za zdravé prsia vo svidníckej nemocnici

V nemocnici Svidník a vo všetkých nemocniciach spoločnosti Svet zdravia v mesiaci október prebieha kampaň zameraná na včasnú prevenciu ochorení prsníkov.

Aktuálne je najčastejšou komunikovanou témou pandémia ochorenia COVID -19, pritom aj ochorenia prsníkov, sú žiaľ, rovnako závažné. Rakovina prsníka patrí k najčastejším typom rakoviny u žien, no zároveň najlepšie liečiteľným, pokiaľ je včas zachytená.

Prevencia je najúčinnejší začiatok liečby. Preto sme sa rozhodli upozorniť a zároveň edukovať verejnosť o dôležitosti samodiagnostiky.

Kampaň nesie názov 3 (prsty) za zdravé prsia. Trojka je v tejto kampani symbolická hneď niekoľko krát: pri vyšetrení používame bruška troch prostredných prstov, odporúča sa samovyšetrovať aspoň jeden krát za tri mesiace, ideálne tretí deň po menštruácii.

V rámci Medzinárodného dňa zdravých prsníkov, ktorý je 15. októbra, zamestnanci nemocnice Svidník upozornili na dôležitosť prevencie tým, že sa do práce, ale aj v práci obliekli do ružového, prípadne celý deň mali na svojej hrudi symbolicky ružovú stužku.

Viac informácii k tejto téme si môžete nájsť na webovej podstránke: www.mojaprevencia.sk

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 06.05.2021

Spustili sme kampaň so Zuzkou Smatanovou k Svetovému dňu hygieny rúk

Aktuality 28.04.2021

Barbarka z michalovskej nemocnice navštívila prezidentku SR

Barbara Balogová bola jednou z tých, ktorých tento mesiac pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov v Prezidentskom paláci prijala hlava štátu Zuzana Čaputová. Mladá 19-ročná zdravotnícka asistentka pôsobí v Nemocnici Svet zdravia Michalovce na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny. Ako toto stretnutie s prezidentkou prežívala? Vyspovedali sme ju!

Aktuality 26.04.2021

Legenda medicíny MUDr. Andrej Leňo

Pri príležitosti dňa lekárov by sme vám chceli predstaviť legendu medicíny z humenskej nemocnice - MUDr. Andreja Leňa (* 19. 7. 1908 Báčsky Petrovec – † 30. 9. 1976 Bratislava), ktorý patrí medzi legendy československej chirurgie.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO