Aktuality, Svet Zdravia, Trebišov    26.05.2020

Trebišovská nemocnica vynovila hematologickú ambulanciu

Pacienti trebišovskej nemocnice môžu navštevovať novú hematologickú ambulanciu. Nemocnica začiatkom roka tri mesiace rekonštruovala dlhodobo nevyužívané priestory detského RTG pracoviska, do ktorých ambulanciu presunula a do prestavby investovala 42-tisíc eur.

 

V pôvodných priestoroch hematologickej ambulancie je dnes dočasne umiestnený urgentný príjem, ktorý je aktuálne v prestavbe.

„V rámci rekonštrukcie sme vymenili okná, podlahy či uskutočnili stierkovanie stien. Vybudovalo sa samostatné bezbariérové sociálne zariadenie a taktiež bol vytvorený bezbariérový vchod do ambulancie. Pre pacientov sme zabezpečili nové polohovateľné kreslá a vytvorili pre nich novú samostatnú čakáreň. Zdravotnícky personál má zase vytvorené nové zázemie pre lepší manažment pacienta i vyšší komfort,“ uviedol riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Trebišov Juraj Bazár.

Hematologická ambulancia vykonáva diagnostiku a liečbu primárnych hematologických a onkohematologických chorôb krvi, vrodených a získaných porúch hemostázy (koagulopatie, trombofilné stavy) a sekundárnych hematologických patologických stavov.

Zdravotníci v rámci ambulancie vykonávajú:

  • odbery krvi na hematologické,
  • biochemické a genetické vyšetrenia,
  • ultrazvukové vyšetrenia v spolupráci s RDG pracoviskom,
  • liečebné venepunkcie i ambulantné hemoterapie.

Taktiež podávajú vnútrožilovo imunoglobulíny a lieky s obsahom železa. Ročne navštívi hematologickú ambulanciu trebišovskej nemocnice takmer 3000 pacientov.

Ambulancia sa nachádza na prízemí budovy nemocnice v pavilóne A. Pacienti môžu ambulanciu kontaktovať na +421 (0) 56 6660 200.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 08.07.2020

Dobrovoľníci v nemocnici Partizánske

Aktuality 08.07.2020

Grantová podpora z Nadácie Penta pre galantskú nemocnicu

Galantská nemocnica sa v spolupráci s Občianskym združením Templars Slovakia uchádzala začiatkom roka 2020 o grantovú podporu z Nadácie Penta.

Blog 06.07.2020

Ako sa vyhnúť úpalu

Úpal je náhly stav, ktorý je vyvolaný nadmerným pôsobením tepla na organizmus vysokou teplotou prostredia alebo ťažkým horúčkovým ochorením. 

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO