Aktuality, Svet Zdravia, Trebišov    13.06.2013

Trebišovská nemocnica, člen holdingu Svet zdravia, a.s. má ďalšie nové prístroje

Gastroenterologická ambulancia a gynekologicko-pôrodnícke oddelenie získali vďaka akcionárovi nové moderné prístroje.

Gastroenterologická ambulancia trebišovskej nemocnice dostala nový videokolonoskop a videogastroskop. Tieto prístroje majú svoje nezastupiteľné využitie hlavne pri diagnostike a liečbe chorôb pažeráka, žalúdka, tenkého a hrubého čreva, ako aj ochorení pečene, žlčníka a pankreasu. Prostredníctvom týchto endoskopických prístrojov sa môže realizovať diagnostická aj terapeutická endoskopia a elektívne aj urgentné výkony.

„V posledných desaťročiach sa endoskopické vyšetrovacie metódy dostali na prvé miesto v diagnostike ochorení tráviaceho traktu a umožňujú stále významnejšie možnosti liečebných zákrokov, ktoré by si v minulosti nevyhnutne vyžiadali operáciu so všetkými svojimi rizikami,“ povedala MUDr. Ľubica Oravská.

Hodnota investície predstavuje 23 tisíc Eur.

Gynekologicko – pôrodnicko oddelenie začalo využívať tri nové kardiotokografy, ktorých základnou úlohou je diagnostika akcie srdca plodu a stav svaloviny maternice. Toto vyšetrenie sa vykonáva v druhej polovici tehotenstva a umožňuje zachytenie eventuálneho ohrozenia plodu. Z hľadiska anamnézy sú najviac ohrozené ženy, ktoré už v minulosti porodili dieťa s nízkou pôrodnou hmotnosťou, ženy s vysokým krvným tlakom počas gravidity alebo pri diagnostikovaní zaostávania plodu v raste.

„Frekvencia vyšetrení sa volí individuálne, niekedy stačí 1- krát týždenne, inokedy sa robí aj niekoľkokrát denne, v niektorých prípadoch dokonca nepretržite,“ informoval primár oddelenia MUDr. Martin Buban.

Hodnota jedného takéhoto prístroja sa pohybuje okolo 4,5 tisíc Eur.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 10.08.2022

Sieť polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia sa rozširuje o špecializované pracovisko Sportclinic

V sieti polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia pribudlo nové pracovisko. Najnovším členom sa stala bratislavská športová klinika Sportclinic, ktorá sa venuje nielen vrcholovým, ale už aj rekreačným športovcom. V rámci polikliník ProCare ide o 14. pracovisko siete.

Aktuality 10.08.2022

Vo svidníckej a stropkovskej nemocnici vyrobili dobrovoľníci pre pacientov vejáre

Pacienti vo svidníckej a stropkovskej nemocnici dostali vlastnoručne vyrobené vejáre. Vytvorili ich pre nich dobrovoľníci nemocničného projektu Krajší deň, aby najmä starším pacientom spríjemnili horúce letné dni. Dobrovoľníci pre pacientov vyrobili až päť desiatok vejárov.

Aktuality 08.08.2022

Piknik v tráve s laktačnou poradkyňou v galantskej nemocnici

Pri príležitosti Svetového týždňa dojčenia, sa galantská nemocnica rozhodla uskutočniť 1. 8. piknik mamičiek a budúcich mamičiek s laktačnými poradkyňami, ktoré pracujú v nemocnici.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO