Aktuality, Svet Zdravia, Trebišov    13.06.2013

Trebišovská nemocnica, člen holdingu Svet zdravia, a.s. má ďalšie nové prístroje

Gastroenterologická ambulancia a gynekologicko-pôrodnícke oddelenie získali vďaka akcionárovi nové moderné prístroje.

Gastroenterologická ambulancia trebišovskej nemocnice dostala nový videokolonoskop a videogastroskop. Tieto prístroje majú svoje nezastupiteľné využitie hlavne pri diagnostike a liečbe chorôb pažeráka, žalúdka, tenkého a hrubého čreva, ako aj ochorení pečene, žlčníka a pankreasu. Prostredníctvom týchto endoskopických prístrojov sa môže realizovať diagnostická aj terapeutická endoskopia a elektívne aj urgentné výkony.

„V posledných desaťročiach sa endoskopické vyšetrovacie metódy dostali na prvé miesto v diagnostike ochorení tráviaceho traktu a umožňujú stále významnejšie možnosti liečebných zákrokov, ktoré by si v minulosti nevyhnutne vyžiadali operáciu so všetkými svojimi rizikami,“ povedala MUDr. Ľubica Oravská.

Hodnota investície predstavuje 23 tisíc Eur.

Gynekologicko – pôrodnicko oddelenie začalo využívať tri nové kardiotokografy, ktorých základnou úlohou je diagnostika akcie srdca plodu a stav svaloviny maternice. Toto vyšetrenie sa vykonáva v druhej polovici tehotenstva a umožňuje zachytenie eventuálneho ohrozenia plodu. Z hľadiska anamnézy sú najviac ohrozené ženy, ktoré už v minulosti porodili dieťa s nízkou pôrodnou hmotnosťou, ženy s vysokým krvným tlakom počas gravidity alebo pri diagnostikovaní zaostávania plodu v raste.

„Frekvencia vyšetrení sa volí individuálne, niekedy stačí 1- krát týždenne, inokedy sa robí aj niekoľkokrát denne, v niektorých prípadoch dokonca nepretržite,“ informoval primár oddelenia MUDr. Martin Buban.

Hodnota jedného takéhoto prístroja sa pohybuje okolo 4,5 tisíc Eur.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 06.07.2020

Ako sa vyhnúť úpalu

Úpal je náhly stav, ktorý je vyvolaný nadmerným pôsobením tepla na organizmus vysokou teplotou prostredia alebo ťažkým horúčkovým ochorením. 

Aktuality 06.07.2020

Pacientom s chorým srdcom pomôže nový prístroj. Je prvým v strednej Európe.

V bratislavskom Centre intervenčnej neurorádiológie a endovaskulárnej liečby CINRE pribudla pre pacientov nová sála, ktorá je vybavená jedinečným prístrojom. Angiografický systém ARTIS icono umožní vďaka špičkovej technológii a umelej inteligencii vyšetriť viac pacientov za kratší čas. CINRE je prvé zdravotnícke zariadenie v strednej Európe, v ktorom bude tento prístroj slúžiť pacientom.

Aktuality 30.06.2020

Ako na alergickú nádchu

K typickým prejavom alergie počas peľovej sezóny patrí nádcha, slzenie očí, svrbenie slizníc, kašeľ, dýchacie ťažkosti, bolesti hrdla. Ako zvládnuť práve alergickú nádchu? Dozviete sa v rade MUDr. Dušany Žinčákovej, primárky oddelenia vnútorného lekárstva Nemocnice Svet zdravia Humenné a imunoalergologička.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO