Aktuality, Svet Zdravia, Trebišov    13.06.2013

Trebišovská nemocnica, člen holdingu Svet zdravia, a.s. má ďalšie nové prístroje

Gastroenterologická ambulancia a gynekologicko-pôrodnícke oddelenie získali vďaka akcionárovi nové moderné prístroje.

Gastroenterologická ambulancia trebišovskej nemocnice dostala nový videokolonoskop a videogastroskop. Tieto prístroje majú svoje nezastupiteľné využitie hlavne pri diagnostike a liečbe chorôb pažeráka, žalúdka, tenkého a hrubého čreva, ako aj ochorení pečene, žlčníka a pankreasu. Prostredníctvom týchto endoskopických prístrojov sa môže realizovať diagnostická aj terapeutická endoskopia a elektívne aj urgentné výkony.

„V posledných desaťročiach sa endoskopické vyšetrovacie metódy dostali na prvé miesto v diagnostike ochorení tráviaceho traktu a umožňujú stále významnejšie možnosti liečebných zákrokov, ktoré by si v minulosti nevyhnutne vyžiadali operáciu so všetkými svojimi rizikami,“ povedala MUDr. Ľubica Oravská.

Hodnota investície predstavuje 23 tisíc Eur.

Gynekologicko – pôrodnicko oddelenie začalo využívať tri nové kardiotokografy, ktorých základnou úlohou je diagnostika akcie srdca plodu a stav svaloviny maternice. Toto vyšetrenie sa vykonáva v druhej polovici tehotenstva a umožňuje zachytenie eventuálneho ohrozenia plodu. Z hľadiska anamnézy sú najviac ohrozené ženy, ktoré už v minulosti porodili dieťa s nízkou pôrodnou hmotnosťou, ženy s vysokým krvným tlakom počas gravidity alebo pri diagnostikovaní zaostávania plodu v raste.

„Frekvencia vyšetrení sa volí individuálne, niekedy stačí 1- krát týždenne, inokedy sa robí aj niekoľkokrát denne, v niektorých prípadoch dokonca nepretržite,“ informoval primár oddelenia MUDr. Martin Buban.

Hodnota jedného takéhoto prístroja sa pohybuje okolo 4,5 tisíc Eur.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 12.12.2019

Pravý duch Vianoc v Nemocnici Svet zdravia Michalovce

Tento rok cítime ducha Vianoc v našej nemocnici obzvlášť silným spôsobom. Stále existuje mnoho dobrých ľudí, ktorí radi venujú či už svoj čas, energiu alebo finančné prostriedky na pomoc dobrej veci.

Aktuality 12.12.2019

Dar pre onkologické oddelenie v Michalovciach

Nemocnica Svet zdravia Michalovce prijala peňažný dar od Ligy proti rakovine z 22. ročníka Dňa narcisov vo výške 1500€ na nákup gynekologického kresla za účelom zlepšenia starostlivosti o onkologického pacienta.

Aktuality 12.12.2019

Nové centrum intervenčnej angiológie

Nemocnica Svet zdravia Michalovce predstavila nové centrum intervenčnej angiológie. Jeho základom je pracovisko s novým biplanárnym angiografom.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO