Aktuality, Prevencia, Prevencia - rakovina prsníka, Trebišov    30.10.2019

Trebišov povedal NIE RAKOVINE

V trebišovskej nemocnici sa uskutočnil osvetový deň na podporu boja proti rakovine prsníka a zvýšenie povedomia u žien o možnosti samovyšetrenia prsníkov.

 

Toto podujatie sa organizovalo v spolupráci s alianciou NIE RAKOVINE, ktoré celý mesiac október venuje ženám a ich vzdelávaniu v samovyšetrení prsníkov a zvyšovaniu ich záujmu o vlastné zdravie.

Neoddeliteľnou súčasťou podujatia bola aj diskusia s onkológmi z trebišovskej nemocnice. Informácii o prevencii, diagnostike a liečbe nikdy nie je dosť, preto bol tento deň určený najmä osvetovej činnosti. Rakovina prsníka sa týka všetkých žien a bez ohľadu na vekovú kategóriu.

Záujem verejnosti bol vysoký a boli sme prekvapení, že šancu vyskúšať si simulátor vyšetrovania prsníkov si vyskúšali aj muži.

Aj touto formou sme chceli ukázať dievčatám a ženám, že začať je potrebné vždy od seba. Všímať si svoje telo, nepodceňovať preventívne prehliadky a dbať o svoje ženské zdravie.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 25.02.2021

Poďakovanie firme Sladučké Ovocie

Firma Sladučké Ovocie s.r.o., podporila zamestnancov rimavskosobotskej všeobecnej nemocnice Svet zdravia, a. s., darovaním čerstvého ovocia, zeleniny a produktov vlastnej výroby.

Aktuality 25.02.2021

Zdravotníci v Dunajskej Strede dostali od pacienta chutný dar

V dunajskostredskej nemocnici dostal tento týždeň personál skutočne milé poďakovanie.

Aktuality 22.02.2021

Vedúca sestra galantskej nemocnice: Častokrát sa musíme ísť vyplakať

Od 7. januára je nemocnica Svet zdravia v Galante reprofilovaná na červenú, teda covidovú nemocnicu. Na oddelení anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti (OAMIS) sa o pacientov s ochorením COVID-19 starajú sestry a lekári v celotelových overaloch, s respirátormi a ochrannými okuliarmi na tvári.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO