Aktuality, Svet Zdravia, Trebišov    13.06.2013

Traumatológovia v Trebišove dostali novú hračku

Na traumatologických operačných sálach v trebišovskej nemocnici začali používať novú multifunkčnú vŕtačku.

Tento moderný prístroj slúži hlavne pri operačnej liečbe zlomenín, zavádzaní Kirschnerových drôtov, či iných poúrazových operáciách. Má funkciu vŕtačky, pílky a frézky. Vŕtačka umožňuje nielen vŕtať skrutky či zavŕtavať drôty, ale dokáže kosti i rezať.

„Nový prístroj je natoľko dokonalý, že na jeho základné „telo s motorom“ stačí len nasadzovať prídavné zariadenia, ktoré umožňujú rôzne činnosti. Veľkou výhodou prístroja je pohon na baterky, nakoľko na operačnej sále sa často vyskytuje voda a preto sú elektrické prístroje na používanie nebezpečné“ hovorí MUDr. Dušan Porubec, primár traumatologického oddelenia.

Vzhľadom na rastúci počet úrazov a neustály rozvoj miniinvazívnej chirurgie, tento prístroj uľahčuje prácu traumatológov a umožňuje rozširovať škálu využitia, čo je v konečnom dôsledku prínosom pre pacientov.

Hodnota takéhoto prístroja sa pohybuje okolo 12 tisíc Eur.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 08.08.2022

Piknik v tráve s laktačnou poradkyňou v galantskej nemocnici

Pri príležitosti Svetového týždňa dojčenia, sa galantská nemocnica rozhodla uskutočniť 1. 8. piknik mamičiek a budúcich mamičiek s laktačnými poradkyňami, ktoré pracujú v nemocnici.

Aktuality 04.08.2022

Piknik v tráve v humenskej nemocnici

Pri príležitosti Svetového týždňa dojčenia sa v humenskej nemocnici, konal piknik v tráve s laktačnou poradkyňou.

Aktuality 04.08.2022

Galantská nemocnica plánuje na jar otvoriť nový urgentný príjem

Nemocnica Svet zdravia Galanta bude mať nový urgentný príjem. Jeho prestavbu pozdržala pandémia COVID-19, no pred letom sa rozsiahla rekonštrukcia už naplno rozbehla. Aktuálne prebiehajú búracie práce a nový urgent by mal byť dokončený do konca tohto roka.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO