Aktuality, Svet Zdravia, Trebišov    13.06.2013

Traumatológovia v Trebišove dostali novú hračku

Na traumatologických operačných sálach v trebišovskej nemocnici začali používať novú multifunkčnú vŕtačku.

Tento moderný prístroj slúži hlavne pri operačnej liečbe zlomenín, zavádzaní Kirschnerových drôtov, či iných poúrazových operáciách. Má funkciu vŕtačky, pílky a frézky. Vŕtačka umožňuje nielen vŕtať skrutky či zavŕtavať drôty, ale dokáže kosti i rezať.

„Nový prístroj je natoľko dokonalý, že na jeho základné „telo s motorom“ stačí len nasadzovať prídavné zariadenia, ktoré umožňujú rôzne činnosti. Veľkou výhodou prístroja je pohon na baterky, nakoľko na operačnej sále sa často vyskytuje voda a preto sú elektrické prístroje na používanie nebezpečné“ hovorí MUDr. Dušan Porubec, primár traumatologického oddelenia.

Vzhľadom na rastúci počet úrazov a neustály rozvoj miniinvazívnej chirurgie, tento prístroj uľahčuje prácu traumatológov a umožňuje rozširovať škálu využitia, čo je v konečnom dôsledku prínosom pre pacientov.

Hodnota takéhoto prístroja sa pohybuje okolo 12 tisíc Eur.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 24.01.2022

Dar pre novorodenecké oddelenie vranovskej nemocnice

Novorodenecké oddelenie nemocnice vo Vranove nad Topľou dostalo do daru výbavu pre novorodencov v podobe zavinovačiek, podbradníkov a detských body.

Aktuality 24.01.2022

Láskavosť cez sladkosť potešila zdravotníkov v humenskej nemocnici

Žiaci zo ZŠ Pugačevova sa spolu s učiteľkami zapojili do sladkej výzvy a v školskej kuchynke napiekli zákusky pre zdravotníkov nemocnice A. Leňa v Humennom.

Aktuality 19.01.2022

Ema a Martin: To boli najčastejšie mená novorodencov v žiarskej nemocnici

V Nemocnici Svet zdravia Žiar nad Hronom sa počas minulého roka uskutočnilo 550 pôrodov. Dievčat sa narodilo viac (285) ako chlapcov (266), dvojičky si domov odniesla iba jedna mamička. Na svet prišlo v žiarskej pôrodnici vlani aj 10 COVID novorodencov.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO