Aktuality, Svet Zdravia    18.11.2020

Transfúzky nemocníc Svet zdravia študentom: Prevetrajte svoje krvinky!

Prevetraj svoje krvinky! Ide o život. Takto vyzývajú hematologicko-transfúziologické oddelenia nemocníc siete Svet zdravia študentov, aby prišli darovať krv.

 

Okrem nich totiž doma ostalo aj veľa darcov krvi, no v nemocniciach siete sa stále operuje a zdravotníci stále potrebujú ošetriť akútnych pacientov. A krvi je málo. Pri príležitosti dňa študentstva preto sieť od 18. novembra do konca mesiaca pozýva študentov na transfúzky. Za darovanie krvi dostanú aj certifikát.

Počet darcov pre pandémiu koronavírusu značne klesol a nemocnice potrebujú doplniť zásoby krvi pre pacientov, u ktorých dochádza k veľkým stratám krvi, napríklad onkologickí pacienti, mamičky s ťažkým pôrodom či akútne úrazy. Nemocnice potrebujú krv všetkých krvných skupín. Osloviť chcú teraz najmä študentov.

Čo dostaneš, ak k nám prídeš darovať krv?

 Dozvieš sa svoju krvnú skupinu.

  • Certifikát s Tvojou krvnou skupinou. Tento si však môžeš zabúdať doma, kopírovať do mobilu koľkokrát len chceš a hoci aj stratiť. Odfoť sa s certifikátom a nezabudni na hashtag #prevetralsomkrvinky
  • Nálepku s Tvojou krvnou skupinou. Daj si ju na mobil či na kartičku poistenca. Aby si vždy hneď vedel Ty aj iní, aká je Tvoja krvná skupina.
  • Dobrý pocit. Ten je na nezaplatenie. A možno Ti dobrý skutok pomôže pri skúške.

Z epidemiologických dôvodov je potrebné sa na darovanie krvi objednať telefonicky. Zoznam nemocníc s odberovými časmi a kontaktmi študenti nájdu na www.procare.sk/darujemkrv/.

Transfúzky budú zároveň počítať, koho príde viac. Pozitívnych alebo negatívnych? A+, 0-, B+, A-? Výsledky budú zverejnené na Facebooku siete nemocníc Svet zdravia.

 Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 23.11.2020

Svetový deň predčasne narodených detí v humenskej nemocnici

17. november je dňom, kedy si okrem nežnej revolúcie pripomíname aj deň, ktorý patrí tým úplne najmenším a najkrehkejším – Svetový deň predčasne narodených detí.

Aktuality 20.11.2020

V humenskej nemocnici prevetrali krvinky

Pri príležitosti dňa študentstva sa v nemocnici A. Leňa v Humennom stretlo viacero prvodarcov aj aktívnych darcov tej najvzácnejšej tekutiny.

Blog 20.11.2020

Ako zvládnuť COVID-19, keď sa liečim doma?

Doma sa lieči väčšina ochorení s ľahkými príznakmi. Pri súčasnom náraste ochorení a preťažení nemocníc, bude čoraz dôležitejšie prekonať ochorenie v domácom prostredí.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO