Aktuality, Svet Zdravia, Dunajská Streda, Galanta, Humenné, Michalovce, Partizánske, Rimavská Sobota, Rožňava, Spišská Nová Ves, Topoľčany, Trebišov, Vranov nad Topľou, Žiar nad Hronom    03.01.2020

Toto sú prvé deti roku 2020 v nemocniciach Svet zdravia!

Niektorým to na svet trvalo dlhšie a nemocnice na nich čakali až do druhého dňa, iné sa narodili už necelé tri hodiny po polnoci. Pozrite si, aké mená dostali prví novorodenci narodení v nemocniciach Sveta zdravia a ktorí z nich to stihli ešte 1. januára.

VRANOV NAD TOPĽOU

V Nemocnici Svet zdravia Vranov nad Topľou sa prvý novorodenec roku 2020 narodil o druhej hodine a 40. minúte. Stalo sa ním dievčatko Anna. Anna vážila pri narodení 3500 gramov a merala 52 centimetrov. Narodila sa 27-ročnej mamičke Veronike z obce Sedliská a stala sa prvým dieťatkom tohto roka narodeným v sieti Svet zdravia.

 

SPIŠSKÁ NOVÁ VES

Prvý novorodenec roku 2020 v spišskonovoveskej nemocnice sa na svet prihlásil o druhej hodine a 55. minúte. Stalo sa ním dievčatko Sára Alexandra. Pri narodení mala miery 50 centimetrov a 3120 gramov. Sára Alexandra sa narodila mamičke Kristíne z Vyšného Slavkova.

 

MICHALOVCE

O piatej hodine a 39. minúte sa v prvý deň roka 2020 ozval detský plač aj z nemocnice novej generácie v Michalovciach. Jej prvým novorodencom sa stalo dievčatko, ktoré dostalo meno Zoya. Zoya pri narodení vážila 3460 gramov a merala 51 centimetrov. Narodila sa mamičke z Veľkých Kapušian.

 

RIMAVSKÁ SOBOTA

V Nemocnici Svet zdravia Rimavská Sobota sa prvý novorodenec roku 2020 narodil o siedmej hodine a 21. minúte. Je ním chlapec Michal. Miško pri narodení meral 50 centimetrov a vážil 2670 gramov. Narodil sa 28-ročnej mamičke Martine z Lučenca.

 

DUNAJSKÁ STREDA

Prvé dieťa roku 2020 sa v dunajskostredskej nemocnici narodilo o 10. hodine a 17. minúte. Na svet prišiel chlapček Nikolas. Vážil 2900 gramov a meral 49 centimetrov. Nikolas sa narodil 21-ročnej mamičke Anikó z obce Vrakúň.

GALANTA

Prvé dieťa narodené tento rok v Nemocnici Svet zdravia Galanta prišlo na svet o 10. hodine a 32. minúte. Je ním dievčatko Melany. Melany váži 3650 gramov a meria 51 centimetrov. Jej 38-ročná mamička Andrea pochádza z obce Čierna Voda.

 

ŽIAR NAD HRONOM

Prvým novorodencom tohto roka v žiarskej nemocnici sa stalo dievčatko Linda. Prišla na svet dnes o 12. hodine a 20. minúte. Linda váži 3050 gramov a meria 49 centimetrov. Narodila sa 36-ročnej mamičke Zuzane z Banskej Štiavnice.

 

HUMENNÉ

V humenskej nemocnici sa na svet prvý novorodenec prihlásil o 12. hodine a 56. minúte. Na svet prišlo dievčatko Tamara. Vážila 3520 gramov a merala 50 centimetrov. Tamarka sa narodila mamičke zo Svidníka.

 

TOPOĽČANY

V topoľčianskej nemocnici sa na svet prvý novorodenec prihlásil o 16.10 hod. Stal sa ním chlapček Ján. Janko vážil pri narodení 3740 gramov a meral 51 centimetrov. Mamička je z obce Volkovce.

TREBIŠOV

Trebišovská nemocnica si na svojho prvého novorodenca roku 2020 musela počkať do 2. januára. Mamičke Mariane sa o 8.15 h narodil chlapček, ktorému dali meno Darius. Darius pri narodení vážil 2750 gramov a meral 48 centimetrov.

ROŽŇAVA

Aj nemocnica v Rožňave si na svojho prvého novorodenca roku 2020 počkala do 2. januára. Narodil sa o 8.40 hod. Na svet prišlo dievčatko, ktoré dostalo meno Laura. Laura pri narodení vážila 2620 gramov a merala 48 centimetrov. Narodila sa 28-ročnej mamičke Janke z obce Pača.

 

PARTIZÁNSKE

Druhého januára zaznel prvý detský plač aj v partizánskej nemocnici. Chlapček Jakub sa prihlásil na svet o 17.50 hod. Pri narodení vážil 3330 gramov a meral 53 centimetrov. Jakubko sa narodil 35-ročnej mamičke Kataríne z obce Veľké Bedzany.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 04.10.2022

Hygiena rúk na základných školách

Nemocnica Svet zdravia Michalovce v spolupráci so Základnou školou Žbince pripravili pre žiakov 1. a 2. stupňa prednášky o hygiene rúk pod vedením nemocničnej epidemiologičky MVDr. Dáši Vlčokovej.

Aktuality 04.10.2022

Cena Trnavského samosprávneho kraja

Dňa 27. septembra 2022 sa v Divadle Jána Palárika v Trnave uskutočnilo slávnostné odovzdávanie Ceny Trnavského samosprávneho kraja. Cena TTSK sa každoročne udeľuje za mimoriadny prínos k rozvoju kraja.

Aktuality 29.09.2022

Cvičenie na urgentnom príjme Nemocnice Svet zdravia Michalovce

Na urgentnom príjme Nemocnice Svet zdravia Michalovce prebehlo cvičenie udalosti s hromadným postihnutím osôb, kedy bola simulovaná zrážka štyroch osobných motorových vozidiel. Ráno 7:45 hod. bol dispečingom hlásený celkový počet desiatich zranených osôb. Rolu figurantov/zranených osôb zohrali študenti Strednej zdravotníckej školy v Michalovciach. Pre umocnenie celkového efektu prebehlo v ranných hodinách aj traumatické líčenie, kde sa jednotlivé simulované zranenia pretavili do vernej podoby. Cvičenie udalosti s hromadným postihnutím osôb sa uskutočnilo za plnej prevádzky a o konaní cvičenia boli vopred informovaní len organizátori. 

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Odteraz si môžete pohodlne a kedykoľvek online rezervovať termín u lekára, zaregistrovať svoj príchod do polikliniky, uhrádzať platby, chatovať s agentom call centra a ešte omnoho viac.

 

Nová Klientska zóna

VIAC INFO