Aktuality, Svet Zdravia, Topoľčany    01.08.2018

Topoľčianska pôrodnica je podľa mamičiek najlepšia v kraji

Pôrodnica v Nemocnici Svet zdravia Topoľčany sa stala podľa mamičiek jednotkou v Nitrianskom kraji. V prieskume, ktorý pripravil Health Policy Institute v spolupráci s portálom www.rodinka.sk, ju mamičky zaradili na prvé miesto. Pôrodnica získala v hodnotení 88,6 percenta.

 

Na portáli www.sprievodca-porodnicami.sk hodnotilo slovenské pôrodnice od vlaňajšieho augusta do konca mája tohto roku takmer 3000 mamičiek, ktoré odpovedali na celkovo 14 otázok. Hodnotili pritom predpôrodnú prípravu, súkromie počas pôrodu, ochotu personálu reagovať na ich potreby,  možnosť blízkej osoby pri pôrode, vybavenie oddelenia, odbornosť personálu či následnú starostlivosť o bábätko.

„V októbri minulého roku sa nám podarilo v novovytvorených priestoroch rozbehnúť predpôrodnú prípravu, ktorú vedie certifikovaná pôrodná asistentka. Mamičky si rovnako môžu spolu so zdravotníckym personálom pred pôrodom vytvoriť svoj individuálny pôrodný plán. Aj to zrejme prispelo k pozitívnemu hodnoteniu mamičiek, z čoho sa veľmi tešíme a budeme sa snažiť naďalej zlepšovať,“ reagoval riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Topoľčany Viktor Dudáš.

topoľčianskej nemocnici sa minulý rok narodilo 536 detí. V porovnaní s predchádzajúcim rokom si pôrodnica udržala svoje čísla pôrodnosti, v roku 2016 sa v nej uskutočnilo 526 pôrodov. Dievčat (52 percent) prišlo na svet viac ako chlapcov a dve mamičky si domov odniesli aj dvojičky. Medzi najčastejšími dievčenskými menami, aké rodičia dávali svojim novorodencom, boli Laura, Nela a Nina. U chlapcov dominovali mená ako Samuel, Tomáš a Tobias

Topoľčianska nemocnica rodičkám ponúka aj alternatívne polohy pri pôrode či pôrod do vody. Uplatňuje tiež bonding a rooming in.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 21.05.2019

V trebišovskej nemocnici zaviedli novinku na tlmenie bolesti pri pôrode

Pôrodné bolesti môžu závisieť už iba od jediného gombíka. V Nemocnici Svet zdravia Trebišov zaviedli revolučnú novinku, ktorá pomáha budúcej mamičke tlmiť bolesti pri kontrakciách. Ako prví a jediní na Slovensku začali pri pôrode rodičky využívať liek remifentanil. Ten si budúca mamička dávkuje sama pomocou pumpy a vtedy, keď to potrebuje. Úľavu pritom pocíti do 30 sekúnd a trvá dve minúty.

Blog 21.05.2019

Aké zdravotné benefity má darovanie krvi?

Darovaním krvi nepomáhame len iným, ale do určitej miery aj sebe. Prispieva k regenerácii organizmu či zvyšuje odolnosť organizmu.

Aktuality 21.05.2019

Psychiatrický a neurologický deň

Viac ako stovka lekárov a zdravotných sestier sa zúčastnila 16. mája v rimavskosobotskej nemocnici na Psychiatrickom a neurologickom dni pri príležitosti 135. výročia založenia nemocnice.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO