Aktuality, Svet Zdravia, Topoľčany    01.08.2018

Topoľčianska pôrodnica je podľa mamičiek najlepšia v kraji

Pôrodnica v Nemocnici Svet zdravia Topoľčany sa stala podľa mamičiek jednotkou v Nitrianskom kraji. V prieskume, ktorý pripravil Health Policy Institute v spolupráci s portálom www.rodinka.sk, ju mamičky zaradili na prvé miesto. Pôrodnica získala v hodnotení 88,6 percenta.

 

Na portáli www.sprievodca-porodnicami.sk hodnotilo slovenské pôrodnice od vlaňajšieho augusta do konca mája tohto roku takmer 3000 mamičiek, ktoré odpovedali na celkovo 14 otázok. Hodnotili pritom predpôrodnú prípravu, súkromie počas pôrodu, ochotu personálu reagovať na ich potreby,  možnosť blízkej osoby pri pôrode, vybavenie oddelenia, odbornosť personálu či následnú starostlivosť o bábätko.

„V októbri minulého roku sa nám podarilo v novovytvorených priestoroch rozbehnúť predpôrodnú prípravu, ktorú vedie certifikovaná pôrodná asistentka. Mamičky si rovnako môžu spolu so zdravotníckym personálom pred pôrodom vytvoriť svoj individuálny pôrodný plán. Aj to zrejme prispelo k pozitívnemu hodnoteniu mamičiek, z čoho sa veľmi tešíme a budeme sa snažiť naďalej zlepšovať,“ reagoval riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Topoľčany Viktor Dudáš.

topoľčianskej nemocnici sa minulý rok narodilo 536 detí. V porovnaní s predchádzajúcim rokom si pôrodnica udržala svoje čísla pôrodnosti, v roku 2016 sa v nej uskutočnilo 526 pôrodov. Dievčat (52 percent) prišlo na svet viac ako chlapcov a dve mamičky si domov odniesli aj dvojičky. Medzi najčastejšími dievčenskými menami, aké rodičia dávali svojim novorodencom, boli Laura, Nela a Nina. U chlapcov dominovali mená ako Samuel, Tomáš a Tobias

Topoľčianska nemocnica rodičkám ponúka aj alternatívne polohy pri pôrode či pôrod do vody. Uplatňuje tiež bonding a rooming in.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 07.12.2018

Tradičná Mikulášska oslava v galantskej nemocnici

Mikuláš ako obvykle v deň svojho veľkého sviatku neobišiel ani galantskú nemocnicu a detičky, ktoré sú v nej hospitalizované aj v tomto období. Vedenie nemocnice, spoločne s vedením Oddelenia pediatrie a jeho zamestnancami, pripravili na podnet Občianskeho združenia Templars Slovakia, parádnu Mikulášsku oslavu.

Mikuláš v Nemocnici Svet zdravia Michalovce

Aktuality 07.12.2018

Mikuláš v michalovskej nemocnici

Prišiel aj k nám! Spolu s anjelom a čertom! V stredu 5. decembra potešil detských pacientov na oddelení pediatrie a vo štvrtok 6. decembra dokonca aj pacientov na oddelení dlhodobo chorých a geriatrie.

Nemocnica Svet zdravia Dunajská Streda odštartovala dobrovoľnícky projekt Krajší deň

Aktuality 07.12.2018

Pacientom v dunajskostredskej nemocnici sa budú venovať dobrovoľníci

Prečítajú im noviny, vypočujú trápenia, zahrajú sa spoločenské hry alebo len budú mlčky nablízku. Detským a starším pacientom v Nemocnici Svet zdravia Dunajská Streda budú chvíle strávené v nemocnici spríjemňovať dobrovoľníci. Dunajskostredská nemocnica totiž slávnostne odštartovala projekt dobrovoľníckych centier Krajší deň a stala sa tak desiatou v sieti Svet zdravia, ktorá sa doň oficiálne zapojila. Ambasádorom Krajšieho dňa v Dunajskej Strede sa stal spevák Tomáš Bezdeda. Počas slávnostného otvorenia pritom nechýbal ani Mikuláš, ktorý obdaroval deti aj starších a práve dobrovoľníci sa stali jeho pomocníkmi.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO