Polikliniky ProCare 0907 888 999
Nemocnice Svet zdravia 055 / 327 7777
Kontakty Klientská zóna
Aktuality, Topoľčany    01.06.2022

Topoľčianska nemocnica otvorila vynovené pediatrické oddelenie

Nová detská herňa, vynovené čakárne aj ambulancie či zvieratká na detských pacientskych izbách a nástenných tapetách. Takto teraz vyzerá zrekonštruované pediatrické oddelenie Nemocnice Svet zdravia Topoľčany, ktoré slávnostne otvorili práve dnes na Medzinárodný deň detí. Najmenším pacientom prišiel zaspievať aj Tomáš Bezdeda.

 

„Veľmi ma teší, že práve dnes na deň detí otvárame vynovené pediatrické oddelenie. V našej nemocnici sa snažíme všetkým pacientom poskytovať tú najkvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť. Vynovením oddelenia zvýšime bezpečnosť detských pacientov a rovnako tak aj ich pohodlie. Renovačné práce trvali približne mesiac a náklady na nich dosiahli zhruba 50-tisíc eur,“ uviedol Viktor Dudáš, riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Topoľčany.

Pediatrické oddelenie prešlo zmenami doslova od stropov po podlahy. Okrem nich sa vymenili okná, vymaľovali všetky priestory a na oddelení pribudlo nové vybavenie či nábytok. Vynovili sa aj ambulancie a čakárne a pribudla detská herňa, v ktorej si malí pacienti budú môcť počas hospitalizácie skrátiť čas kreslením či inými hrami.

 „Vďaka vynoveným priestorom sme pre detičky vytvorili prostredie, ktoré bude mať pozitívny vplyv aj na ich liečbu. Hospitalizácia v nemocnici je náročná aj pre dospelého človeka, pre deti obzvlášť. Práve preto je veľmi podstatné, aby sa malí pacienti cítili čo najpríjemnejšie a pobyt v nemocnici tak zvládali ľahšie,“ hovorí Marta Moravčíková, primárka pediatrického oddelenia Nemocnice Svet zdravia Topoľčany.

Obnova padiatrického oddelenia v Topoľčanoch

Len počas minulého, pandemického roka sa na pediatrickom oddelení uskutočnilo 650 hospitalizácií a približne 1700 malých pacientov ošetrili v pediatrických ambulanciách. Pediatrické oddelenie má k dispozícii 30 lôžok v 13-tich izbách. Po novom si ich deti rozpoznajú podľa zvieratka na dverách i nástennej tapete. Nové motívy zútulňujú prostredie a vytvárajú príjemnejšiu atmosféru.

Spríjemniť čas a obveseliť detských pacientov na oddelenie chodia aj dobrovoľníci v rámci projektu Krajší deň. Ambasádorom dobrovoľníckeho centra v topoľčianskej nemocnici je Tomáš Bezdeda, ktorý prišiel deti potešiť piesňou aj na deň detí. Okrem toho všetky deti v nemocnici dostali balíčky s ovocím, sladkosťou, pomôckami na kreslenie, ale hlavne s medailou za svoju statočnosť pri hospitalizácii.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 26.05.2023

Celoslovenská konferencia – Dunajskostredský deň ošetrovateľstva

V Dunajskej Strede sa pri príležitosti medzinárodného dňa sestier tohto roku uskutočnila už po šiesty krát celoslovenská konferencia, pod názvom Dunajskostredský deň ošetrovateľstva ktorej ústrednou témou bola „Naše sestry, Naša budúcnosť“. Sme nesmierne radi, že sme sa zišli v takom hojnom počte a za účasti prednášajúcich zabezpečili vysokú úroveň. Hlavnými témami konferencie boli – Právne rozmery pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti, Oddanosť, odbornosť, rozvoj – naša každodenná hnacia sila a Komunikácia lieči.

Aktuality 26.05.2023

Slávnostné odkrytie lavičky v nemocničnom parku Svet zdravia Galanta

Dňa 26.5 sme v spolupráci s OZ Templars Slovakia a mestom Galanta odkryli ďalšiu lavičku osobnosti, ktorá je tentokrát umiestnená do nemocničného parku pri knižnej búdke. Lavička je venovaná zosnulému MUDr. Dušanovi Čimovi, CSc., ktorý v našej nemocnici pôsobil od roku 1961 ako poverený výkonom funkcie riaditeľa a od roku 1977 bol menovaný prvým riaditeľom NsP Galanta II. typu. V roku 1981 sa otvorila lôžková časť nemocnice a zároveň sa stal aj primárom traumatologického oddelenia. V nemocnici pracoval do roku 1995, kedy sa zo zdravotných dôvodov musel vzdať svojej práce.

Aktuality 26.05.2023

Mesiac máj lásky čas & deň matiek 2023

Pri príležitosti mesiaca máj - lásky čas a dňa matiek pripravili Katka, Boženka, Anka, Anička, Zuzana, Eva a Marienka dobrovoľníčky z dobrovoľníckeho centra Krajší deň v Trebišove milú pozornosť - vlastnoručne upečené a ozdobené perníčky pre každého pacienta.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Odteraz si môžete pohodlne a kedykoľvek online rezervovať termín u lekára, zaregistrovať svoj príchod do polikliniky, uhrádzať platby, chatovať s agentom call centra a ešte omnoho viac.

 

Nová Klientska zóna

VIAC INFO