Aktuality, Topoľčany    01.06.2022

Topoľčianska nemocnica otvorila vynovené pediatrické oddelenie

Nová detská herňa, vynovené čakárne aj ambulancie či zvieratká na detských pacientskych izbách a nástenných tapetách. Takto teraz vyzerá zrekonštruované pediatrické oddelenie Nemocnice Svet zdravia Topoľčany, ktoré slávnostne otvorili práve dnes na Medzinárodný deň detí. Najmenším pacientom prišiel zaspievať aj Tomáš Bezdeda.

„Veľmi ma teší, že práve dnes na deň detí otvárame vynovené pediatrické oddelenie. V našej nemocnici sa snažíme všetkým pacientom poskytovať tú najkvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť. Vynovením oddelenia zvýšime bezpečnosť detských pacientov a rovnako tak aj ich pohodlie. Renovačné práce trvali približne mesiac a náklady na nich dosiahli zhruba 50-tisíc eur,“ uviedol Viktor Dudáš, riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Topoľčany.

Pediatrické oddelenie prešlo zmenami doslova od podlahy. Okrem nich sa vymenili okná, vymaľovali všetky priestory a na oddelení pribudlo nové vybavenie či nábytok. Vynovili sa aj ambulancie a čakárne a pribudla detská herňa, v ktorej si malí pacienti budú môcť počas hospitalizácie skrátiť čas kreslením či inými hrami.

 „Vďaka vynoveným priestorom sme pre detičky vytvorili prostredie, ktoré bude mať pozitívny vplyv aj na ich liečbu. Hospitalizácia v nemocnici je náročná aj pre dospelého človeka, pre deti obzvlášť. Práve preto je veľmi podstatné, aby sa malí pacienti cítili čo najpríjemnejšie a pobyt v nemocnici tak zvládali ľahšie,“ hovorí Marta Moravčíková, primárka pediatrického oddelenia Nemocnice Svet zdravia Topoľčany.

Len počas minulého, pandemického roka sa na pediatrickom oddelení uskutočnilo 650 hospitalizácií a približne 1700 malých pacientov ošetrili v pediatrických ambulanciách. Pediatrické oddelenie má k dispozícii 30 lôžok v 13-tich izbách. Po novom si ich deti rozpoznajú podľa zvieratka na dverách i nástennej tapete. Nové motívy zútulňujú prostredie a vytvárajú príjemnejšiu atmosféru.

Spríjemniť čas a obveseliť detských pacientov na oddelenie chodia aj dobrovoľníci v rámci projektu Krajší deň. Ambasádorom dobrovoľníckeho centra v topoľčianskej nemocnici je Tomáš Bezdeda, ktorý prišiel deti potešiť piesňou aj na deň detí. Okrem toho všetky deti v nemocnici dostali balíčky s ovocím, sladkosťou, pomôckami na kreslenie, ale hlavne s medailou za svoju statočnosť pri hospitalizácii.

 

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 10.08.2022

Sieť polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia sa rozširuje o špecializované pracovisko Sportclinic

V sieti polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia pribudlo nové pracovisko. Najnovším členom sa stala bratislavská športová klinika Sportclinic, ktorá sa venuje nielen vrcholovým, ale už aj rekreačným športovcom. V rámci polikliník ProCare ide o 14. pracovisko siete.

Aktuality 10.08.2022

Vo svidníckej a stropkovskej nemocnici vyrobili dobrovoľníci pre pacientov vejáre

Pacienti vo svidníckej a stropkovskej nemocnici dostali vlastnoručne vyrobené vejáre. Vytvorili ich pre nich dobrovoľníci nemocničného projektu Krajší deň, aby najmä starším pacientom spríjemnili horúce letné dni. Dobrovoľníci pre pacientov vyrobili až päť desiatok vejárov.

Aktuality 08.08.2022

Piknik v tráve s laktačnou poradkyňou v galantskej nemocnici

Pri príležitosti Svetového týždňa dojčenia, sa galantská nemocnica rozhodla uskutočniť 1. 8. piknik mamičiek a budúcich mamičiek s laktačnými poradkyňami, ktoré pracujú v nemocnici.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO