Aktuality, Topoľčany    01.06.2022

Topoľčianska nemocnica otvorila vynovené pediatrické oddelenie

Nová detská herňa, vynovené čakárne aj ambulancie či zvieratká na detských pacientskych izbách a nástenných tapetách. Takto teraz vyzerá zrekonštruované pediatrické oddelenie Nemocnice Svet zdravia Topoľčany, ktoré slávnostne otvorili práve dnes na Medzinárodný deň detí. Najmenším pacientom prišiel zaspievať aj Tomáš Bezdeda.

„Veľmi ma teší, že práve dnes na deň detí otvárame vynovené pediatrické oddelenie. V našej nemocnici sa snažíme všetkým pacientom poskytovať tú najkvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť. Vynovením oddelenia zvýšime bezpečnosť detských pacientov a rovnako tak aj ich pohodlie. Renovačné práce trvali približne mesiac a náklady na nich dosiahli zhruba 50-tisíc eur,“ uviedol Viktor Dudáš, riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Topoľčany.

Pediatrické oddelenie prešlo zmenami doslova od podlahy. Okrem nich sa vymenili okná, vymaľovali všetky priestory a na oddelení pribudlo nové vybavenie či nábytok. Vynovili sa aj ambulancie a čakárne a pribudla detská herňa, v ktorej si malí pacienti budú môcť počas hospitalizácie skrátiť čas kreslením či inými hrami.

 „Vďaka vynoveným priestorom sme pre detičky vytvorili prostredie, ktoré bude mať pozitívny vplyv aj na ich liečbu. Hospitalizácia v nemocnici je náročná aj pre dospelého človeka, pre deti obzvlášť. Práve preto je veľmi podstatné, aby sa malí pacienti cítili čo najpríjemnejšie a pobyt v nemocnici tak zvládali ľahšie,“ hovorí Marta Moravčíková, primárka pediatrického oddelenia Nemocnice Svet zdravia Topoľčany.

Len počas minulého, pandemického roka sa na pediatrickom oddelení uskutočnilo 650 hospitalizácií a približne 1700 malých pacientov ošetrili v pediatrických ambulanciách. Pediatrické oddelenie má k dispozícii 30 lôžok v 13-tich izbách. Po novom si ich deti rozpoznajú podľa zvieratka na dverách i nástennej tapete. Nové motívy zútulňujú prostredie a vytvárajú príjemnejšiu atmosféru.

Spríjemniť čas a obveseliť detských pacientov na oddelenie chodia aj dobrovoľníci v rámci projektu Krajší deň. Ambasádorom dobrovoľníckeho centra v topoľčianskej nemocnici je Tomáš Bezdeda, ktorý prišiel deti potešiť piesňou aj na deň detí. Okrem toho všetky deti v nemocnici dostali balíčky s ovocím, sladkosťou, pomôckami na kreslenie, ale hlavne s medailou za svoju statočnosť pri hospitalizácii.

 

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 08.12.2022

Koledy vo vranovskej pôrodnici

Hrajúcou pôrodnicou v nemocnici Svet zdravia Vranov nad Topľou sa dnes niesli koledy a uspávanky.

Aktuality 08.12.2022

Mikuláš v Topoľčanoch

Mikuláš v Topoľčanoch a pomoc pri zdobení toriet pre detských pacientov od pani, ktorá takýmto spôsobom spestrila príchod Mikuláša.

Aktuality 08.12.2022

Odborný seminár pre sestry a pôrodné asistentky

V tomto predvianočnom období zorganizovala Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek v spolupráci s vranovskou nemocnicou v rámci sústavného vzdelávania odborný seminár pre sestry a pôrodné asistentky.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Odteraz si môžete pohodlne a kedykoľvek online rezervovať termín u lekára, zaregistrovať svoj príchod do polikliniky, uhrádzať platby, chatovať s agentom call centra a ešte omnoho viac.

 

Nová Klientska zóna

VIAC INFO