Aktuality, Galanta, Mammacentrum, Trebišov, Vranov nad Topľou    30.09.2019

TOP LEKÁR NA SLOVENSKU 2019

Odborný týždenník Zdravotnícke noviny aj tento rok už po piatykrát vyhlásil anketu TOP lekár na Slovensku vo viacerých kategóriách. Sieť nemocníc a polikliník ProCare a Svet zdravia sa do nej s radosťou zapojila a na základe nominácií z jednotlivých entít do ankety prihlásila deviatich výborných špecialistov. Piati lekári boli mimoriadne úspešní a stali sa víťazmi vo svojich kategóriách, medicínskych odboroch. Blahoželáme.

 

UROLÓGIA

MUDr. ONDREJ HAJDÚK, primár urologického oddelenia Nemocnica Svet zdravia Galanta

MUDr. ONDREJ HAJDÚK

primár urologického oddelenia Nemocnica Svet zdravia Galanta

Vďaka jeho pracovitosti, svedomitosti a odbornej erudovanosti dosahuje oddelenie výborné výsledky na poli diagnostiky a operatívy, a to aj napriek dlhodobo nepriaznivej personálnej situácii. MUDr. O. Hajdúk, ktorý galantskú urológiu vedie posledných 13 rokov, je v pravom zmysle slova dušou oddelenia. Svoje organizačné schopnosti preukázal tiež v situácii, keď bolo potrebné spojiť chirurgiu a urológiu do spoločného klastra s lepším využitím priestorových aj personálnych možností nemocnice. Pracovisko vďaka nemu odborne napreduje a poskytuje služby nad rámec regiónu.

 

 

OFTALMOLÓGIA

MUDr. MÁRIA HURČÍKOVÁ, primárka očnej JZS, hlavná lekárka siete ProCare a Svet zdravia pre oftalmológiu Nemocnica Svet zdravia Trebišov

MUDr. MÁRIA HURČÍKOVÁ

primárka očnej JZS, hlavná lekárka siete ProCare a Svet zdravia pre oftalmológiu Nemocnica Svet zdravia Trebišov

Očná JZS pod vedením pani primárky vykoná ročne do 3 500 výkonov, z toho približne 2 000 operácií sivého zákalu (katarakty), čím pracovisko v počte operácií každoročne zastáva popredné miesta v celoslovenských rebríčkoch. Vyhľadávajú ho nielen pacienti z celého južného Zemplína, ale aj z ďalších slovenských okresov a vďaka pani primárke a vysokej úrovni zdravotnej starostlivosti si roky drží svoje dobré meno. V minulosti sa očná JZS stala druhým najlepším pracoviskom na Slovensku s najvyšším počtom vykonaných operácií katarakty za rok.

 

 

GERIATRIA

MUDr. MARÍNA ROMANOVÁ, primárka doliečovacieho oddelenia Nemocnica Svet zdravia Vranov nad Topľou

MUDr. MARÍNA ROMANOVÁ

primárka doliečovacieho oddelenia Nemocnica Svet zdravia Vranov nad Topľou

Riadi sa slovami, že skutok bez lásky sám osebe nič neosoží, a aj preto sa už viac ako 20 rokov stará o pacientov v náročnom doliečovacom oddelení vranovskej nemocnice hlavne s veľkým srdcom. Svojím empatickým prístupom a každodenným úsmevom na tvári vlieva chorým optimizmus, silu a útechu v ich neľahkej situácii a za jej výnimočnosť v tomto smere ju oceňujú nielen pacienti, ale tiež kolegovia. Neustále sa pritom snaží zlepšovať starostlivosť o starších ľudí, preto sa aktívne podieľala aj na založení Domu ošetrovateľskej starostlivosti vo vranovskej nemocnici. Je predsedníčkou Spolku lekárov SLS vo Vranove nad Topľou a námestníčkou vranovskej nemocnice pre liečebno-preventívnu starostlivosť.

 

 

CHIRURGIA

MUDr. IVAN TURČAN, PhD., primár onkochirurgického oddelenia Mammacentra sv. Agáty v Banskej Bystrici

MUDr. IVAN TURČAN, PhD.

primár onkochirurgického oddelenia Mammacentra sv. Agáty v Banskej Bystrici

Podieľal sa na založení banskobystrického mammacentra ako prvej špecializovanej nemocnice na diagnostiku a liečbu rakoviny prsníka svojho druhu na Slovensku. Je vysoko erudovaným špecialistom, ktorý si neustále dopĺňa svoje vedomosti, zavádza do chirurgie prsníka nové onkoplastické postupy pre lepší estetický výsledok, no je hlavne lekárom s ľudským a empatickým prístupom ku pacientovi. Prednáša, je autorom odborných publikácií a pod jeho odborným vedením získalo mammacentrum plnohodnotné členstvo v prestížnej sieti Breast Centres Network i popredné umiestnenia v pacientskych rebríčkoch.

 

RÁDIOLÓGIA

MUDr. IVAN VULEV, PhD., MPH, FCIRSE

medicínsky riaditeľ, intervenčný rádiológ a neurorádiológ CINRE Bratislava

Je jedným z najlepších intervenčných rádiológov a mnohí ho označujú za kapacitu európskeho formátu. Zaslúžil sa o vznik odboru intervenčnej rádiológie na Slovensku. Je spoluzakladateľom Spoločnosti  kardiovaskulárnej a intervenčnej rádiológie pri Slovenskej lekárskej spoločnosti, získal prestížne ocenenie Európskej spoločnosti pre kardiovaskulárnu a intervenčnú rádiológiu (CIRSE). Dnes má CINRE, nemocnica a centrum, kde pôsobí, 160 zamestnancov a 60 lôžok. Chcú sa ďalej rozvíjať, zavádzať nové liečebné postupy a inovácie v intervenčnej liečbe, pomáhať a rozvíjať sa ďalej na úrovni doby.

 Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Michalovská nemocnica oslavuje druhé narodeniny

Aktuality 16.01.2020

Michalovská nemocnica oslavuje druhé narodeniny

Nemocnica novej generácie Svet zdravia Michalovce, ktorá privítala prvých pacientov v decembri 2017, oslavuje svoje druhé narodeniny. Za prvé dva roky svojej prevádzky v nej hospitalizovali 37-tisíc pacientov, lekári uskutočnili vyše 14-tisíc operácií a centrálna prípravovňa liekov vydala asi 570-tisíc kusov tabliet. Medziročne operačné výkony za rok 2018 (6625) a 2019 (7927) narástli o takmer 20 percent. V nemocnici tiež pribudlo viacero nových medicínskych odborov a mnohé ďalšie sa výrazne rozvinuli. Aj preto minulý rok dokázala prilákať rekordný počet  absolventov a personál nemocnice posilnilo už mnoho odborníkov z celého Slovenska, ktorí sa rozhodli v nej pôsobiť.

MUDr. Slezáková Júlia - nutrution day

Aktuality 15.01.2020

Nemocnica v Rimavskej Sobote sa ako prvá na Slovensku zúčastnila celosvetovej iniciatívy Nutrition Day

Nutrition Day (nDay) je celosvetová iniciatíva zameraná na boj proti podvýžive v zdravotníckych zariadeniach.

Aktuality 15.01.2020

Betlehémske svetlo v nemocnici vo Svidníku nechýbalo ani tieto Vianoce

Pred rokom to bol nápad, teraz sa z toho pomaly stáva tradícia. Dobrovoľníci z Dobrovoľníckeho centra Krajší deň vo Svidníku už druhý krát priniesli do nemocnice Betlehémske svetlo.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO