Aktuality, Vranov nad Topľou    08.04.2020

Technická univerzita Košice darovala vranovskej nemocnici desať ochranných 3D štítov

V týchto tažkých časoch sa ľudia vedia zomknúť pre dobrú vec ešte o čosi viac ako po bežné dni.

 

Príkladom je aj veľmi milé gesto od kolegov z Technickej univerzity v Košiciach, medzi ktorými bol aj Ing. Jozef Török, PhD., rodák z vranovského okresu. Vranovskej nemocnici darovali desať kusov ochranných štítov, a tieto konkrétne išli pre personál na neurologické oddelenie.

Päť kolegov z univerzity začalo vyrábať štíty najprv doma, individuálne, neskôr sa spojili a začali vyrábať ochranné štíty spoločne. Vyrábajú ich na štrnástich 3D tlačiarniach, denne ich vytlačia okolo 60 kusov. Vytlačenie jedného štítu trvá dve až tri hodiny. Ako materiál používajú tzv. PETG plast, no v prípade potreby sú pripravení štíty podľa požadaviek upraviť. Záujem je samozrejme enormný, preto sa snažia zatiaľ rozdať menej kusov väčšiemu počtu nemocníc. Zameriavajú sa hlavne na zdravotnícke zariadenia na východe republiky, no štíty vyrábajú aj pre západ Slovenska.

Touto cestou im v mene Vranovskej nemocnice chceme veľmi pekne poďakovať.

Ďakujeme!Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 08.07.2020

Dobrovoľníci v nemocnici Partizánske

Aktuality 08.07.2020

Grantová podpora z Nadácie Penta pre galantskú nemocnicu

Galantská nemocnica sa v spolupráci s Občianskym združením Templars Slovakia uchádzala začiatkom roka 2020 o grantovú podporu z Nadácie Penta.

Aktuality 06.07.2020

Pacientom s chorým srdcom pomôže nový prístroj. Je prvým v strednej Európe.

V bratislavskom Centre intervenčnej neurorádiológie a endovaskulárnej liečby CINRE pribudla pre pacientov nová sála, ktorá je vybavená jedinečným prístrojom. Angiografický systém ARTIS icono umožní vďaka špičkovej technológii a umelej inteligencii vyšetriť viac pacientov za kratší čas. CINRE je prvé zdravotnícke zariadenie v strednej Európe, v ktorom bude tento prístroj slúžiť pacientom.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO