Aktuality, Svet Zdravia, Krajší deň Svidník, Svidník    10.04.2019

Svidnícka nemocnica oceňuje statočnosť malých pacientov medailami

Na pediatrickom oddelení svidníckej nemocnice odštartovali dobrovoľníci Krajšieho dňa v spolupráci s personálom novú tradíciu. Každého detského pacienta pri prepustení do domáceho liečenia ocenia za statočnosť, ktorú prejavil počas hospitalizácie v nemocnici. Domov si tí najmenší odnesú medailu.

 

„Pre väčšinu z nás je hospitalizácia v nemocnici náročná, bez blízkych a so zdravotným problémom. Ešte o  niečo horšie to znášajú deti, pre ktoré je priestor nemocnice nový a môže na nich pôsobiť stresujúco. Nachádzajú sa v cudzom prostredí a musia podstupovať vyšetrenia, ktoré sú pre nich zaťažujúce a nikdy predtým ich nezažili,“ hovorí Ivana Vojtašeková, sociálna pracovníčka a koordinátorka dobrovoľníckeho projektu Krajší deň vo svidníckej nemocnici.

Keďže všetky hospitalizované deti preukazujú svoju maximálnu statočnosť, nemocnica s dobrovoľníkmi sa ich rozhodla odmeniť medailou za statočnosť.  Už pri prvom odovzdávaní medaily sa personál  stretol s veľkým úspechom u  detských pacientov.

Dobrovoľníci v rámci projektu Krajší deň pôsobia vo svidníckej nemocnici od jesene minulého roku. Pomáhajú detským a starším pacientom spríjemniť im chvíle strávené v nemocnici. Prečítajú im noviny, vypočujú trápenia, zahrajú sa spoločenské hry alebo len budú mlčky na blízku. Celý priebeh návštevy je pritom prispôsobený predstavám a zdravotnému stavu pacientov. Ambasádorom Krajšieho dňa vo Svidníku je spevák Tomáš Bezdeda.

Viac informácií o projekte nájdete na www.krajsi-den.sk.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 16.08.2019

Nemocnica v Dunajskej Strede štartuje rozsiahlu prestavbu: Bude mať moderný urgentný príjem

Nemocnica Svet zdravia Dunajská Streda štartuje rozsiahlu prestavba. Za vyše 3,5 milióna eur vznikne v jej priestoroch moderný urgentný príjem, prebudovať plánuje i jednotky intenzívnej starostlivosti a chirurgické traumatologické oddelenie pretvoriť na spoločný klaster. Do nemocnice tiež pribudne nové medicínske vybavenie a pacienti získajú v izbách vyšší komfort. Investícia je financovaná z eurofondov a spolufinancovaná z prostriedkov siete Svet zdravia.

Aktuality 14.08.2019

Galantské trhy 2019

Jednou z najobľúbenejších udalostí obyvateľov mesta Galanta a blízkeho okolia sú každoročne sa konajúce Galantské trhy. Tento rok išlo už o 35. ročník a konali sa od 8. – 10. 8. 2019

Aktuality 09.08.2019

O prácu v nemocniciach Svet zdravia sa uchádza tento rok najvyšší počet absolventov

Nemocnice siete Svet zdravia prijali v tomto roku najvyšší počet žiadostí o prácu od absolventov lekárskych fakúlt. Najviac ich pritom prišlo z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a Univerzity Komenského v Bratislave. Do zamestnania nemocnice mohli prijať každého tretieho uchádzača. Zároveň sa oproti vlaňajšku počas prvého pol roka zvýšil aj celkový počet žiadostí, a to o vyše 20 percent.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO