Aktuality, Svet Zdravia, Krajší deň Svidník, Svidník    10.04.2019

Svidnícka nemocnica oceňuje statočnosť malých pacientov medailami

Na pediatrickom oddelení svidníckej nemocnice odštartovali dobrovoľníci Krajšieho dňa v spolupráci s personálom novú tradíciu. Každého detského pacienta pri prepustení do domáceho liečenia ocenia za statočnosť, ktorú prejavil počas hospitalizácie v nemocnici. Domov si tí najmenší odnesú medailu.

 

„Pre väčšinu z nás je hospitalizácia v nemocnici náročná, bez blízkych a so zdravotným problémom. Ešte o  niečo horšie to znášajú deti, pre ktoré je priestor nemocnice nový a môže na nich pôsobiť stresujúco. Nachádzajú sa v cudzom prostredí a musia podstupovať vyšetrenia, ktoré sú pre nich zaťažujúce a nikdy predtým ich nezažili,“ hovorí Ivana Vojtašeková, sociálna pracovníčka a koordinátorka dobrovoľníckeho projektu Krajší deň vo svidníckej nemocnici.

Keďže všetky hospitalizované deti preukazujú svoju maximálnu statočnosť, nemocnica s dobrovoľníkmi sa ich rozhodla odmeniť medailou za statočnosť.  Už pri prvom odovzdávaní medaily sa personál  stretol s veľkým úspechom u  detských pacientov.

Dobrovoľníci v rámci projektu Krajší deň pôsobia vo svidníckej nemocnici od jesene minulého roku. Pomáhajú detským a starším pacientom spríjemniť im chvíle strávené v nemocnici. Prečítajú im noviny, vypočujú trápenia, zahrajú sa spoločenské hry alebo len budú mlčky na blízku. Celý priebeh návštevy je pritom prispôsobený predstavám a zdravotnému stavu pacientov. Ambasádorom Krajšieho dňa vo Svidníku je spevák Tomáš Bezdeda.

Viac informácií o projekte nájdete na www.krajsi-den.sk.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 23.05.2019

Prijatie daru monitorov dychu Babysense Neonatologickému oddeleniu od nadácie Križovatka

Neonatologické oddelenie nemocnice A. Leňa v Humennom prijalo dňa 23.05.2019 za prítomnosti pani primárky MUDr. Márie Vasilovej a vedúcej sestry Mgr. Marty Plátkovej 10 ks monitorov dychu Babysense. Poďakovanie za tento ušľachtilý dar patrí pani riaditeľke Táni Tomasch z nadácie Križovatka.

Aktuality 23.05.2019

V topoľčianskej nemocnici zrekonštruovali oddelenie vnútorného lekárstva

Pacienti hospitalizovaní na Oddelení vnútorného lekárstva v Nemocnici Svet zdravia Topoľčany sa budú liečiť v krajších a modernejších priestoroch. Nemocnica kompletne zrekonštruovala oddelenie i kardiologickú ambulanciu a do komplexnej obnovy investovala celkovo 98-tisíc eur.

Aktuality 23.05.2019

Jarný Ústavný seminár 2019

Tohtoročný jarný Ústavný seminár sa konal 16. mája o 13:30 v kinosále nemocnice Galanta. Podujatia sa zúčastnilo spolu 279 osôb. Z toho bolo 60 lekárov, 161 sestier a 58 ostatných zdravotníckych pracovníkov.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO