Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    09.05.2019

Galantská nemocnica sa zapojila do svetového dňa hygieny rúk

Ruky sú prostriedkom komunikácie, pracovným nástrojom, liečia, ale zároveň môžu byť aj hrozbou, preto je veľmi dôležité neustále si to pripomínať. Svetová zdravotnícka organizácia preto 5. máj vyhlásila za Svetový deň hygieny rúk.

 

Galantská nemocnica sa opäť zapojila do tohto projektu a tento rok sa osveta konala na Pediatrickom oddelení. Nemocničná epidemiologička Mgr. Oľga Jónásová formou bábkového divadla porozprávala deťom a ich rodičom krátku rozprávku. Hlavný hrdina Minko Špinko veľmi ochorel, lebo si nechcel umývať ruky. Deti pozorne počúvali a na záver si mohli vyskúšať ultrafialovú lampu, kde si mohli skontrolovať, či si správne umývajú ruky. Okrem detí boli poučení aj rodičia a zdravotnícky personál. Hovorilo sa aj o význame izolačných izieb na oddeleniach a o stále zvyšujúcej sa hrozbe abstinencie očkovania proti osýpkam. Deti a rodičia si odniesli domov cenné rady, ktorými môžu šíriť osvetu aj vo svojom okolí a potleskom sme sa rozlúčili.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 23.05.2019

Prijatie daru monitorov dychu Babysense Neonatologickému oddeleniu od nadácie Križovatka

Neonatologické oddelenie nemocnice A. Leňa v Humennom prijalo dňa 23.05.2019 za prítomnosti pani primárky MUDr. Márie Vasilovej a vedúcej sestry Mgr. Marty Plátkovej 10 ks monitorov dychu Babysense. Poďakovanie za tento ušľachtilý dar patrí pani riaditeľke Táni Tomasch z nadácie Križovatka.

Aktuality 23.05.2019

V topoľčianskej nemocnici zrekonštruovali oddelenie vnútorného lekárstva

Pacienti hospitalizovaní na Oddelení vnútorného lekárstva v Nemocnici Svet zdravia Topoľčany sa budú liečiť v krajších a modernejších priestoroch. Nemocnica kompletne zrekonštruovala oddelenie i kardiologickú ambulanciu a do komplexnej obnovy investovala celkovo 98-tisíc eur.

Aktuality 23.05.2019

Jarný Ústavný seminár 2019

Tohtoročný jarný Ústavný seminár sa konal 16. mája o 13:30 v kinosále nemocnice Galanta. Podujatia sa zúčastnilo spolu 279 osôb. Z toho bolo 60 lekárov, 161 sestier a 58 ostatných zdravotníckych pracovníkov.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO