Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    09.05.2019

Galantská nemocnica sa zapojila do svetového dňa hygieny rúk

Ruky sú prostriedkom komunikácie, pracovným nástrojom, liečia, ale zároveň môžu byť aj hrozbou, preto je veľmi dôležité neustále si to pripomínať. Svetová zdravotnícka organizácia preto 5. máj vyhlásila za Svetový deň hygieny rúk.

 

Galantská nemocnica sa opäť zapojila do tohto projektu a tento rok sa osveta konala na Pediatrickom oddelení. Nemocničná epidemiologička Mgr. Oľga Jónásová formou bábkového divadla porozprávala deťom a ich rodičom krátku rozprávku. Hlavný hrdina Minko Špinko veľmi ochorel, lebo si nechcel umývať ruky. Deti pozorne počúvali a na záver si mohli vyskúšať ultrafialovú lampu, kde si mohli skontrolovať, či si správne umývajú ruky. Okrem detí boli poučení aj rodičia a zdravotnícky personál. Hovorilo sa aj o význame izolačných izieb na oddeleniach a o stále zvyšujúcej sa hrozbe abstinencie očkovania proti osýpkam. Deti a rodičia si odniesli domov cenné rady, ktorými môžu šíriť osvetu aj vo svojom okolí a potleskom sme sa rozlúčili.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 16.08.2019

Nemocnica v Dunajskej Strede štartuje rozsiahlu prestavbu: Bude mať moderný urgentný príjem

Nemocnica Svet zdravia Dunajská Streda štartuje rozsiahlu prestavba. Za vyše 3,5 milióna eur vznikne v jej priestoroch moderný urgentný príjem, prebudovať plánuje i jednotky intenzívnej starostlivosti a chirurgické traumatologické oddelenie pretvoriť na spoločný klaster. Do nemocnice tiež pribudne nové medicínske vybavenie a pacienti získajú v izbách vyšší komfort. Investícia je financovaná z eurofondov a spolufinancovaná z prostriedkov siete Svet zdravia.

Aktuality 14.08.2019

Galantské trhy 2019

Jednou z najobľúbenejších udalostí obyvateľov mesta Galanta a blízkeho okolia sú každoročne sa konajúce Galantské trhy. Tento rok išlo už o 35. ročník a konali sa od 8. – 10. 8. 2019

Aktuality 09.08.2019

O prácu v nemocniciach Svet zdravia sa uchádza tento rok najvyšší počet absolventov

Nemocnice siete Svet zdravia prijali v tomto roku najvyšší počet žiadostí o prácu od absolventov lekárskych fakúlt. Najviac ich pritom prišlo z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a Univerzity Komenského v Bratislave. Do zamestnania nemocnice mohli prijať každého tretieho uchádzača. Zároveň sa oproti vlaňajšku počas prvého pol roka zvýšil aj celkový počet žiadostí, a to o vyše 20 percent.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO