Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    09.10.2018

Svetový deň fyzioterapie 2018 v galantskej nemocnici

Tak ako každý rok, aj tento si celý svet pripomenul Svetový deň fyzioterapie, ktorý bol vyhlásený v roku 1951 pri príležitosti založenia Svetovej konfederácie fyzioterapeutov. Už 67. ročník si 8. septembra 2018 pripomenulo vedenie nemocnice, spoločne s vedením oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie, za prítomnosti tých, ktorým tento deň patrí. Teda najmä fyzioterapeutov a masérov.

 

Oslavy však prebehli z organizačných dôvodov až o mesiac neskôr priamo na oddelení, presne 8. októbra 2018. Napriek tomu sa skromné oslavy v podobe neformálneho posedenia niesli v duchu kvetov, sladkého prekvapenia i úprimného blahoželania s prejavom úcty, nielen k samotným zamestnancom, ale aj k ich profesii ako takej. Tá je neoddeliteľnou súčasťou života pacientov počas ich hospitalizácie, alebo ambulantných návštev. Túto tradíciu hodlá galantská nemocnica udržiavať aj naďalej, pretože si uvedomuje potenciál ľudských zdrojov, ako aj osudy jednotlivcov, či už z pohľadu profesionálnych zdravotníckych pracovníkov, ale i samotných pacientov.

Ďakujeme a ešte raz srdečne blahoželáme.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 15.02.2019

Na darovanie krvi v Spišskej Novej Vsi lákali aj bubnovačkou

Do spišskonovoveskej nemocnice na Valentína zavítali snehuliak Olaf, Edo Drewo ako živý strom, choduliari, žonglér Stano či tanečné duo Heads Ball Ladies. A po ceste so sebou volali všetkých, ktorí chceli urobiť dobrý skutok a darovať krv. Nemocnica Svet zdravia Spišská Nová Ves totiž 14. februára organizovala Valentínsku kvapku krvi.

Virtuálna anatomická učebňa

Aktuality 13.02.2019

Školy môžu súťažiť o virtuálnu anatomickú učebňu

Aké svaly má človek v tele, kadiaľ prechádzajú cievy či z koľkých častí sa skladá kostra sa môžu učiť študenti stredných zdravotníckych škôl v 3D priestore. V súťaži, ktorú organizuje Svet zdravia, Samsung a Virtual Medicine, totiž môžu pre svoju školu získať zriadenie virtuálnej anatomickej učebne. Stačí, ak svoju školu zaregistrujú na www.ucebnavau.sk a natočia videoprezentáciu, čas majú do 10. marca.

Valentínska kvapka krvi v Nemocnici Svet zdravia Svidník

Aktuality 13.02.2019

Láska ma veľa podôb

Výstižný výrok pre Valentínsku kvapku krvi. Táto  kampaň trvá tento rok od 14.02.2019 do 21.03.2019. Nemocnica Svet zdravia Svidník sa taktiež zapojila do tejto kampane a v každú pracovnú stredu na Hematologicko – transfúziologickom oddelení môžu darcovia krvi prísť pomôcť inému človeku v zdravotnej núdzi aj takouto formou.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO