Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    09.10.2018

Svetový deň fyzioterapie 2018 v galantskej nemocnici

Tak ako každý rok, aj tento si celý svet pripomenul Svetový deň fyzioterapie, ktorý bol vyhlásený v roku 1951 pri príležitosti založenia Svetovej konfederácie fyzioterapeutov. Už 67. ročník si 8. septembra 2018 pripomenulo vedenie nemocnice, spoločne s vedením oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie, za prítomnosti tých, ktorým tento deň patrí. Teda najmä fyzioterapeutov a masérov.

 

Oslavy však prebehli z organizačných dôvodov až o mesiac neskôr priamo na oddelení, presne 8. októbra 2018. Napriek tomu sa skromné oslavy v podobe neformálneho posedenia niesli v duchu kvetov, sladkého prekvapenia i úprimného blahoželania s prejavom úcty, nielen k samotným zamestnancom, ale aj k ich profesii ako takej. Tá je neoddeliteľnou súčasťou života pacientov počas ich hospitalizácie, alebo ambulantných návštev. Túto tradíciu hodlá galantská nemocnica udržiavať aj naďalej, pretože si uvedomuje potenciál ľudských zdrojov, ako aj osudy jednotlivcov, či už z pohľadu profesionálnych zdravotníckych pracovníkov, ale i samotných pacientov.

Ďakujeme a ešte raz srdečne blahoželáme.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 14.12.2018

Pôrodnice Sveta zdravia sú pripravené na rodičky z okresov Svidníka a Stropkova

Dnes je posledný deň, kedy pôrodnícke oddelenie svidníckej nemocnice prijíma rodičky na plánované alebo akútne zákroky pred jeho definitívnym uzavretím, v pondelok 17. decembra 2018. Všetky rodičky sú pripravené prijať tri okolité gynekologicko-pôrodnícke oddelenia v Humennom, Vranove nad Topľou a v Michalovciach. Na plánované pôrody je pripravená bezplatná doprava, ktorú je možné objednať cez regionálne gynekologické ambulancie. V nemocnici budú zachované gynekologické výkony na úrovni jednodňovej chirurgie. Toto rozhodnutie nijakým spôsobom neovplyvňuje zamestnanosť nemocnice.

Jesenný camp internistov v Nemocnici Svet zdravia Rožňava

Aktuality 12.12.2018

Jesenný kemp mladých internistov v Rožňave

Celkom jedenásť lekárov sa zišlo na druhom ročníku štvordňového Campu pre mladých internistov v rožňavskej nemocnici. Cieľom stretnutia je čo najviac rozšíriť odborné obzory lekárom v predatestačnej príprave a odovzdať im praktické skúsenosti, ktoré by v bežnej praxi získavali oveľa pomalšie.

Neurologická ambulancia v nemocnici Svet zdravia Žiar nad Hronom

Aktuality 10.12.2018

V žiarskej nemocnici liečia aj zriedkavé choroby

V Nemocnici Svet zdravia Žiar nad Hronom sa zaoberajú aj chorobami, ktoré sú zriedkavé. Tie postihujú menej ako jednu osobu z 2000 obyvateľov a ešte donedávna sa zväčša nedali ani liečiť. Na neurologickom pracovisku sa začali špecializovať na neuromuskulárne ochorenia, z ktorých veľká časť je vzácna a pracovisko sa tak stáva prirodzeným regionálnym centrom pre tieto diagnózy.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO