Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    09.10.2018

Svetový deň fyzioterapie 2018 v galantskej nemocnici

Tak ako každý rok, aj tento si celý svet pripomenul Svetový deň fyzioterapie, ktorý bol vyhlásený v roku 1951 pri príležitosti založenia Svetovej konfederácie fyzioterapeutov. Už 67. ročník si 8. septembra 2018 pripomenulo vedenie nemocnice, spoločne s vedením oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie, za prítomnosti tých, ktorým tento deň patrí. Teda najmä fyzioterapeutov a masérov.

 

Oslavy však prebehli z organizačných dôvodov až o mesiac neskôr priamo na oddelení, presne 8. októbra 2018. Napriek tomu sa skromné oslavy v podobe neformálneho posedenia niesli v duchu kvetov, sladkého prekvapenia i úprimného blahoželania s prejavom úcty, nielen k samotným zamestnancom, ale aj k ich profesii ako takej. Tá je neoddeliteľnou súčasťou života pacientov počas ich hospitalizácie, alebo ambulantných návštev. Túto tradíciu hodlá galantská nemocnica udržiavať aj naďalej, pretože si uvedomuje potenciál ľudských zdrojov, ako aj osudy jednotlivcov, či už z pohľadu profesionálnych zdravotníckych pracovníkov, ale i samotných pacientov.

Ďakujeme a ešte raz srdečne blahoželáme.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 15.10.2018

Praktický nácvik postupov pri zistení vysoko nebezpečnej nákazy

Problematika zavlečenia vysoko nebezpečnej nákazy a hrozba jej  šírenia je stále aktuálna. Na túto hrozbu musíme byť pripravení aj vo vranovskej nemocnici. Je dôležité, aby personál dokázal  diagnostikovať  pacienta s podozrením na ochorenie s vysoko nebezpečnou nákazou (ďalej len „VNN“) a zabezpečiť opatrenia. Z tohto dôvodu sa vo vranovskej nemocnici uskutočnilo cvičenie s praktickou ukážkou opatrení na zabránenie šírenia VNN.

Aktuality 15.10.2018

INEKO: Skokanom roka 2018 je galantská nemocnica

Verejnosť spoznala výsledky štvrtého ročníka hodnotenia slovenských nemocníc inštitútom INEKO. Nový rebríček bol zostavený podľa vybraných ukazovateľov spokojnosti pacientov, kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, náročnosti diagnóz, hospodárenia a transparentnosti za obdobie 2014 - 2017.

Aktuality 15.10.2018

Odstávka elektrickej energie v nemocnici Žiar nad Hronom

Vážení pacienti, dovoľujeme si vás týmto informovať o úplnej odstávke elektrickej energie v nemocnici v Žiari nad Hronom dňa 20.10.2018 (sobota) v čase od 12.30 hod. do 18.00 hod.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO