Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    11.09.2017

Svetový deň fyzioterapie 2017 v galantskej nemocnici

Galantská nemocnica si dňa 8. septembra 2017, spoločne s vedením Oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie, pripomenula 66. ročník Svetového dňa fyzioterapie, ktorý bol vyhlásený v roku 1951, pri príležitosti založenia Svetovej konfederácie fyzioterapeutov.

V tento deň zástupcovia vedenia nemocnice, spoločne s vedením spomínaného oddelenia, poďakovali svojim fyzioterapeutom a masérom priamo na pracovisku, za ich obetavý a mnohokrát i veľmi trpezlivý prístup, k výkonu ich povolania, ktoré je v mnohom ohľade poslaním. Práca s pacientmi, vyžadujúcimi si liečebnú rehabilitáciu vo všetkých jej formách, je dlhotrvajúci proces. Zahŕňa v sebe nielen fyzické cvičenie či využívanie modernej prístrojovej techniky, ale aj motiváciu k pevnej vôli a množstvo edukácie, ktorá je potrebná na správne vykonávanie rehabilitačných techník, bez ohľadu na fyzickú spôsobilosť, či vek pacienta.

Symbolickou kvetinou, sladkým prekvapením i úprimným blahoželaním prejavila nemocnica svoju úctu, nielen k samotným zamestnancom, ale aj k ich profesii ako takej, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou života pacientov počas ich hospitalizácie, alebo ambulantných návštev.

Veríme, že aj tento prejav úcty prispeje k pozitívnemu nastaveniu procesných zmien v galantskej nemocnici, ktoré sú citeľné nielen navonok, ale i do vnútra organizácie.

Ďakujeme a ešte raz srdečne blahoželáme.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 23.01.2018

Svidnícka pôrodnica ostáva v prevádzke aj po 1. februári

Nemocnica Svet zdravia Svidník vyvinie maximálne úsilie, aby od 1. februára 2018 pokračovala v poskytovaní komplexnej zdravotnej starostlivosti na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Toto dočasné rozhodnutie je výsledkom dnešného rokovania s Ministerstvom zdravotníctva SR, s vedením Prešovského samosprávneho kraja, ako aj s predstaviteľmi miestnej samosprávy. Dlhodobé zachovanie plne funkčného gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia svidníckej nemocnice si však vyžaduje splnenie dvoch zásadných predpokladov:

Aktuality 23.01.2018

Topoľčianska nemocnica dostala pre novorodencov monitory dychu

Novorodenecké oddelenie nemocnice Svet zdravia Topoľčany dnes dostalo od Nadácie Križovatka päť monitorov dychu. Tie kontrolujú dýchanie dieťaťa a varujú v prípade jeho ohrozenia. Nadácia chce takto pomôcť predchádzať Syndrómu náhleho úmrtia dojčiat (SIDS). Monitory si môžu mamičky z nemocnice aj požičať.

Aktuality 23.01.2018

V nemocniciach Svet zdravia sa vlani narodilo približne 10 700 detí: Percento cisárskych rezov chcú pôrodnice znížiť

Spolu 10 616 pôrodov sa počas minulého roka uskutočnilo v 13 pôrodniciach, ktoré patria do siete nemocníc Svet zdravia. V porovnaní s predošlým rokom počet pôrodov stúpol a najviac ich mali v Spišskej Novej Vsi. Chlapcov sa narodilo o 172 viac ako dievčat a 96 mamičiek priviedlo na svet dvojičky. Pôrodnice Sveta zdravia plánujú začať systematicky upozorňovať rodičky na riziká cisárskych rezov a v najbližších rokoch znížiť ich podiel na 20 percent.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO