Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    17.07.2019

Svetový deň darcov krvi

Bezpečná krv pre všetkých – toto bol tohtoročný slogan pre Svetový deň darcov krvi, ktorý sa konal 14.6.2019

 

Aj Nemocnica Sv. Lukáša v Galante sa rozhodla pri tejto príležitosti urobiť mobilný odber pre našich darcov. Odbery sa konali 12.6 v nádherných priestoroch neogotického kaštieľa Esterházy Galanta Wine&Coffee v spolupráci s Občianskym združením Templars Slovakia.

Do kaštieľa prišlo 25 darcov, pričom 19 z nich bolo zdravotne spôsobilých na samotné darovanie. Darcovia dostali exkluzívny koláčik, ktorý sa tradične každý rok pečie pri tejto príležitosti.

Darovanie krvi pokračovalo aj nasledujúce dni v Nemocnici Galanta, kde mal pán Peter Olík presne 100. odber. Z opakujúcich sa darcov musíme spomenúť pána Jána Himpána, ktorý daroval krv už 104 krát. Prezidentka SR Zuzana Čaputová prijala v priestoroch Prezidentského paláca laureátov ocenenia Vojenský čin roka 2018. Mimoriadne ocenenie dostal aj spomínaný pán Himpán, ktorý ešte v roku 1993 ako veliteľ výcvikového strediska ženijného vojska v Seredi začal organizovať hromadné darovanie krvi.

Všetkým darcom veľmi pekne ďakujeme, že boli ochotní darovať najvzácnejšiu tekutinu na svete.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 24.01.2020

V dunajskostredskej nemocnici sa vlani narodilo vyše 900 detí

V Nemocnici Svet zdravia Dunajská Streda sa počas minulého roku uskutočnilo 925 pôrodov, čo je najvyšší počet pôrodov za posledných päť rokov. Najviac pôrodov bolo v mesiacoch marec, august a september. Chlapcov v dunajskostredskej pôrodnici prišlo na svet len o niečo viac ako dievčat a štyrom mamičkám sa narodili dvojičky.

Aktuality 24.01.2020

V rimavskosobotskej nemocnici sa vlani narodilo 1116 detí

V Nemocnici Svet zdravia Rimavská Sobota sa vlani uskutočnilo 1105 pôrodov. Najviac ich bolo v mesiaci september, a to 115. Chlapcov prišlo na svet viac ako dievčat a 11 mamičiek si domov z pôrodnice odnieslo dvojičky.

Aktuality 22.01.2020

Vítanie Nového roka v Humennom

Je už peknou tradíciou, že s príchodom Nového roka sa zamestnanci Nemocnice Humenné stretávajú spoločne na Novoročnom večierku.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO