Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    17.07.2019

Svetový deň darcov krvi

Bezpečná krv pre všetkých – toto bol tohtoročný slogan pre Svetový deň darcov krvi, ktorý sa konal 14.6.2019

 

Aj Nemocnica Sv. Lukáša v Galante sa rozhodla pri tejto príležitosti urobiť mobilný odber pre našich darcov. Odbery sa konali 12.6 v nádherných priestoroch neogotického kaštieľa Esterházy Galanta Wine&Coffee v spolupráci s Občianskym združením Templars Slovakia.

Do kaštieľa prišlo 25 darcov, pričom 19 z nich bolo zdravotne spôsobilých na samotné darovanie. Darcovia dostali exkluzívny koláčik, ktorý sa tradične každý rok pečie pri tejto príležitosti.

Darovanie krvi pokračovalo aj nasledujúce dni v Nemocnici Galanta, kde mal pán Peter Olík presne 100. odber. Z opakujúcich sa darcov musíme spomenúť pána Jána Himpána, ktorý daroval krv už 104 krát. Prezidentka SR Zuzana Čaputová prijala v priestoroch Prezidentského paláca laureátov ocenenia Vojenský čin roka 2018. Mimoriadne ocenenie dostal aj spomínaný pán Himpán, ktorý ešte v roku 1993 ako veliteľ výcvikového strediska ženijného vojska v Seredi začal organizovať hromadné darovanie krvi.

Všetkým darcom veľmi pekne ďakujeme, že boli ochotní darovať najvzácnejšiu tekutinu na svete.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 20.08.2019

V dunajskostredskej nemocnici od júla ORL a foniatria sú presťahovaní do nových priestorov

Aktuality 20.08.2019

Rodinný deň v Dunajskej Strede

Koncom júna už po tretíkrát pripravila Nemocnica Dunajská Streda pre svojich zamestnancov a ich rodinných príslušníkov podujatie "RODINNÝ DEŇ", na ktorom sa zúčastnilo vyše 500 ľudí.

Aktuality 19.08.2019

V Materskom centre Úlik sa opäť diskutovalo o pôrodoch v žiarskej pôrodnici

Ďalšiu diskusiu viedla vyhľadávaná lekárka gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia žiarskej pôrodnice MUDr. Monika Zimanová.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO