Blog, Svet Zdravia, Stropkov    06.04.2016

Svet zdravia rozširuje dopravnú zdravotnú službu aj do Svidníka a do Stropkova

6 nových sanitných vozidiel Mercedes-Benz poskytne pacientom vysoký komfort a bezpečnosť prepravy

5. apríla 2016

Regionálna sieť nemocníc Svet zdravia dnes oficiálne rozšírila poskytovanie sieťovej dopravnej zdravotnej služby aj do regiónov Svidníka a Stropkova. Novú flotilu sanitiek reprezentuje 6 nových vozidiel Mercedes-Benz Vito v celkovej obstarávacej hodnote 275-tisíc eur. Špeciálna technická úprava tohto modelu poskytuje pacientom novú úroveň komfortu a bezpečnosti. Vozidlá sú plne klimatizované a majú vysoký podiel bezpečnostných prvkov. Vďaka centrálnemu riadeniu vozidiel z vranovského dispečingu možno výrazne skrátiť prepravný čas a čakacie lehoty pre pacientov. Svet zdravia prevádzkuje svoju dopravnú zdravotnú službu cez spoločnosť Svet zdravia DZS, a. s., ktorá je najväčším prevádzkovateľom v tejto oblasti na Slovensku. 

„Význam kvalitnej dopravnej služby pre pacientov je čoraz väčší. Chceme podporovať mobilitu pacientov za kvalitnou zdravotnou starostlivosťou, a to najmä v rámci našej siete. Som rád, že túto službu s moderným vozovým parkom prinášame konečne už aj pacientom zo širokého regiónu Svidníka a Stropkova,“ zdôraznil Ľuboš Lopatka, generálny riaditeľ siete regionálnych nemocníc Svet zdravia, a. s.

2016-04-05-SZ DZS-Svidnik a Stropkov (1 of 2).JPG

Sieť regionálnych nemocníc rozvíja svoju dopravnú zdravotnú službu ako strategickú výhodu pre pacientov. Svet zdravia DZS, a. s., zabezpečuje prevoz pacientov na medicínske výkony už do všetkých 14 nemocníc Sveta zdravia. Momentálne prevádzkuje 125 vozidiel. Dopravný výkon hradí pacientovi podľa diagnózy zdravotná poisťovňa. Túto informáciu má pacientovi poskytnúť lekár, ktorý mu prepravu v indikovaných prípadoch predpisuje.

  • Pracovný čas centrálneho dispečingu: Po – Pi, od 7.00 do 15.30 hod.
  • Kontakt na oznamovanie prepravy: +421 905 865 755
  • NONSTOP kontakt: +421 905 865 554

2016-04-05-SZ DZS-Svidnik a Stropkov (2 of 2).JPG

Dopravná služba Svet zdravia v číslach:

  • Prevádzka pre pacientov 14 nemocníc: Dunajská Streda, Galanta, Partizánske, Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica, Rimavská Sobota, Rožňava, Spišská Nová Ves, Trebišov, Vranov nad Topľou, Michalovce, Humenné, Svidník a Stropkov,
  • Počet vozidiel: 125 (vrátane 6 nových vozidiel Mercedes-Benz Vito),
  • Priemerný počet kilometrov za mesiac: 30 000 (plán pre SK a pre SP),
  • Priemerný počet prepravených pacientov za mesiac: 1 500 (plán pre SK a pre SP).


Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 23.01.2018

Svidnícka pôrodnica ostáva v prevádzke aj po 1. februári

Nemocnica Svet zdravia Svidník vyvinie maximálne úsilie, aby od 1. februára 2018 pokračovala v poskytovaní komplexnej zdravotnej starostlivosti na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Toto dočasné rozhodnutie je výsledkom dnešného rokovania s Ministerstvom zdravotníctva SR, s vedením Prešovského samosprávneho kraja, ako aj s predstaviteľmi miestnej samosprávy. Dlhodobé zachovanie plne funkčného gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia svidníckej nemocnice si však vyžaduje splnenie dvoch zásadných predpokladov:

Aktuality 23.01.2018

Topoľčianska nemocnica dostala pre novorodencov monitory dychu

Novorodenecké oddelenie nemocnice Svet zdravia Topoľčany dnes dostalo od Nadácie Križovatka päť monitorov dychu. Tie kontrolujú dýchanie dieťaťa a varujú v prípade jeho ohrozenia. Nadácia chce takto pomôcť predchádzať Syndrómu náhleho úmrtia dojčiat (SIDS). Monitory si môžu mamičky z nemocnice aj požičať.

Aktuality 23.01.2018

V nemocniciach Svet zdravia sa vlani narodilo približne 10 700 detí: Percento cisárskych rezov chcú pôrodnice znížiť

Spolu 10 616 pôrodov sa počas minulého roka uskutočnilo v 13 pôrodniciach, ktoré patria do siete nemocníc Svet zdravia. V porovnaní s predošlým rokom počet pôrodov stúpol a najviac ich mali v Spišskej Novej Vsi. Chlapcov sa narodilo o 172 viac ako dievčat a 96 mamičiek priviedlo na svet dvojičky. Pôrodnice Sveta zdravia plánujú začať systematicky upozorňovať rodičky na riziká cisárskych rezov a v najbližších rokoch znížiť ich podiel na 20 percent.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO