Aktuality, Svet Zdravia, Trebišov    19.07.2019

Stý odber pána Kača

Pán Dionýz Kačo pracuje v trebišovskej nemocnici od roku 1986. Práci zdravotníckeho pracovníka zasvätil celý život a aj po toľkých rokoch strávených pri lôžku na oddelení  a medzi pacientmi nestráca na empatii, chuti do práce a dobrej nálade, ktorou je známy medzi svojimi kolegami i pacientami.

 

Čo ho viedlo k nezištnej pomoci iným?

„Vždy som vedel, že krv je vzácna tekutina, ktorá zachraňuje životy iných, ale veľký význam má aj pre samotného darcu. Po odbere mám vždy dobrý pocit, že aj mojím pričinením sa dokáže niekomu zachrániť život.“  

Čo by odkázal ostatným, ktorý sa pre darovanie krvi ešte nerozhodli?

„Aby nerozmýšľali o takej samozrejmej veci. Nikdy neviete, kedy sa ocitnete na druhej strane vy, alebo váš blízky človek. Ten pocit, keď Vám príde SMS z HTO Nemocnice Trebišov, že práve podali pacientovi, ktorý bol v ohrození života Vašu krv a niekomu ste zachránili život, je na nezaplatenie.“

Pánovi Kačovi ďakujeme, za každý jeho odber krvi a blahoželáme k jubilejnému stému odberu. Prajeme veľa zdravia a úspechov.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 04.12.2019

Vianočná kvapka krvi v michalovskej nemocnici

Aktuality 26.11.2019

Topoľčianska nemocnica vynovila lôžkovú časť pôrodnice

Nemocnica Svet zdravia Topoľčany posledné týždne rekonštruovala svoje priestory, investovala vyše 61-tisíc eur a komplexne vynovila lôžkovú časť gynekologicko-pôrodníckeho a novorodeneckého oddelenia. Pre budúce mamičky zároveň pripravila nové priestory, ktoré budú využívané pre kurzy predpôrodnej prípravy. Dnes vynovené časti slávnostne symbolicky otvorila.

Aktuality 22.11.2019

Zemplínsky deň ošetrovateľstva 2019

Ôsmy ročník Zemplínskeho dňa ošetrovateľstva sa niesol v téme: Multiodborová spolupráca záruka kvality ošetrovateľskej starostlivosti.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO