Aktuality, Svet Zdravia, Trebišov    19.07.2019

Stý odber pána Kača

Pán Dionýz Kačo pracuje v trebišovskej nemocnici od roku 1986. Práci zdravotníckeho pracovníka zasvätil celý život a aj po toľkých rokoch strávených pri lôžku na oddelení  a medzi pacientmi nestráca na empatii, chuti do práce a dobrej nálade, ktorou je známy medzi svojimi kolegami i pacientami.

 

Čo ho viedlo k nezištnej pomoci iným?

„Vždy som vedel, že krv je vzácna tekutina, ktorá zachraňuje životy iných, ale veľký význam má aj pre samotného darcu. Po odbere mám vždy dobrý pocit, že aj mojím pričinením sa dokáže niekomu zachrániť život.“  

Čo by odkázal ostatným, ktorý sa pre darovanie krvi ešte nerozhodli?

„Aby nerozmýšľali o takej samozrejmej veci. Nikdy neviete, kedy sa ocitnete na druhej strane vy, alebo váš blízky človek. Ten pocit, keď Vám príde SMS z HTO Nemocnice Trebišov, že práve podali pacientovi, ktorý bol v ohrození života Vašu krv a niekomu ste zachránili život, je na nezaplatenie.“

Pánovi Kačovi ďakujeme, za každý jeho odber krvi a blahoželáme k jubilejnému stému odberu. Prajeme veľa zdravia a úspechov.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 20.08.2019

V dunajskostredskej nemocnici od júla ORL a foniatria sú presťahovaní do nových priestorov

Aktuality 20.08.2019

Rodinný deň v Dunajskej Strede

Koncom júna už po tretíkrát pripravila Nemocnica Dunajská Streda pre svojich zamestnancov a ich rodinných príslušníkov podujatie "RODINNÝ DEŇ", na ktorom sa zúčastnilo vyše 500 ľudí.

Aktuality 19.08.2019

V Materskom centre Úlik sa opäť diskutovalo o pôrodoch v žiarskej pôrodnici

Ďalšiu diskusiu viedla vyhľadávaná lekárka gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia žiarskej pôrodnice MUDr. Monika Zimanová.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO