Aktuality, Svidník    22.11.2021

Študenti, naši hrdinovia s veľkým srdcom

Študenti, maturanti sa aktívne zapojili do výzvy Hematologicko - transfúziologického oddelenia nemocnice Svidník a prišli 19.11.2021 darovať to najcennejšie - svoju krv, pre pacientov nemocníc, ktorí aj počas veľmi náročnej pandémie potrebujú k záchrane života krv iného človeka.

 

V tento mimoriadne organizovaný „darcovský deň“ vyhradený pre študentov, darovalo krv celkovo 33 osôb, z toho bolo až 21 prvodarcov.

Celý odberový deň sa niesol v znamení stužkovej slávnosti, ktorú práve kvôli pandémii nemôžu maturanti prežiť štandardne ako po predchádzajúce roky.

Personál transfúziológie si pre nich nachystal výnimočné chvíle, ako je slávnostné privítanie, odovzdanie symbolickej „čiernej kroniky“, odovzdanie zelenej  stužky vo forme odznaku. Nechýbala ani fotografia na darcovské – maturitné tablo, ktoré ostane ako symbol ich dobrej vôle pomáhať iným ľudom na HTO pracovisku.

Nemocnica Svidník úprimne ďakujme všetkým svojim darcom krvi, predovšetkým prvodarcom, ktorí dokázali premôcť samých seba, možno aj svoj strach a nezištne prišli za podpory svojich pedagógov, darovať krv.

Ste naši hrdinovia s veľkým srdcom.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 16.11.2021

Deň predčasne narodených detí

17. novembra si každoročne pripomíname Svetový deň predčasne narodených detí. Tento deň bol založený európskymi rodičovskými organizáciami a rodičmi predčasne narodených detí v roku 2008. Cieľom bolo informovať o problematike predčasných pôrodov.

Aktuality 15.11.2021

EMG workshop v rimavskosobotskej nemocnici

V októbri Nemocnica Svet zdravia Rimavská Sobota usporiadala EMG workshop, ktorého sa zúčastnili elektromyografisti z celého Slovenska.

Aktuality 15.11.2021

Klientka Špecializovaného centra sociálnych služieb v Stropkove oslávila 98 rokov

Dožiť sa v radosti nového rána je zázrak milosti, najkrajší dar Pána.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO